http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

در شهرستان تایباد بقعه ی متبرکه نداریم/یکی از مولفه های اقتصادمقاومتی بحث سنت حسنه وقف است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تایباد گفت:یکی از مولفه های اقتصادمقاومتی بحث سنت حسنه وقف است و این سنت حسنه برکات زیادی در خصوص اقتصاد کشور دارد.

احمد محمدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تایباد در روزهای پایانی هفته وقف در گفتگو با تایبادخبر ضمن تبریک هفته وقف گفت: خداوند در قرآن کریم پیامبر گرامی اسلام را بعنوان اسوه حسنه در تمامی ابعاد معرفی کرده است. یکی از سنتهای پیامبر گرامی اسلام وقف است و پیامبر اولین فردی بودن که در اسلام سنت حسنه وقف را انجام دادند.

وی افزود: یکی از مردمی ترین نهاد های اجتماعی که امروز در کشور فعالیت می کند اداره اوقاف و امور خیریه است. این نهاد از آموزه های غربی الگوگیری نمی کند بلکه باالگوگیری از آموزه های فقه اسلامی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: براساس آماری که دستگاه قوه قضائیه و نیروی انتظامی منتشر کرده است، مشکلات و معضلات اجتماعی در ماههای رمضان و محرم به حداقل می رسد و این نشان از تاثیرپذیری مردم از معنویات این دوماه دارد. وقف نیز در این دوماه بسیار انجام می پذیرد.

محمدیان گفت: دربحث اقتصادی یکی از مولفه های اقتصادمقاومتی بحث سنت حسنه وقف است. سنت حسنه وقف برکات زیادی در این خصوص دارد. خداوند در سوره احزاب آیه ۲۱ بحث جهاد با مال را مطرح می کند.

وی اظهارکرد: ابن خلدون جامعه شناس تونسی در کتابش عنوان می کند وقتی من با موفقیتهای جامعه اسلامی در بعد بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مواجه شدم تعجب کردم اما وقتی با سنت حسنه وقف آشنا شدم پاسخ همه  سوالاتم را گرفتم.

وی بیان کرد: اداره اوقاف در حوزه کاری خود سه محور اصلی دارد. یکی بقعه های متبرکه، یکی موقوفات و یکی هم فعالیتهای قرآنی است.

رئیس اداره اوقاف تایباد اظهارکرد: در شهرستان تایباد بقعه ی متبرکه نداریم. در بحث موقوفات هم کارمندان اداره اوقاف هیچ جایگاهی در این موقوفات جز امانتداری ندارند.

وی پیشنهاد داد که اعضای شورای اداری شهرستان یک وقف مشارکتی انجام شود و افزود: مسئولین شهرستان به کمک هم مغازه ای را خریداری کنند و درآمد این مغازه را وقف برگزاری شورای اداری شهرستان تایباد کنند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*