انتقاد خطیب جمعه تایباد از بلاتکلیف ماندن دوکمربندی تایباد و کاریز - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

انتقاد خطیب جمعه تایباد از بلاتکلیف ماندن دوکمربندی تایباد و کاریز


انتقاد خطیب جمعه تایباد از بلاتکلیف ماندن دوکمربندی تایباد و کاریز

امام جمعه موقت تایباد گفت: کمربندی شرقی تایباد مدتها است برای قولی که مسئولین درجهت تامین قیر داده اند بلاتکلیف مانده است و کمربندی شهر کاریز از توابع تایباد چندین ماه است که بسته شده است.

 

به گزارش تایبادخبر، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی در خطبه های نماز عبادی وسیاسی جمعه این هفته شهرستان تایباد باتبریک هفته راهداری به سخت کوشی راهداری و حمل نقل جاده ای اشاره کرد و گفت: عزیزانمان در راهداری باید در هوای گرم و سرد جاده را درست، ترمیم و مراقبت کنند و یا در هوای سرد زمستان باید تابلوها و نشانه های کنار جاده را نصب کنند. بارها مشاهده شده در هوای سرد و برفی و کولاک راهداران در حال تمک و شن پاشی در جاده ها هستند، تلاشهای این عزیزان در پیشگاه خداوند محفوظ است.

 

امام جمعه موقت تایباد به عدم اتمام دوکمربندی شهری که منتهی به گمرک دوغارون می شود باتوجه به اینکه بار ترافیکی گمرک دوغارون از این دو کمربندی می بایست عبورکند تامشکلات ترافیکی شهری کم شود، اشاره کرد و گفت: کمربندی شرقی تایباد مدتها است برای قولی که مسئولین درجهت تامین قیر داده اند بلاتکلیف مانده است و کمربندی شهر کاریز ازت وابع تایباد چندین ماه است که بسته شده است؛  نیازاست نسبت به تحقق قول مدیر کل راه سازی وقت استان جامعه عمل پوشیده شود.

 

وی گفت: این دومشکل به خواست عمومی مردم تبدیل شده، مسئولین درجهت حل این دومشکل درآستانه هفته راهداری مساعدت نمایند.

 

وی بیان کرد: رانندگان ما که در مسائل حمل و نقل بین شهری و یا ترانزیت کالا فعالیت می کنند، باید ساعات زیادی را برای پیشرفت اقتصادی جامعه از خانواده خود دور باشند. جادارد اینجا این هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری را به این عزیزان تبریک بگوییم.

 

وی بااشاره به سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این وحدت بدین معنی است که در کار پژوهش، تحقیق و در کارهای زیربنایی حوزه و دانشگاه بتوانند در کنارهم بتوانند برنامه ریزی داشته باشند و این افکار و برنامه ریزی ها را در بدنه جامعه و مسئولین تزریق کنند.

 

امام جمعه موقت تایباد اظهارکرد: مسئولین ما در دانشگاهها باید برنامه ریزی داشته باشند تا دانشگاههای انقلابی به تمام معنا بوجود بیایند و جلوه گری انقلاب از درون دانشگاهه ا برای مردم نمود علمی داشته باشند.

 

وی در بخش دیگر خطبه به اعطای بودجه سال ۹۷ توسط رییس جمهور به مجلس عنوان کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بود، اما آنچه که مشهود است این است که اقدام و عمل آنچنان مورد لمس نبوده و شواهد هم نشان دهنده آن است. البته نمی گوییم هیچ اقدامی صورت نگرفته اما اقدام قابل لمس برای مردم انجام نشده است.

 

محدثی  گفت: قطع ۲۰تا ۳۰ هزارنفر یارانه بگیر، نباید به قطع یارانه نیازمندان منتهی شود. هرچند باید کسانی که اشتغال و درآمد بالایی دارند، یارانه دریافت نکنند. اما خیلی از جوانان و مردمی هستند که تحت حمایت نهادهای حمایتی نمی باشند، ولی زندگی خود را با یارانه سپری می کنند که درقطع یارانه ها باید مدارای حال نیازمندان واقعی جامعه شود.
امام جمعه موقت تایباد از مسئولین خواست درحذف هزینه های بی مورد همایش های کشوری تلاش کنند و برگزاری همایشها با اندک هزینه انجام شود.
وی درخصوص شعار سال هم گفت: سال جاری روبه اتمام است اما مسئولین درجهت اقتصادمقاومتی، اقدام وعمل، کاری که مشکل معیشت مردم را حل کرده باشد انجام نداده اند.

 

وی افزود: هرچند مشکلات اقتصادی مردم به سرعت حل نمی شود  ولی باید به حل مشکلات مردم درحد توان مسئولین تلاش شود و گزارشات رسیده درخصوص، شعار سال خیلی خوشایند نیست.

 

وی با اشاره به اینکه در آستانه شب یلدا قرارداریم تاکیدکرد: مسلمین باید از اصراف پرهیز نمایند و اعمالی دراین ایام انجام دهند که مورد رضایت خداوند باشد و برای رسیدن به قرب الهی تلاش شود.

 

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks