مدرسه شهید صادقی برق مزار تایباد تنها مدرسه مختلط شهر تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

مدرسه شهید صادقی برق مزار تایباد تنها مدرسه مختلط شهر تایباد


مدرسه شهید صادقی برق مزار تایباد تنها مدرسه مختلط شهر تایباد

مدارس شهری در ایران به ندرت مختلط هستند و عمدتا در روستاها مدارس بصورت مختلط برگزار می شود، اما مدرسه شهید صادقی برق مزار مدرسه مختلطی است که در شهر تایباد وجود دارد.

به گزارش تایبادخبر، منطقه برق مزار یکی از مناطق قدیمی شهر تایباد است که با جمعتی حدود دوهزار نفر در غرب شهر تایباد واقع شده است. مدرسه شهید علی صادقی که در این مطقه احداث شده است، یکی از مدارس در حال تخریب آموزش و پرورش تایباد است که توسط خیرین منطقه زمینش اهدا و در اوایل انقلاب ساخته شده است.

یکی از مهمترین مشکلات اهالی برق مزار مختلط بودن مدرسه ابتدایی این منطقه است که در کل کشور در مناطق شهری هیچ مدرسه ای داخل شهر نباید مختلط دختر و پسر باشد، اما متاسفانه خلاف عرف کل کشور در این منطقه بدلیل محرومیت و بی توجهی مسئولین هنوز هم در این مدرسه دختر و پسر بصورت مختلط درس می خوانند.

به دلیل همین اختلاط دختر و پسر و باتوجه به بافت مذهبی این منطقه از شهر، بسیاری از اهالی یا فرزندان خود را به دیگر مناطق برای تحصیل می فرستند و یا دخترانشان ترک تحصیل می کنند.

خواسته اهالی، والدین و معتمدین منطقه برق مزار این است که مدیر جدید آموزش وپرورش که خود نیروی بومی است به مشکلات فرهنگی این منطقه می توجه نماید و نسبت به آوردن معلمین دلسوز، جوان و با توان و با بار علمی زمینه ای را ایجاد کنند تا مدرسه به حد نصاب لازم برسد تا بصورت مختلط کلاسها تشکیل نشود.

لازم به ذکر است، تصویربرداری از داخل کلاسها میسر نبوده به همین دلیل از تصویر نمادین استفاده شده است.

انتهای پیام/

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks