http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

گفتگوی خواندنی با خیاط اهل سنت لباسهای شیرخوارگان حسینی؛ تا زمانیکه زنده هستم هر سال لباسهای شیرخوارگان حسینی را خواهم دوخت/مادران اهل سنت محب آل پیامبر(ص) هستند/ امیدوارم اعتقادات اهل سنت حقیقی در بین تمامی مسلمانان اهل سنت جهان ترویج پیدا کند

خیاط اهل سنت لباسهای شیرخوارگان حسینی گفت: من با دوختن لباسهای نوزادان مراسم شیرخوارگان حسینی می خواهم به دنیا بگویم که ما اهل سنت و مادران اهل سنت محب آل پیامبر(ص) هستیم.

به گزارش تایبادخبر، همایش شیرخوارگان حسینی به منظور اعلام همراهی مادران تشیع وتسنن تایبادی با خاندان امام حسین (ع) با حضور بیش از دوهزار مادر تشیع و تسنن صبح امروز در محل سالن خلیج فارس دانشگاه پیام نورتایباد برگزارشد.

در حاشیه برگزاری این مراسم، نمایشگاه عاشورایی ایجاد شده برروی سن مراسم و اهدای بیش از ۱۷۰۰ دست لباس با دوخت رایگان توسط خیاط اهل سنت توجه حاضرین را به خود جلب کرده بود.

خبرنگار ما نیز در پایان مراسم به سراغ خیاط و مسئول کارگاه خیاطی اهل سنت لباسهای شیرخوارگان حسینی رفت تا هدف این خیاط اهل سنت از دوخت این لباسها را جویا شود.

زهرا عاشوری گفت: من یک بیش از یک ماه است که کار خیاطی لباس شیرخوراگان علی اصغر را برای این همایش، بصورت رایگان و برای دلم برای خاندان پیامبر(ص) انجام می دهم و می خواهم به دنیا بگویم که ما اهل سنت و مادران اهل سنت محب آل پیامبر(ص) هستیم.

وی با بیان اینکه اسم من زهرا و اسم مادرم هم فاطمه می باشد، افزود: امیدوارم اعتقادات اهل سنت حقیقی در بین مسلمانان اهل سنت جهان ترویج پیدا کند تا امروز تکفیرها به عفت زنان تشیع و تسنن تجاوز نکنند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز با همدلی و وحدت باهم زندگی می کنیم و باتوجه به تاریخ اسلام هیچ اختلافی در محبت به خاندان پیامبر(ص) با اهل تشیع نداریم. ما محمدی و پیروح ضرت محمد(ص) هستیم و امت پیامبر اسلام اشرف مخلوقات و ما نیز خدمت گذار دین اسلام هستیم.

عاشوری با بغضی در گلو ادامه داد: من ۱۷۰۰ دست لباس با چهار نفر خیاط اهل سنت خانم، برای این مجلس آماده کردیم و امروز وقتی می دیدم که این لباسها بین شیرخوارگان توزیع می شد، بسیار خوشحال شدم.

وی بااشاره به اینکه کارگاه خیاطی خود را با لباسهای شیرخوارگان حسینی افتتاح کرده است، خاطرنشان کرد: تا زمانیکه زنده باشم هر سال لباسهای شیرخوارگان حسینی را بصورت رایگان خواهم دوخت.

وی متذکر شد: خاندان پیامبر(ص) و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) مورد احترام اهل سنت است. من دعا می کنم که علی (ع) و خاندانش ما را شفاعت کنند.

وی که دخترش هم سربند عزای حسینی به سر داشت و در این مراسم شرکت کرده بود، ادامه داد: اگر ما با وحدت و دنباله روی از خاندان رسول مکرم اسلام (ص) درکنار هم باشیم هیچ گاه دشمن به خود جرات نخواهد داد که به ما بی حرمتی کنند.

باید همه با همدلی و احترام به مقدسات جلوی تفرقه بین تشیع وتسنن را بگیریم

وی تصریح کرد: ما در شهرستان مرزی زندگی می کنیم و باید همه با همدلی و احترام به مقدسات یکدیگر در کنار هم زندگی کنیم تا کسانی که قصد تفرقه بین تشیع وتسنن را دارند نقشه هایشان نقش برآب شود.

عاشوری با اشاره به اینکه مادرم مرا با محبت امام حسین (ع) بزرگ کرده و من هم سعی کرده ام دین خود را درحد توان به قیام عاشورا ادا کنم، یادآور شد: در گذشته همه مراسمات امام حسین (ع) در شهرستان تایباد مشترک بین تشیع وتسنن بود و اهل سنت برای امام حسین (ع) مجالس مختلفی را برگزار می کردند و خانواده من نیز همیشه در این عزاداری ها شرکت می کردند.

این خیاط اهل سنت از هیات قدیمی تایباد و مرحوم حاج رضا درخشانی یاد می کند و ادامه می دهد: خوبی کار هیات داری حاجی درخشانی در تایباد این بود که هم تشیع و هم اهل سنت را دعوت می کردند و اهل سنت برای اطعام عزادران نذری می دادند.

وی متذکر شد: امیدوارم اعتقادات حقیقی اهل سنت در جامعه احیا شود و برادری و وحدت اسلامی حول محور پیامبر(ص) و خاندانش در جامعه ترویج پیداکند و همه مردم تشیع و تسنن با عطر وحدت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

وی در پایان با اشاره به زندگی امن و راحت در شهرستان مرزی تایباد، اظهارکرد: امروز ما مشاهده می کنیم که دشمنان چه روزهایی درافغانستان، عراق، سوریه به سر مسلمین آورده اند. دشمنان قصدشان این است که فضای شهرستان مرزی تایباد را با اختلافات تشیع وتسنن مسموم کنند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*