http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

امروز جمهوری اسلامی ایران به پیروی از امام حسین(ع) ندای آزادی و ایستادگی در مقابل ظلم را سر می دهد

امام جمعه اهل سنت مشهدریزه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به پیروی از راه امام حسین(ع) ندای آزادی و ایستادگی در مقابل ظلم را سر می دهد و مردم ما هشت سال با درسی که از حسین(ع) گرفته بودند با جانشان جلوی دشمن ایستادگی کردند.

به گزارش تایبادخبر، حجت الاسلام مرتضی محدثی، امام جمعه موقت تایباد در همایش امام حسین(ع) و اصلاح امت که شب گذشته در مسجد جامع اهل سنت تایباد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) عنوان کرد: حضرت محمد(ص) پنجاه سال قبل از حادثه عاشورا بابت مظلومیت اباعبدالله الحسین(ع) اشک ریختند.

وی با بیان اینکه بسیاری از بزرگان اهل سنت یزید را مصداق لعن خدا می دانند، افزود: یزید از اساس وحی را منکر شد و شرایطی را می خواست بوجود بیاورد که از بنیان دیگر خبری از دین حضرت محمد(ص) نباشد و در این شرایط از امام حسین(ع) به هر قیمتی بیعت می خواست.

وی بااشاره به توطئه دشمنان اسلام، تاکید کرد: اختلاف بین شیعه و سنی به نفع دشمن است و دشمن بیشترین بهره را از این اختلاف می برد. امروز همین تکفیری ها که با مسلمانان می جنگند، اگر هر کدام از این طرفین کشته شوند به نفع دشمن است.

حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد در این گردهمایی اظهارکرد: دهه اول ماه محرم را بنام دهه امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری کرده اند. امروز ما به درس و هدف عاشورا که همان امر به معروف و نهی از منکر است نیاز داریم.

وی افزود: مدافعین حرم در سوریه و یاران سردار سلیمانی که در عراق در حال جنگیدن هستند مگر کاری غیر از ادامه دادن راه امام حسین(ع) یعنی ایستادگی جلوی ظلم و ظالم را انجام می دهند.

فرماندار تایباد گفت: حرکت امام حسین(ع) صرفا خدایی بود و امروز ما هم اگر کاری برای دین انجام می دهیم باید برای رضای خدا نباشد نه رضایت فرماندار و امام جمعه و ….

مولوی عبدالواحد مومنی مدرس حوزه ی علمیه انوارالعلوم خیر آباد در ادامه همایش اظهارکرد: حضرت حسین بن علی(ع) انسان آزاده ای بود که جان خود و خانواده اش را در طبق اخلاص گذاشت و در راه خدا شهید شد.

وی خطاب به حاضرین گفت: ما باید مکمل و ناصح یکدیگر در مسیر دین باشیم. بزرگان و علمای بزرگ دین و مذهبمان به ما توصیه می کنند که محرم را بزرگ برگزار کنید و عبرتهای عاشورا را مدنظر داشته باشیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: امام حسین(ع) در مقابل بدعت گذاری در دین قیام کرد، پس ما باید کاری کنیم تا عزاداری و مراسمات و برنامه های محرم ما تاثیرگذار و روشنگر باشد نه اینکه بدعتی در دین ایجاد کند.

مولوی سید ابراهیم فاضلی نیز در ادامه این گردهمایی با تاکید به وحدت سیعه و سنی عنوان کرد: ما باید خدا را شاکر باشیم که در چنین کشور اسلامی زندگی می کنیم که رهبری فرزانه سکان دار آن است که خود همیشه بر وحدت مسلمانان تاکید دارد.

وی بااشاره به اینکه محبت اهل بیت پیامبر(ص) ایمان و اسلام ماست، افزود: از نظر اهل سنت، امام حسین(ع) چه باطنی و چه ظاهری شبیه ترین فرد نسبت به پیامبر اکرم(ص) بودند و به همین دلیل پیامبر(ص) فرمودند: “حسین از من است و من از حسینم؛ کسى که حسین را دوست بدارد، خداوند او را دوست دارد.”

مولوی عبدالکریم علی بائی، امام جمعه موقت میان ولایت شهرستان تایباد(شهرمشهدریزه) در ادامه همایش عنوان کرد: حضرت امام حسین(ع) شخصیتی هستند که تمامی بعدهای زندگی ایشان باعث افتخار است.

وی افزود: هر مسلمانی که روایت شهادت امام حسین(ع) را بدست افرادی نالایق و ناشایست می شنود باید وجودش به تکان دربیاید و غم و اندوه سراسر وجود آنرا فرا بگیرد.

امام جمعه موقت مشهدریزه خاطرنشان کرد: تا لحظه آخر ایشان با یاران وفادارشان ایستادگی کردند. غزالی عنوان کرده بودند: امام حسین(ع) با مرگ قهرمانانه خودشان راه جدیدی را به همه آزادمردان و عدالت جویان جهان نشان دادند و آن هم دفاع از آرمان های خودشان حتی با پذیرفتن شکستن ظاهری و کشته شدن بود. مردم کشور ما نیز با پیروی از راه ایشان برای دفاع از آرمان های انقلاب خودشان هشت سال ایستادگی کردند.

وی افزود: چیزیکه امروز از امام حسین(ع) در ذهن ها باقی مانده است، رشادت و مردانگی و شجاعت و شهادت طلبی است اما از یزید و یزیدیان فقط ذلت و حقارت باقی مانده است. امام حسین(ع) جام شهادت را نوشیدند تا این درس را به همه انسانها بدهند که هرگاه عدالت زیر پا شود، هیچ گاه ساکت ننشینند.

وی تصریح کرد: این ندایی است که جمهوری اسلامی ایران امروز سر می دهد و جلوی ظلم ظالمان سکوت نمی کند و در برابر یزیدیان زمان ایستادگی می کند. امروز جمهوری اسلامی ایران جلوی کوچکترین توهینی به اسلام و مسلمانان و ظلم به مظلومان می ایستند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*