500 هزار نفر در سال 95 بیکار شدند/ افزایش تعداد کارجویان نشان امید مردم است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

۵۰۰ هزار نفر در سال ۹۵ بیکار شدند/ افزایش تعداد کارجویان نشان امید مردم است


رئیس جمهور با توجه اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور در سال گذشته جویای کار بودند، گفت: برای ۷۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شد ولی جمعیت بیکاران افزایش ۵۰۰ هزار نفری را در برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع مدیران و مسئولان استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان با اشاره به اینکه۷۱۴ هزار اشتغال خالص در کشور ایجاد شده است، گفت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در سال ۹۶ باید گام بلندی در اشتغال برداشته و بیش از ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود.

وی با توجه اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور در سال گذشته جویای کار بودند، افزود: برای ۷۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شد ولی جمعیت بیکاران افزایش ۵۰۰ هزار نفری را در برداشت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال گذشته وضع ایجاد اشتغال به طور نسبی در کشور خوب بوده است، بیان کرد: ایجاد اشتغال با شرایط سختی انجام شده است.

روحانی با تاکید براینکه باید گام جدی برای ایجاد اشتغال در کشور برداشته شود، گفت: دولت به تنهایی نمی تواند از عهده این امر برآید و به همراهی همه مسئولان قوای سه گانه و مردم نیازمند است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: شغل آفرینی در کشور زمانی صورت گرفته است که نفت از ۱۴۰ دلاری به ۵۰ دلار رسید.

وی با توجه به اینکه براساس آمار اسفند سال گذشته واردات کالای غیر نفتی ۴۳ میلیاردو ۶۰۰ میلیون دلار بوده است، گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی ۴۳ میلیارد و ۹۰۰میلیون دلار بوده است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: ما باید مخارج جاری کشور را از منابع و درآمد های غیر نفتی تامین کنیم و درآمد های غیر نفتی باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۵نسبت به سالهای گذشته در آمد غیر نفتی افزایش یافته است، اظهار کرد: یکی از توفیقات دولت یازدهم افزایش درآمد های غیر نفتی است .

روحانی تاکید کرد: مردم باید با پرداخت مالیات که طبق قانون است و وظیفه ملی آنهاست در توسعه و آبادانی کشور بکوشند.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks