آیت الله محدثی: باید برای مقابله با تکدی گری تدابیر عملی داشته باشیم - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

آیت الله محدثی: باید برای مقابله با تکدی گری تدابیر عملی داشته باشیم


آیت الله محدثی: باید برای مقابله با تکدی گری تدابیر عملی داشته باشیم

امام جمعه شهرستان تایباد گفت: مسئولین باید برای جلوگیری و ریشه کنی آسیب تکدی گری تدابیر عملی داشته باشند و مردم هم امربه معروف و نهی از منکر را برای مقابله با این آسیب سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

به گزارش تایبادخبر، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تایباد امروز باحضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، فرماندار و  اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

 

آیت الله محمد محدثی امام جمعه و ریاست شورای فرهنگ عمومی  شهرستان تایباد درخصوص اهمیت منظم برگزارشدن جلسات شورای فرهنگ عمومی و لزوم اجرایی شدن مصوبات تذکر داد و در مورد موضوع جلسه(مبارزه با تکدی گری)بیان کرد: در جامعه اسلامی نباید آسیب های اجتماعی  ریشه دواند. بروز مساله تکدیگری در اجتماع امروز ما به دو هدف شکل گرفته است. یک هدف ایجاد منبع درآمد از مسیر منفی تکدیگری از سوی اقشار کم درآمد که مشکلات اقتصادی خانوادگی دارند و  مجبورا به این معضل منفی روی بیاورند، اما هدف دیگر  هم  روی آوردن به تکدیگری بخاطر کسب درآمد احت از این طریق است که ما باید اینها را شناسایی کنیم و جامعه را از گزند این آسیب ها حفظ نماییم.

 

وی خاطرنشان کرد: ادارات ذیربط باید در جلوگیری و ریشه کنی این آسیب تدابیری عملی داشته باشند و همه ما اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر را در سرلوحه  اعمال خود قرار دهیم تا جامعه ای بی معضل داشته باشیم.

 

مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت شهرستان ضمن سپاس از برگزاری این جلسات گفت: جامعه ما جامعه ای اسلامی است پس نباید بر سر در مغازه ها و فروشگاه ها اسامی بیگانه باشد.

وی همچنین عنوان کرد: نباید تکدیگری در شهرستان شیوع پیدا نماید. باید در جهت مقابله با این روند همه مشارکت نمایند و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

در ادامه جلسه حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد در خصوص روند پیگیری مصوبات و اجرای صحیح و موثر مسائل فرهنگی این شورا بر لزوم حضور یکایک اعضا در جلسات ماهانه شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: تا زمانیکه یکایک اعضای شورا در اجرای به موقع مصوبات مشارکت نداشته باشند و اعتماد مردم را به اهداف این شورا جلب نکنیم این جلسات نمی تواند خروجی داشته باشند.

 

وی افزود: در جلسات باید همه اعضا حضور داشته باشند و غیبت هر یک از اعضا در جلسات می تواند در روند اجرایی شدن مصوبات این جلسات تاثیر داشته باشد.

 

اگر ریشه ای هر آسیب را بشناسیم، می توانیم در برطرف نمودن آسیب موفق باشیم

فرماندار تایباد گفت: آسیب های اجتماعی همچون تکدی گری که موضوع مورد بحث این جلسه است را باید ریشه ای حل نمود. هر آسیب را اگر ریشه ای دلیلش را بشناسیم و پیگیر باشیم می توانیم در برطرف نمودن آسیب موفق باشیم. اساس فرهنگ عمومی باید درست پی ریزی شود تا بازخورد هایی که می خواهیم اعمال شود.

 

همچنین در ابتدای جلسه محسن چهاریاری، معاونت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد(جانشین دبیر شورای فرهنگ عمومی) ضمن خیر مقدم به اعضای شورای فرهنگ عمومی در خصوص اهمیت شورای فرهنگ عمومی و روند شکل گیری آن گفت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۲شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و در دوران ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای و به فرمان حضرت امام خمینی (ره)طرح تشکیل شورای فرهنگ عمومی  کشور را مطرح نمودند که با هدف رسیدگی به وضعیت فرهنگ عمومی کشور  و مردم،  سال ۱۳۶۴تشکیل و در سال ۱۳۶۵رسما آغاز بکار نمود.

photo_2017-12-14_09-00-21

خبر از ویدا حنفی

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks