http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

خبرنگاران نقش برجسته‌ای در تولید آرامش و احساس امنیت در شهرستان های مرزی دارند

رییس انجمن خبرنگاران تایباد گفت: خبرنگاران نقش برجسته‌ای در تولید آسایش، آرامش و احساس امنیت در این شهرستان مرزی دارند.

مهدی حسین زاده، رییس انجمن خبرنگاران تایباد روز دوشنبه در گفت و گو با تایبادخبر، بیان کرد: شهرستان تایباد شاهد اتفاقات بسیار مهمی در سال جاری بود که به قلم و تصویر اصحاب رسانه این شهرستان مرزی ثبت و ضبط شد.

 

وی افزود: نقش رسانه‌ها در آگاه ‌سازی مردم شهرستان بسیار مهم است زیرا رسانه ‌ها زمینه‌ ساز فرصت ‌هایی هستند که اگر به درستی مورد توجه قرار گیرند در عمل می ‌توانند نقش فعال و سازنده ای در زمینه انتقال افکار عمومی، فعالیت ‌های اجتماعی و مشارکت مردمی داشته باشند، بنابراین خبرنگاران نقش برجسته‌ای در تولید آسایش، آرامش و احساس امنیت در این شهرستان مرزی دارند.

 

رییس انجمن خبرنگاران تایباد گفت: رسانه ها به دلیل احساس نزدیکی بیشتر با مردم و به دور از هرگونه سیاستگذاری های محض توانسته اند مخاطبان زیادی در بین عموم و خواص بیابند که بر این اساس هر چه بیشتر مسائل اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و نگاه موشکافانه تر و دقیق تری به موضوعات مرتبط وجود داشته باشد موجب آگاه سازی مردم و کاهش آسیب های اجتماعی می گردد.

 

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش موثری در پیشرفت شهرستان بر عهده دارند، عنوان کرد: انعکاس عملکرد مسئولان، ارائه مشکلات مردم و نقد منصفانه از وظایف اصحاب رسانه است و حتی ارائه نظرات مختلف مردم در دیدگاه های خبری راهگشای بسیاری از کارها بوده و نشان از دقت و تیز بینی مردم و تعامل آنها با خبرنگاران دارد.

 

حسین زاده به افتتاح دفتر انجمن خبرنگاران در دهه فجر اشاره کرد و افزود: از اقدامات مهمی که در راستای معرفی خبرنگاران شهرستان در سال جاری صورت گرفت افتتاح مکانی برای تبادل نظرات اصحاب رسانه با یکدیگر و نیز با مسولان شهرستان، راه اندازی کانال خبری رسمی با عنوان کانال خبر تایباد (@khabarTaybadd) که تمام وقایع به روز شهرستان توسط اصحاب رسانه در آن درج می شود و نیز راه اندازی سایت رسمی خبری که از ابتدای سال ۹۷ کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

 

وی به خدمت افتخاری اصحاب رسانه در شهرستان تأکید و خاطرنشان کرد: مطبوعات و رسانه‌ها به دلیل داشتن دید وسیع‌تر و همچنین تحلیل عملکرد، به عنوان بازوی توانمند در کنار مجموعه مدیریت شهری ایفای نقش می کنند و این مهم سبب گردیده ادارات و نهادها شهرستان بتوانند به خوبی ماموریت‌های محوله و شرح وظایف خود را در مسیر توسعه هرچه بیشتر شهر و خدمت به مردم انجام دهند، و به شکلی موفق‌تر عمل نمایند.

 

گفتنی است، شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد دارای ۱۷ خبرنگار در حوزه های متفاوت صدا و سیما، خبرگزاری های رسمی و کشوری دانا، ایرنا، ایکنا، فارس، صبح توس، تسنیم و قدس آنلاین……، روزنامه های سراسری قدس و خراسان…. و نیز سایت های رسمی و استانی و همچنین کانال های تلگرامی با مجوز پلیس فتا می باشد.

خبرنگار: شوکت سالاری

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*