بیکاری مهمترین عامل گرایش افراد جامعه به اعتیاد است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

بیکاری مهمترین عامل گرایش افراد جامعه به اعتیاد است


بیکاری مهمترین عامل گرایش افراد جامعه به اعتیاد است

رییس شورای شهر تایباد گفت: مهمترین دلیل به اعتیاد روی آوردن جوانان و یا دیگر افراد جامعه بیکاری است. اگر ما بتوانیم مشکل بیکاری را در جامعه کمتر کنیم، اعتیاد نیز به نسبت آن کم خواهدشد.

 

شیراحمدجهانی، رییس شورای شهر تایباد صبح امروز در گفتگو با تایبادخبر عنوان کرد: اعتیاد یکی از معضلات بزرگ جامعه ما و دلیل بسیاری از طلاق هاست.

 

وی بااشاره به اینکه غالب گرفتارشدگان به دام اعتیاد قشر ضعیف جامعه هستند، خاطرنشان کرد: بیشتر افراد معتاد کسانی هستند که وضع مالی مناسب و تمکن مالی ندارند.

 

رییس شورای شهر تایباد گفت: مهمترین دلیل به اعتیاد روی آوردن جوانان و یا دیگر افراد جامعه بیکاری است. اگر ما بتوانیم مشکل بیکاری را در جامعه کم کنیم، اعتیاد نیز به نسبت کم خواهدشد.

 

جهانی ادامه داد: با بیشتر این افراد که در محل شورای شهر صحبت می کنیم بیکاری را یکی از دلایل گرفتارشدنشان عنوان می کنند.

 

وی عنوان کرد: اکثر افرادی که ترک می کنند متاسفانه پس از یک ماه باز گرفتار دوستان ناباب شده و دوباره به سمت اعتیاد باز می گردند.

 

رییس شورای شهر تایباد اضافه کرد: اگر افرادی که ترک می کنند، پس از رهایی از دام اعتیاد، ما بتوانیم اشتغال آنها را برطرف کنیم صددرصد به سمت موادمخدر بازنخواهند شود.

 

وی عنوان کرد: امامان جماعت مساجد و علما باید در باب این معضل بسیار مهم اجتماعی حتما ایراد سخن کنند. اگر هر امام جماعت مسجدی بتواند تنها چندنفر از این گرفتاران را متحول کند، تقریبا تمامی معتادین سطح شهر را شامل خواهدشد. همچنین آنها می توانند گرفتارشدگان به دام اعتیاد را به شورای شهر معرفی کنند.

 

وی با بیان اینکه شورای شهر آمادگی این را دارد تا به تمامی معتادانی که قصد ترک را دارند، قسمتی از هزینه های ترک اعتیادشان را بعهده بگیرد، افزود: در سه ماه گذشته شورای شهر تایباد به بیش از ۱۵ نفر که درحال ترک کردن در کمپ هستند، کمک مالی کرده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks