مولوی صالحی: فاطمه(س) نمونه ای کامل از یک زن مسلمان در تمامی ابعاد است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

مولوی صالحی: فاطمه(س) نمونه ای کامل از یک زن مسلمان در تمامی ابعاد است


مولوی صالحی: فاطمه(س) نمونه ای کامل از یک زن مسلمان در تمامی ابعاد است

مدیر حوزه علمیه اهل سنت مظهر التوحید تایباد گفت: فاطمه(س) نمونه ای کامل از یک زن مسلمان در روابط اجتماعی، سیاسی، آیین همسرداری، تربیت فرزندان و تعامل اجتماعی می باشد.

مولوی عبدالباری صالحی، صبح امروز شانزدهم اسفندماه در گفتگو با تایبادخبر، ضمن تبریک سالروز ولات حضرت زهرا(س) و هفته زن گفت: رسول خدا (ص) دخترش فاطمه (س) راسرور زنان بهشتی و مادر سادات هر دوجهان قرارداد تا دنیا بداند اسلام برای زن ارزش قائل است و از زن بعنوان یک کالای تجاری استفاده نمی کند.

 

مدیر حوزه علمیه اهل سنت مظهر التوحید تایباد افزود: فاطمه الگویی روشن از اخلاق، گفتار و کردار پیامبر(ص) و نمونه ای کامل از یک زن مسلمان درجهان اسلام است.

 

صالحی ضمن اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: اهمیت دادن پیامبر(ص) به حضرت فاطمه(س) نشان از جایگاه ایشان نزد پیامبر(ص) و همچنین نشان دهنده جایگاه و اهمیت زن دراسلام است.

 

وی ادامه داد: فاطمه(س) به نحو احسن مادری نمونه بود که توانست بهترین جوانان بهشتی را در جامعه اسلامی تربیت و تحویل جامعه دهد.

 

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید تایباد اضافه کرد: فاطمه(س) نمونه ای کامل از یک زن مسلمان در روابط اجتماعی، سیاسی، آیین همسرداری، تربیت فرزندان و تعامل اجتماعی می باشد.

 

وی تاکید کرد: اگر زنان جامعه ما این بزرگوار را الگوی زندگی شخصی و اجتماعی خود قراربدهند مطمئنا فرزندانی را تربیت کرده و تحویل جامعه خواهند داد که درتمام دنیا نمونه باشند.

 

صالحی خاطرنشان کرد: خداوند در وجود زن زینتها و ارزشهایی قرارداده است که هرانسان بی دینی را به وسوسه می اندازد. به همین دلیل اسلام برای حفظ ارزشهای یک زن حجاب را برای زن بعنوان یک هدیه به ارمغان آورده است.  هدیه ای که زن را محافظت و ارزشش را حفظ و هویت اصلی آن که پرورش فرزندان خوب و دینداراست رابوجود می آورد.

 

وی با ذکر بیت ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است، تصریح کرد: بهترین الگو برای دختران، زنان و مادران جامعه ما درحفظ حجاب را می توان حضرت فاطمه(س) نام برد که درجهان نمونه و اسوه زنان می باشد.

 

وی ابرازکرد: اگر کسی بخواهد در زندگی شخصی و اجتماعی خود موفق باشد، بهترین راه برای رسیدن به این موفقیت، پیروی از قرآن و سنت رسول الله (ص) و الگو قراردادن اهل بیت پیامبر و علی الخصوص حضرت فاطمه(س) در زندگی است.

 

 

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks