اشتغالزایی بهترین عامل مهاجرت معکوس در روستاهاست - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

اشتغالزایی بهترین عامل مهاجرت معکوس در روستاهاست


اشتغالزایی بهترین عامل مهاجرت معکوس در روستاهاست

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تایباد  گفت: اشتغالزایی هم باعث کاهش آسیبهای اجتماعی و هم منبع درآمدی برای خانواده ها می شود. همچنین سبب کاهش مهاجرت روستائیان از روستاها به شهر و درواقع مهاجرت معکوس می شود.

به گزارش تایبادخبر، غلامرضا التفاتی، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تایباد ظهر امروزدر جلسه مباره با مواد مخدر تایباد با بیان اینکه هفته احسان و نیکوکاری از فردا چهاردهم اسفندماه آغاز می شود، گفت: الحمدالله امروز کمیته امداد امام خمینی(ره)در سطح کل کشور منشاء خیرات و برکات زیادی است.

 

وی ادامه داد: در حکمی که اخیرا مقام معظم رهبری به سید پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) دادند، یکی از بندهایش این است که دولت، مجلس و قوه قضائیه را ملزم به همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع محرومیت و کمک به ایتام و معلولین و مستمندان کرده اند.

 

التفاتی خاطرنشان کرد: مسئولین ادارات شهرستان تایباد همکاری داشته باشند تا در آستانه سال نو ما بتوانیم خدمتی برای عزیزان تحت پوشش داشته باشیم.

 

وی ابرازکرد: کمیته امداد در ابعاد مختلف برای مددجویان تحت پوشش خدمات رسانی می کند. کمک در بحث درمان، اشتغال، فرهنگی، کمکها و مساعدتهای مالی و … کارهایی است که کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام می دهد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تایباد به فعالیتهای آموزشی این اداره بمنظور مقابله با آسیبهای اجتماعی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز نزدیک به ۳۵۰ مورد آموزش های فردی و گروهی در واحد مشاوره ما انجام شده است. همچنین تعدادی از افراد تحت پوشش و یا افرادی که تحت پوششین ما سرپرست آنها بودند را با کمک بهزیستی به کمپهای ترک اعتیاد فرستادیم.

 

وی تاکید کرد: خانواده هایی که تحت پوشش ما هستند، الحمدالله آسیبها و معضلات اجتماعی آنها کمتر است، البته مطمئنا مشکلات اجتماعی داشته اند که ما آنها را تحت پوشش قرار داده ایم.

 

التفاتی همچنین با تاکید بر ایجاد اشتغال برای مبارزه به آسیبهای اجتماعی عنوان کرد: اشتغالزایی هم باعث کاهش آسیبهای اجتماعی و هم منبع درآمدی برای خانواده ها می شود. همچنین باعث کاهش مهاجرت روستائیان از روستاها به شهر و درواقع سبب مهاجرت معکوس نیز می شود.

 

وی اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تایباد از ابتدای سال تا به امروز ۳۷۷ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۹۶۱ میلیون تومان به بهره برداری رسانده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks