سیره و مکتب فاطمی بهترین الگو برای تحکیم بنیان خانوده است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

سیره و مکتب فاطمی بهترین الگو برای تحکیم بنیان خانوده است


سیره و مکتب فاطمی بهترین الگو برای تحکیم بنیان خانوده است

امام جمعه تایباد گفت: سیره و مکتب فاطمی بهترین الگو برای تحکیم بنیان خانوده می باشد و باید چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی بانوان و تمام افراد جامعه قرار گیرد.

به گزارش تایبادخبر، به مناسبت هفته زن و میلاد حضرت زهرا(س) نمایندگان امور بانوان ادارات و جمعی از اعضای مجمع مشورتی زنان تایباد با امامان جمعه اهل سنت و شیعه شهرستان دیدار کردند.

 

آیت الله محمد محدثی، امام جمعه تشیع تایباد ظهر روز شنبه در دیدار با بانوان شهرستان بر اهمیت الگوبرداری زنان جامعه از سیره و روش زندگی حضرت فاطمه (س) تاکید کرد و گفت: سالروز میلاد بانوی نمونه اسلام بهترین فرصت برای ترویج معارف اسلامی و سیره و روش زندگی حضرت زهرا(س) و فرهنگ فاطمی در جامعه است.

 

وی افزود: زنان باید در جامعه فرصت شناس و آسیب شناس باشند و بر اساس فرصت ها برنامه ریزی و برای کاهش آسیب ها تدبیر کنند.

 

امام جمعه تشیع تایباد اظهار کرد: سیره و مکتب فاطمی بهترین الگو برای تحکیم بنیان خانوده می باشد و باید چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی بانوان و تمام افراد جامعه قرار گیرد.

 

وی همچنین با استناد به آیات قرآن خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم حضرت مریم(س)، آسیه همسر فرعون، خدیجه همسر پیامبر(ص) و حضرت فاطمه(س) را به عنوان بهترین زنان عالم هستی معرفی کرده تا تمام بانوان برای کامل بودن از این چهار بزرگوار الگو بگیرند.

 

مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در این دیدار گفت: امروزه بین مردان و زنان در عرصه های اجتماعی تفاوتی نیست و این امر زمینه حضور زنان در عرصه های مختلف را فراهم می سازد و نیز سبب رشد ابعاد وجودی و شکوفائی استعدادها خواهد بود.

 

وی با تأکید به این که زن و مرد هر دو انسانند و درانسانیت متساوی و برابر و همانند یکدیگرند، بیان کرد: یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تساوی بودن حقوق مردان و زنان است و امروز شاهد رشد اجتماعی زنان در بسیاری از پست های مدیریتی در اجتماع هستیم.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد در ادامه افزود: در جمهوری اسلامی ایران زنان از یک طرف توانمندی‌های خودشان را در عرصه‌های مختلف اجتماع به اثبات می‌رسانند و از طرف دیگر از فضای خانه و تربیت فرزند و نقش‌های همسری و مادری خود نیز فاصله نمی‌گیرند. این عملکرد نتیجه احترام به آموزه‌های اسلام در مورد اهمیت دادن به خانواده و نقش محوری زن در آن است.

 

 

زینت مجیدی، رئیس مجمع مشورتی زنان تایباد به نمایندگی از سایر بانوان در این دیدارها اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که امروز بیشتر خانواده های تایبادی را درگیر کرده است ترویج ازدواج دختران در سنین پایین است که باید با برنامه ریزی مناسب این فرهنگ را تغییر داد.

وی افزود: هنوز در برخی خانواده ها مخالفت با ادامه تحصیل دختران و حضورشان در اجتماع معضل می باشد که از امامان جمعه خواستار رفع این مشکل در شهرستان هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: با ترویج فرهنگ حقوق زنان در اجتماع و برخورداری از استعدادهای این قشر در شهرستان شاهد شکوفایی فرهنگی خواهیم بود و نیز این امر بستری برای جلوگیری از، ازدواج های زود هنگام و کاهش آمار طلاق در این شهرستان مرزی خواهد بود.

خبرنگار: شوکت سالاری

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks