نخستین همایش بانوی مرزنشین در تایباد برگزار می شود - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

نخستین همایش بانوی مرزنشین در تایباد برگزار می شود


نخستین همایش بانوی مرزنشین در تایباد برگزار می شود

مدیر کانون زنان مرزنشین تایباد گفت: برای اولین بار بزرگترین همایش زنان مرزنشین در شهرستان تایباد با رویکرد تقویت استعدادهای بانوان ۱۴ اسفند ماه امسال برگزار می شود.

آیدا عصمتی، مدیر کانون زنان مرزنشین تایباد در گفتگو با تایبادخبر گفت: نقش و اهمیت جایگاه زنان در جامعه به همین اندازه مشخص است که زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشته اند و همپای مردان در اعتراض به حکومت شاهنشاهی اعتراض خود را اعلام نموده اند این امر در هشت سال دفاع مقدس نیز ادامه یافته و خانم ها در پشت جبهه نقش بسیار موثری ایفا کرده اند.

 

وی بیان کرد: در جامعه اسلامی زنان از جایگاه بالایی برخوردار هستند این امر در قبل از ورود اسلام کاملا متمایز از این مسئله بوده و به ندرت به جایگاه زنان احترام و ارزش قائل بوده اند.

 

وی با اشاره به جایگاه اجتماعی زنان در جامعه افزود: بحث اشتغال بانوان از اهمیت خاصی در جامعه برخوردار است در همین خصوص اشتغال زنان به ویژه در پست های مدیریتی در این شهرستان مرزی باید بیشتر بررسی و نظارت شود.

 

عصمتی در خصوص راه اندازی کانون زنان مرزنشین در شهرستان، تصریح کرد: این کانون برای اولین بار در این خطه مرزی راه اندازی شده است، زیرا بانوان با همفکری و مشارکت می توانند در ایجاد و گسترش آبادانی در منطقه و همچنین ارائه پیشنهادات در راستای خدمات ارزنده گام بردارند.

 

وی مهم ترین اهداف کانون را این گونه بیان کرد: از مهم ترین اهداف این گروه تقویت مشارکت های اجتماعی بانوان علاقمند، انتقال اطلاعات و افزایش سطح آگاهی بانوان، شناسایی و به کارگیری توانایی و استعداد آنها در جهت تقویت اعتماد به نفس و خودباوری بانوان و کاهش افسردگی، بهینه سازی اوقات فراغت، افزایش مهارت های ارتباطی در خانواده برای افزایش کیفیت زندگی خانوادگی، ایجاد حس نوع دوستی و همکاری و ارائه خدمات اجتماعی به بانوان است.

 

وی در پایان به بزرگترین همایش زنان مرزنشین در تایباد اشاره و اظهار کرد: برای اولین بار این همایش با رویکرد تقویت استعدادهای بانوان ۱۴ اسفند ماه امسال در شهرستان برگزار می شود و تمام فعالیت های آن بر عهده بانوان است.

 

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks