آیت الله محدثی: ياد و نام شهدا بايد هميشه زنده بماند - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

آیت الله محدثی: یاد و نام شهدا باید همیشه زنده بماند


آیت الله محدثی: یاد و نام شهدا باید همیشه زنده بماند

امام جمعه تایباد گفت: کسانیکه در راه حق و در جهت مبارزه با باطل و متجاوز وارد معرکه شدند و ایثارگری کردند هم در زمان حیاتشان و هم بعد از مماتشان قابل تقدیرند.

 

به گزارش تایبادخبر، آیت الله محمد محدثی در مراسم هفتم شهدای گمنام تایباد که صبح امروز برگزار شد، درکنار قبور مطهر شهدای گمنام ضمن فرستادن سلام و صلوات به ارواح طیبه شهدا بیان کرد: شهدایی که در اینجا خوابیدند، پس از مدتها غربت و دوری از آرامگاه ابدی شان در این مکان آرام گرفته اند.

 

امام جمعه تایباد با بیان اینکه شهدا نامشان باید زنده بماند، تاکید کرد: مردم به زیارتشان بروند از فداکاری هاو ایثارگری های آنها قدردانی کنند و سیره آنها در پیش بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: کسانیکه در راه حق و در جهت مبارزه با باطل و متجاوز برای احیای ارزشهای اسلامی و حفظ سرزمین اسلامی وارد معرکه شدند و ایثارگری کردند هم در زمان حیاتشان قابل تقدیس و تقدیراند و هم بعد از مماتشان.

 

وی بااشاره به اینکه نهایت جود و بخشش و ایثارگری این است که انسان جانش را فدا کند، افزود: کسی که بخشش، ایثار و گذشت در هرکاری یا مالی داشته باشد، عملش قابل تقدیر است؛ اما کسی که از جانش گذشت بیشتر از هرکس قابل تقدیر است چراکه او چیزی را ایثار کرده است که جبران ناپذیر است.

 

آیت الله محدثی گفت: شهدایی که در این مکان دفن شده اند معلوم نیست از کدام منطقه ایران هستند اما قدر و قیمتشان بالاست و برماست که اینها را از یاد نبریم.

 

وی تصریح کرد: حداقل کاری که برای شهدا می توانیم انجام دهیم، این است که از زیارت اینها محروم نشویم، یادشان را گرامی بداریم. برای عروج اراواح طیبه شهدا بیش از پیش دعا کنیم و قدردان اینها باشیم و خدای را سپاس گذار باشیم که این شهدا را به شهرستان ما هدیه کرد.

 

حجت الاسلام ابراهیم صابر، یکی از وعاض آستان قدس رضوی در حسینیه ثارالله گفت: به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی، کشوری که زمانی هیچ جایگاه و ارزشی در نزد قدرتهای جهان نداشت امروز باقدرت جلوی آنها می ایستد و اجازه هیچگونه دخالت و تعیین تکلیفی را به آنها نمی دهد.

 

وی ادامه داد: رییس جمهور فرانسه چندی پیش وقتی می خواست به ایران بیاید عنوان می کند بنده به شرطی می آیم که باید حتما با رهبر ایران ملاقاتی داشته باشم، مسئولین پاسخ دندان شکنی به او دادند که تو نمی توانی برای ما تعیین تکلیف کنی.

 

وی یادآورشد: کشوری که در قبل از انقلاب یک گروهبان آمریکایی از تیمسار لشگری این کشور بالاتر بود و او را زیر پا می گذاشت؛ امروز در دنیا یک بسیجی، یک رزمنده و حتی سرباز ما بزرگترین ارتشبد آنها را زیر پا می گذارد. اینها به برکت احیاگری راه و روش کربلا و عاشوراست.

 

در پایان مراسم مسئولین شهرستان تایباد قبور مطهر شهدای گمنام تازه دفن شده در دانشگاه آزاداسلامی تایباد را عطرافشانی و گلباران کردند.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks