دو روز بعد طلسم بی بارانی زمستان شکسته می شود/کاهش 98 درصدی بارندگی در تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

دو روز بعد طلسم بی بارانی زمستان شکسته می شود/کاهش ۹۸ درصدی بارندگی در تایباد


دو روز بعد طلسم بی بارانی زمستان شکسته می شود/کاهش ۹۸ درصدی بارندگی در تایباد

رییس اداره هواشناسی تایباد گفت: از اول سال زراعی امسال (از اول مهر) تا امروز ۲۹ بهمن ماه تنها میزان ۱٫۹ میلیمتر بارندگی در تایباد داشتیم در صورتیکه در زمان مشابه سال قبل ۱۰۱٫۵ میلیمتر بارندگی در شهرستان تایباد ثبت شد.

محمد زمانی، رییس اداره هواشناسی تایباد امروز بیست و نهم بهمن ماه در گفتگو با تایبادخبر گفت: وضعیت بارشی شهرستان تایباد در سال جاری بی سابقه ترین وضعیت خشکسالی خود را در تاریخ دوره آماری سپری میکند

 

وی افزود: از اول سال زراعی امسال (از اول مهر) تا امروز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ تنها میزان ۱٫۹ میلیمتر بارش داشتیم در صورتی که در زمان مشابه پارسال ۱۰۱٫۵ میلیمتر بارندگی داشتیم.

 

رئیس اداره هواشناسی تایباد بیان کرد: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۸ درصد کمتر شده است.

 

زمانی افزود: بر اساس سنجش مبتنی بر دوره آماری ۱۲ ساله نیز میانگین بارندگی در تایباد کاهش ۹۷ درصدی نشان می دهد.

 

وی ضمن اشاره به اینکه در بهمن ماه امسال هیچ بارندگی در تایباد ثبت نشد، ادامه داد: این وضعیت بارندگی بسیار کم امسال در تایباد در حالی است که سال زراعی گذشته ۱۰۱٫۵ میلیمتر بارش در این شهرستان ثبت شد که ۶۱٫۸ میلیمتر از این میزان بارش در بهمن ماه پارسال رخ داد.

 

رئیس اداره هواشناسی تایباد گفت: بر این اساس وضعیت کنونی بارندگی در این خطه بی سابقه ترین شدت خشکسالی را ظرف دوره آماری ۱۲ سال اخیر نشان می دهد.

 

وی افزود: میانگین دمای هوا در تایباد نیز از مهر تا بهمن ماه امسال به ۱۱٫۱ درجه سانتیگراد رسید که نسبت به پارسال هشت دهم و نسبت به دوره آماری ۱۲ ساله شش دهم افزایش داشته است.

 

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به پیش بینی و نقشه های هواشناسی در دو روز آینده سیستم بارشی خوبی در راه هست و منطقه شرق کشور را فراخواهد گرفت که امیدواریم طلسم بی بارشی شکسته شود.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks