صدور گواهینامه دوره آموزش قرائت قرآن کریم در تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

صدور گواهینامه دوره آموزش قرائت قرآن کریم در تایباد


صدور گواهینامه دوره آموزش قرائت قرآن کریم در تایباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۵ گواهینامه قبول شدگان دوره های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در شهرستان صادر و به قبول شدگان اهدا شده است.

حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد در گفتگو با تایبادخبر، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۵ گواهینامه قبول شدگان دوره های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با همکاری موسسه قرآنی، خانه های قرآنی روستایی و مراکز مردمی و اداره تبلیغات اسلامی تایباد صادر و به قبول شدگان اهدا شده است.
وی هدف از برگزاری این دوره های آموزشی و کلاسها را ایجاد علاقه، توانایی و مهارت در خواندن صحیح و فصیح قرآن کریم با رعایت لهجه و مخارج حروف زبان عربی و مؤانست با آن، قرائت صحیح حمد و سوره و اذکار نماز از نظر اعراب و تلفظ حروف و زمینه ‌سازی جهت نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی عنوان کرد.
حجت‌الاسلام علیپور افزود: این دوره های آموزشی در طول سال در جهت ارتقاء قرائت صحیح قرآن کریم، زمینه‌سازی جهت فراگیری آموزه‌های قرآن در بین اقشار مختلف مردم به ویژه نوجوانان و جوانان با همکاری موسسه و خانه های قرآن روستایی و پس از تبلیغات، ثبت نام، سطح بندی و کلاسبندی مخاطبان به تفکیک جنسیت ، سطح تحصیلات و محدوده سنی کلاسهای آموزشی در ۲۳ جلسه برگزار شد.
وی تصریح کرد: طرح آموزش قرائت قرآن کریم با شرکت قرآن آموزان در مساجد، پایگاههای قرآنی و خانه های قرآن شهر و روستاهای تایباد و باخرز در دوبخش روخوانی، روانخوانی و صحت قرائت نماز برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks