تدفین دو شهید گمنام در محوطه دانشگاه آزاد تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

تدفین دو شهید گمنام در محوطه دانشگاه آزاد تایباد


تدفین دو شهید گمنام در محوطه دانشگاه آزاد تایباد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تایباد گفت: مراسم تشیع و تدفین دو شهید گمنام،  روز شنبه از چهارراه پست تا شهرک امام حسین(ع) و دانشگاه آزاد تایباد با حضور مردم مسلمان شهرستان مرزی تایباد، اساتید و دانشجویان انجام می‌شود.

به گزارش تایبادخبر، مجید رضا رضوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دانشگاه آزاد اسلامی تایباد عنوان کرد: به‌منظور بهره‌مندی مردم ولایت مدار شهرستان مرزی، دانشجویان، اساتید و دست‌اندکاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد از فضای معنوی عطر شهادت این واحد دانشگاهی در هفته آینده میزبان دو شهید گمنام است.

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تایباد ضمن اشاره به تدفین این دو شهید گرانقدر در محوطه دانشگاه، عنوان کرد: بنا به آموزه‌های دینی اسلام و تاکید آیات قرآنی سعادت دنیا و آخرت همه ما در پیروی از آرمان و اهداف شهدا و ادامه دادن راه آنان است.

 

وی ادامه داد: شهدا متعلق به همه مردم ایران اسلامی، بلکه جهان اسلام است، چون این عزیزان برای دفاع از اسلام ناب محمدی(ص)، بسط و گسترش ارزش‌های دینی و اسلامی جانشان را تقدیم کردند، همه ما قدردان زحمات و خدمات این عزیزان هستیم. 

رضوی افزود: مراسم تشیع و تدفین شهدای گرانقدر گمنام،  روز شنبه از چهارراه پست تا شهرک امام حسین(ع) و دانشگاه آزاد تایباد با حضور مردم مسلمان شهرستان مرزی تایباد، اساتید و دانشجویان انجام می‌شود.

 

وی یکی از راه‌های مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان را بهره‌مندی از آرمان و هدف و راه شهدا برشمرد و گفت: یکی از کارهای فرهنگی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی جمع‌آوری زندگینامه و وصایای شهدا است تا پس از تدوین دراختیار دانشجویان، اساتید و مردم عزیز شهرستان قرار گیرد، ضمن اینکه برنامه‌ریزی شده تا به همت اساتید و دانشجویان هر ماه یک مراسم معنوی در کنار مزار این دو شهید گمنام برگزار شود تا از معنویت شهدای عزیز بهره‌مند شویم.

 

لازم به ذکر است جمعه ۲۷ بهمن‌ماه پیکرهای مطهر شش شهید گمنام به دانشگاه آزاد تایباد، شهرهای مشهدریزه و کاریز شهرستان تایباد منتقل و روز شنبه در هر یک از مکان‌های مذکور دو شهید تدفین می‌شوند.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks