مرز دوغارون بندر خشک ایران - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

مرز دوغارون بندر خشک ایران


مرز دوغارون بندر خشک ایران

فرماندار تایباد ضمن اشاره به اینکه هیچ شهری به اندازه تایباد ورود و خروج مسافر خارجی ندارد، گفت: روزانه بیش از شش هزار نفر مسافر افغانستانی و خارجی و بیش از یک هزار و ۵۰۰ تریلی و کامیون در این نقطه از کشور تردد می‌کنند.

به گزارش تایبادخبر، حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی هفتمین روز ستاد دهه فجر شهرستان تایباد گفت: هفت طرح عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی با هزینه ۳۲ میلیارد ریال امروز به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در تایباد به بهره برداری رسید.

 

وی این طرحها را شامل دفتر انجمن خبرنگاران، ۶ واحد مسکونی شهری ویژه مددجویان بهزیستی، ۲ واحد صنفی ویژه مددجویان بهزیستی، بوستان هفت هکتاری شهر تایباد، یک واحد گلخانه، روشنایی معابر شهر و اصطبل هیات سوارکاری این شهرستان ذکر کرد.

 

فرماندار تایباد با بیان اینکه شهرستان تایباد یک شهرستان استراتژیک است، افزود: امروز توسعه و اشتغال با حرف درست نمی‌شود، اشتغال عزم و اراده قوی می‌خواهد و با خلاقیت و فکر نو ایجاد می‌شود.

 

وی ضمن اشاره به اینکه هیچ شهری به اندازه تایباد ورود و خروج مسافر خارجی ندارد، افزود: روزانه بیش از شش هزار نفر مسافر افغانستانی و خارجی و بیش از یک هزار ۵۰۰ تریلی و کامیون در این نقطه از کشور تردد می‌کنند و مرز دوغارون تنها مرز صادراتی کشور است؛ هنر تایبادی‌ها این است که از این ظرفیت مهم در بحث توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال و تامین درآمد بهره‌مند گردند.

 

فرماندار تایباد گفت: امیدوارم با چشم اندازی که در شهرستان تایباد شروع شده است، بتوانیم از دوغارون بعنوان بندر خشک استفاده کنیم و خدمات خوبی را به مردم عزیزمان ارائه دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اینکه امروز ما اینجا براحتی نشسته ایم و در این شهر مرزی می توانیم شب را براحتی باخانواده بیرون از خانه سپری کنیم به بهای خون شهداست.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکبار دیگر مردم تشیع و تسنن ایران باحضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ارادت و وفاداری خود به ولایت و رهبری و به راه امام و شهدای این انقلاب را به دشمن نشان خواهند داد.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks