حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی سبب توسعه شهرستان می شود - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی سبب توسعه شهرستان می شود


حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی سبب توسعه شهرستان می شود

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی و دیدار رو در رو با مردم سبب توسعه شهرستان می شود.

به گزارش تایبادخبر، مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد ظهر امروز در دهمین جلسه شورای اداری امسال شهرستان تایباد که باحضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، مسئولین شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی و اهالی شهید پرور روستای رهنه درمحل مسجد علی بن ابیطالب(ع) این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد برگزار شد، اظهارکرد: حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی و دیدار رو در رو با مردم سبب توسعه شهرستان می شود.

 
وی انقلاب اسلامی ایران را رحمتی برای ایران و جهان دانست و افزود: ایستادگی جبهه مقاومت و شکست های پی درپی استکبار در مقابل جبهه مقاومت یکی از صدها دستاورد انقلاب اسلامی ایران است.

 
امام جمعه اهل سنت تایباد عنوان داشت: بحمدالله مردم ایران اسلامی اعم از شیعه وسنی، هر قوم و نژادی باهم متحد هستند و از نعمات عظیم انقلاب اسلامی ایران بهره مند و این هم از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 
وی با اشاره به حدیثی درباره نگاه اسلام به حفظ وحدت ویکپارچگی امت اسلامی گفت: در دین مبین اسلام هیچ فرقی بین عرب و عجم و نژاد و رنگ پوست نیست و ملاک برتری در نزد خداوند متعال، تقواست.

 
خطیب اهل سنت تایباد ادامه داد: در قبل از انقلاب اسلامی  فاصله طبقاتی بسیار زیاد بود. مالکان بر رعیت مطابق میل خود حکومت می کردند اما انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل عظیم الشان(ره) پیروز و یک موی کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ارجح دانست و امام خمینی (ره) نیز تاکید بسیار بر این موضوع داشت.

 
وی خاطرنشان کرد: امروز انقلاب و کشور در محاصره اقتصادی است و دشمنان و مستکبرین تلاش می کنند با فشار اقتصادی،  وحدت و همبستگی بین مردم را از بین ببرند و خدا را سپاس که نتوانسته و نخواهند توانست به لطف الهی به این هدف شوم خودبرسند.

 
وی شهدای شهرستان تایباد را نشانه عشق و ارادت مردم شیعه وسنی شهرستان به انقلاب دانست و خواهان رفع مشکلات مردم مرزنشین شهرستان تایباد شد و تصریح کرد: همه مسئولین ادارات و نهادها باید در راستای حل مشکلات مردم وایجاد اشتغال تلاش کنند.

قیاسی، بخشدارمرکزی تایباد هم با تقدیر از فرماندار تایباد، برای برگزاری اولین نشست شورای اداری تایباد درروستای شهید پروررهنه ازتوابع بخش مرکزی گفت:۷۷درصد جمعیت شهرستان تایباد دربخش مرکزی قراردارد. این بخش باجمعیت ۶۲هزارنفری ، دارای ۲۲روستا می باشد که در۹روستا طرح هادی اجراشده و۲۱روستا ازنعمت آب شرب لوله کشی بهره مندهستند.

 

وی افزود: ۵۰درصد روستاهای این بخش از نعمت گازرسانی بهره مند و ۹۵درصد روستاها از نعمت جاده آسفالته برخوردار می باشند، از نظر خدمات بهداشت ودرمانی نیز پنج مرکز درمانی ، شش پایگاه درمانی و ۱۵خانه بهداشت  در این بخش فعال است.

 
وی مهمترین مشکلات بخش مرکزی وروستای رهنه را بیکاری جوانان، نبود مدرسه متوسطه دخترانه و ترک تحصیل آنها در روستاهایی که به میزان استاندارد دانش آموز مقطع متوسطه ندارند و نبود دستگاه خودپردازبانکی در روستاها عنوان کرد.

خبرنگار: رضا التفاطی

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks