پاکسازی چندین هکتار از تاغزارهای شهرستان تایباد+عکس - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

پاکسازی چندین هکتار از تاغزارهای شهرستان تایباد+عکس


پاکسازی چندین هکتار از تاغزارهای شهرستان تایباد+عکس

حدود ۵۰ نفر در قالب پویش سبز سرزمین طیبات زباله های رها شده در محدوده روستای فرمان آباد واقع در بخش مرکزی شهرستان تایباد را جمع آوری کردند.

 

به گزارش تایبادخبر، جمعی از دوستداران محیط زیست در شهرستان مرزی تایباد، عصر دوشنبه در حرکتی نمادین ۱۰ هکتار از عرصه های کشاورزی و تاغزارهای این منطقه را از وجود زباله پاکسازی کردند.

 

 

در این آیین ۵۰ نفر در قالب پویش سبز سرزمین طیبات و شماری از علاقه مندان به محیط زیست شهرستان، زباله های رها شده در محدوده روستای فرمان آباد واقع در بخش مرکزی این شهرستان را جمع آوری کردند.

 

 

حسین شرافتی راد، در حاشیه این آیین با اشاره به مشارکت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، ورزش و جوانان، شهرداری، محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان و میراث فرهنگی در این حرکت فرهنگی در این حرکت افزود: این اقدام ابتکاری و نمادین با هدف فرهنگ سازی حفظ محیط زیست و جلب مشارکت مردم برای پاکسازی محیط زندگی انجام می شود.

 
فرماندار تایباد به نقش و جایگاه سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: شکل گیری سازمان های مردم نهاد برای اینگونه برنامه ها ضروری است و با مشارکت مردم می توان قدم های موثری در پاکیزه نگه داشتن محیط زیست برداشت.

 
وی با اشاره به کشت هندوانه و خربزه در سطح ۱۳ هزار هکتار کشتزار این شهرستان، تاکید کرد: کشاورزان پس از برداشت محصول، برخی مواد پلاستیکی را در مزارع رها می کنند که این چهره نامناسبی را به طبیعت منطقه می دهد.

 
شهرستان تایباد ۴۳ هزار هکتار عرصه کشاورزی، هزار و ۵۰۰ هکتار جنگل طبیعی و ۹ هزار هکتار جنگل دست کاشت دارد.

 

خبرنگار: علی اصلاحی

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks