تایباد دارای ۱۵ پایگاه حفظ قرآن است/گسترش فرهنگ قرآنی راهکاری برای تقویت بُعد معنوی جامعه - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

تایباد دارای ۱۵ پایگاه حفظ قرآن است/گسترش فرهنگ قرآنی راهکاری برای تقویت بُعد معنوی جامعه


تایباد دارای ۱۵ پایگاه حفظ قرآن است/گسترش فرهنگ قرآنی راهکاری برای تقویت بُعد معنوی جامعه

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه تایبادگفت: شهرستان تایباد دارای ۱۵ پایگاه حفظ قرآن کریم با بیش از یک صد قرآن آموز است که زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی طرح ملی حفظ قرآن کریم در کشور فعالیت دارند.

احمد محمدیان، رییس اداره اوقاف و امور خیریه تایباد در گفت و گو با تایبادخبر، بیان کرد: آموزش قرائت، حفظ و روخوانی قرآن کریم با استفاده از روش های یکسان تاثیر کمتری خواهد داشت و اگر تخصص مربیان با تجربه عملی همراه شود، این آموزش مؤثرتر خواهد بود.

 

 

وی با تأکید به آموزش قرآن با استفاده از روش های علمی، گفت: تا زمانی که به فراگیری قرآن به روش سنتی نگاه شود، این فرهنگ رشد کمتری در بین خانواده ها دارد، لذا نهادینه کردن فرهنگ آموزش قرآن کریم در خانواده ها لازم و ضروری می باشد.

 
محمدیان تصریح کرد: در حال حاضر عدم توجه وهمراهی خانواده ها به آموزش فرزندان در رشته های قرآنی، حضور کوتاه مدت قرآن آموزان در کلاس ها و پیگیری نکردن دوره تکمیلی بیشترین آسیبی است، که در این حوزه احساس می شود.

 

 

گسترش فرهنگ قرآنی راهکاری برای تقویت بُعد معنوی جامعه

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تایباد گسترش فرهنگ قرآنی را راهکاری برای تقویت بُعد معنوی جامعه دانست و یادآور شد: تقویت بُعد معنوی جامعه تنها با گسترش فرهنگ قرآنی امکان پذیر بوده و باید برنامه‌های فرهنگی مطلوب و سازنده تقویت و مورد حمایت بیشتر قرار گیرد.

 

 

محمدیان بیان کرد: برای تربیت نسلی مومن و متدین تنها آموزش قرآن از سنین کودکی ملاک نیست بلکه ارتباط والدین با مسائل دینی و قرآنی نیز در اشاعه فرهنگ قرآنی و تربیت دینی و قرآنی یک کودک نقش بسزایی دارد، اگر  والدین می خواهند در تربیت دینی کودکان موفق تر باشند، باید خود با تعالیم دینی آشنایی داشته باشند.

 

 

وی با اشاره به مراکز حفظ قرآن کریم در تایباد گفت: در حال حاضر این شهرستان مرزی و تلفیقی با جمعیت۱۱۸ هزار نفری دارای ۱۵ پایگاه حفظ قرآن کریم با بیش از یک صد قرآن آموز است، که زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی طرح ملی حفظ قرآن کریم در کشور فعالیت دارند.

 

 

وی ابراز کرد: شهرستان تایباد با بافتی سنتی و تلفیق دو مذهب شیعه و سنی ظرفیت بیشتری برای پرورش حافظ قرآن کریم دارد که حمایت مسئولان و خانواده ها یکی از نیازهای اصلی برای تقویت پتانسیل های موجود است.

 

خبرنگار: شوکت سالاری
انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks