آغاز عملیات اجرایی فاز توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در دهه فجر - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

آغاز عملیات اجرایی فاز توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در دهه فجر


آغاز عملیات اجرایی فاز توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در دهه فجر

 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از آغاز عملیات اجرایی فاز توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد.

ناصرالدین گرامی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون امروز در گفتگو با تایبادخبر عنوان کرد: هدف اصلی ما توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در چارچوب قوانین و مقررات با بکارگیری و اولویت استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان تایباد به منظور بهره گیری مردم این شهرستان از مزایای این منطقه است که موجبات تحقق عینی و عملی سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این منطقه محروم مرزی خواهد بود.

 
وی افزود: عملیات آماده سازی ۵۰۰ هکتار از ۱۵۰۰ هکتار اراضی فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰میلیارد ریال در طی ۳۶ ماه توسط پیمانکاری مرکب از یک شرکت ایرانی و یک شرکت ترکیه ای(Toubak.RTN) در دهه مبارک فجر آغاز خواهدشد.

 
گرامی با اشاره به اینکه توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یکی آرزوها و دغدغه های مردم شهرستان تایباد بوده است، گفت: با آغاز عملیات اجرائی آماده سازی فاز توسعه زمینه اشتغال حدود ۲۰۰ نفر از جوانان بومی منطقه فراهم می گردد.

 
وی عنوان کرد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که با تکمیل و بهره برداری از فاز توسعه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون آماده سرمایه گذاری در حوزهایی نظیر: صنعت، خدمات، درمان و …  هستند که با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز دوغارون به عنوان یکی از مرز های مهم کشور و در همجواری با افغاستان و ولایت هرات به عنوان قطب اقتصادی کشور افغانستان و نیز وجود جذابیت های بالا برای سرمایه گذاری در این منطقه قطعا شاهد افزایش فعالیتهای اقتصادی خواهیم بود.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks