کمبود فضای مطالعه کتابخانه عمومی تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

کمبود فضای مطالعه کتابخانه عمومی تایباد


کمبود فضای مطالعه کتابخانه عمومی تایباد

عضو شواری شهر تایباد گفت: مساحت و فضای سالن مطالعه در کتابخانه عمومی تایباد بسیار کم است.

به گزارش تایبادخبر، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد در سال ۹۶ ظهر امروز در محل کتابخانه عمومی تایباد برگزار شد. حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد در این جلسه بیان کرد: در سبد اقتصادی که برای خانواده های ایرانی تعریف شده است، سرانه خرید کتاب بسیار اندک می باشد و این عامل سبب می گردد جوانان به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه با این فرهنگ بیگانه باشند.

 

وی با اشاره به نزاع و درگیری اخیر در تایباد افزود: درگیری منجر به قتل که چند روز گذشته در شهرستان سبب رعب و وحشت خانواده ها گردید تنها به دلیل عدم کنترل و نظارت خانواده ها به وجود آمد و اگر بستری فراهم شود تا جوانان و نوجوانان به جای اتلاف وقت و خرید ابزاری چون قمه و شمشیر به کتاب و کتابخانه روی آورند دیگر شاهد چنین صحنه های دلخراشی نخواهیم بود.

 

وی تصریح کرد: فضاهای مجازی بستر مناسبی برای رشد فرهنگی می باشد اگر در مسیر درستی هدایت شود.

 

در ادامه زکریاطغانی، عضو شورای شهر تایباد ضمن تاکید برغنی تر شدن کتب مرجع کتابخانه های شهرستان، از کمبود فضای سالن های مطالعه در کتابخانه عمومی تایباد انتقاد کرد.

 

همچنین رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد گفت: تعداد۶۸ هزار و۹۷۲ جلد کتاب در شش کتابخانه شهرستان تایباد موجود می باشد و پنج هزار و۶۳۸ عضو از این کتاب ها استفاده می کنند.

 

حسن سالاری افزود: با توجه به جمعیت شهرستان ظرفیت کتابخانه های موجود بسیار کم می باشد و نیز ترویج فرهنگ کتابخوانی کم رنگ است.

 

وی با اشاره به نقش رسانه ها در توسعه فرهنگ کتابخوانی اظهار کرد: اصحاب رسانه چشم بیدار و گوش شنوای جامعه هستند و بی‌تردید همراهی اصحاب رسانه با کتاب و توسعه کتابخوانی در ترغیب اقشار مختلف مردم بسیار موثر است که این نشست‌های تخصصی می‌تواند در ایفای این نقش خطیر موثر و مهم باشد.

 

در این جلسه با پیشنهاد چهاریاری، کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد برای پرپایی یک ایستگاه مطالعه در پارک بانوان تایباد توسط شهردار موافقت شد.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks