15 کلاس درس به مجموعه آموزشی شهرستان تایباد افزوده شده است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

۱۵ کلاس درس به مجموعه آموزشی شهرستان تایباد افزوده شده است


۱۵ کلاس درس به مجموعه آموزشی شهرستان تایباد افزوده شده است

رئیس آموزش و پرورش تایباد ضمن اشاره به افزایش ۱۵ کلاس درس به مجموعه آموزشی شهرستان، گفت: با کمک خیران مدرسه ساز امسال این تعداد کلاس درس به مجموعه شهرستان اضافه شده است.

به گزارش تایبادخبر، حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد روز پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان تایباد که در فرمانداری تایباد برگزارشد، بیان کرد: ارتقای کیفی آموزش و پرورش امری مهم و توسعه کمی و کیفی آموزش، توسعه مشارکت عمومی، ارتقای سلامت و بهسازی منابع انسانی از مهمترین اولویت های کاری این نهاد دولتی می باشد از این رو، ارائه راهکارهای صحیح در جهت توسعه زیرساخت ها و رفع چالش های آموزشی ضروری است.

فرماندار شهرستان تایباد گفت:کار تعلیم و تربیت بر پایه ارائه اعداد و آمار بنا نشده و باید باعمل به تجربیات کسب شده گامی مؤثر در پرورش افراد برای داشتن جامعه ای مؤفق برداشت.
وی در ادامه با اشاره به وظیفه آموزش و پرورش توضیح داد: این نهاد را می توان مهمترین اندام و به منزله قلب پیکره جامعه دانست که هرگونه آسیبی به آن، موجب زیان سایر بخش ها خواهد شد و مهم ترین وظیفه آن تربیت نیروی آگاه، کارآمد و متعهد برای کشور است و می تواند موجب شکوفایی سایر بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شود و این استعداد و توانایی تنها با تقویت در زمینه تعلیم و تربیت ایجاد می شود.
در ادامه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان تایباد به۲۳ هزار و۵۰۰ دانش آموز در مدارس شهرستان اشاره کرد و افزود: درسال تحصیلی جدید سه هزار و۲۹۰ دانش آموز کلاس اولی در دبستان های این شهرستان مشغول به تحصیل هستند که این تعداد نو آموز پس از ثبت نام اولیه و تایید مرکز سنجش سلامت و ثبت نام نهایی ، در ۱۳۰ کلاس درس تحصیل می کنند.
محمود آریامنش ضمن اشاره به افزایش ۱۵ کلاس درس به مجموعه آموزشی شهرستان، گفت: با کمک خیران مدرسه ساز امسال این تعداد کلاس درس به این مجموعه اضافه شده و همچنین در ایام تابستان با همیاری و همکاری اولیا، خیران ،شورای شهر و شهرداری های شهرستان اعتباری به ارزش۷۰۰ میلیون ریال جهت مرمت و بازسازی مدارس اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به ۱۲ پروژه نیمه تمام در شهرستان تصریح کرد: از این تعداد پروژه خیرساز دو مورد صد در صد، هشت فقره آن از ۱۵ تا صد در صد و بقیه پروژه ها تا ۷۰ درصد رشد فیزیکی داشته است.

وی همچنین تخصیص سه میلیارد ریال اعتبار جهت تأسیسات موتورخانه استخر آموزش و پرورش را مهم ترین گام در فضا سازی آموزشی در این خطه محروم و مرزی دانست.

خبرنگار: شوکت سالاری

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks