امام جمعه موقت تایباد: اعتکاف برای خودسازی است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

امام جمعه موقت تایباد: اعتکاف برای خودسازی است


امام جمعه موقت تایباد: اعتکاف برای خودسازی است

خطیب جمعه موقت تایباد گفت: مراسم اعتکاف برای خودسازی معنوی و دوری از دنیا و نزدیکی به خداوند متعال است.

به گزارش تایبادخبر، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی در خطبه های این هفته نماز جمعه تایباد با تبریک سیزدهم رجب سالروز ولادت با سعادت امام علی گفت: بعد از پیامبر شخصیتی به زهد، تقوی، شجاعت وایمان علی (ع) کسی نیست.

 

وی با اشاره به شروع ایام اعتکاف از سیزدهم رجب سالروز ولادت با سعادت امام علی در شهرستان تایباد به بیان ثواب اعتکاف از دیدگاه قرآن و پیامبر و ائمه اطهار پرداخت و گفت: اعتکاف و مراسم اعتکاف برای خودسازی معنوی و دوری از دنیا و نزدیکی به خداوند متعال است.

 

وی اظهارکرد: یکی از راههای مبارزه با هجمه های فرهنگی دشمن همین اعتکاف و مراسم معنوی آن است زیرا در این مراسم معنوی انسان درس خداشناسی و نزدیکی به معبود بی همتا را تمرین می کند.
خطیب موقت نماز جمعه تایباد به سالروز ولادت با سعادت حضرت امام محمد تقی نیز اشاره کرد و گفت: زندگی سراسر نور پیامیر(ص) و خاندان پاکش همه ما را به زندگی اسلامی، تامین سعادت دنیا و آخرت رهنمون می سازد و باید از دریای بیکران علم، زهد و تقوی ائمه اطهار توشه برداریم زیرا چراغ راه خوشبختی وسعادت ما در دنیا و آخرت است.

 

وی با بیان سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری در پانزدهم ماه رجب اظهارکرد: هر وقت که اسم حضرت زینب(س) برده می شود، همه ما به یاد رشادتها و پایداریها و صبوریهای حضرت زینب کبری در واقعه کربلا می افتیم، زنان و دختران و بانوان مسلمان باید زندگی، روش و منش حضرت زینب کبری را در همه عرصه های زندگی الگوی خود قرار دهند.

 

وی یکی از نیازهای اساسی دنیای اسلام را وحدت برشمرد و افزود: یکی از ترفندها و توطئه دشمنان اسلام ایجاد اختلاف بین صفوف بهم فشرده مسلمانان است که باید حواس همه در مقابل این توطئه جمع باشد و هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks