پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

۶۷ پایگاه امداد و نجات برای ایام نوروز در استان ایجاد کردیم/جمعیت هلال احمر کشور در حال خرید خودروهای عملیاتی نجات تیپ یک و دو است

رئیس هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: در کل استان ۶۷ پایگاه امداد و نجات برای ایام نوروز ایجاد کردیم که شامل ۴۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای یا بین شهری، ۲۲ پایگاه ایمنی و سلامت، دو پایگاه امداد و نجات کوهستان و همچنین یک پایگاه امداد هوایی است.

سید مجتبی احمدی، رئیس هلال‌احمر خراسان رضوی عصر امروز در حاشیه بازدید از پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و پایگاه های جاده ای شهرستان تایباد در گفت‌وگو با تایبادخبر گفت: همه ساله اوج خدمات جمعیت هلال احمر، باتوجه به افزایش ترددها و همچنین تغییرات جوی در ایام نوروز است.

 

وی افزود: استان خراسان رضوی باتوجه به پذیرایی بیش از شش میلیون زائر در ایام انتهایی اسفند تا ۱۵ فروردین ماه طبیعتا یک وظیفه ویژه و خاص را بر دوش دستگاههای عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر تحمیل می کند. جمعیت هلال احمر بعنوان کمیته امداد و نجات در ستاد هماهنگی ستاد خدمات سفر نیز وظیفه بسیار مهمی در این ایام برعهده دارد.

 

احمدی گفت: در کل استان ۶۷ پایگاه امداد و نجات برای ایام نوروز ایجاد کردیم که از این ۶۷ پایگاه، ۴۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای یا بین شهری، ۲۲ پایگاه ایمنی و سلامت، دو پایگاه امداد و نجات کوهستان و همچنین یک پایگاه امداد هوایی است که یک بالگرد از ابتدای نوروز در اختیار طرح امداد و نجات هلال احمر قرارگرفته است. ۱۹ خیمه نماز نیز در این ایام تعطیلات نوروزی برپا شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر کشور در حال خرید خودروهای عملیاتی نجات است. باتوجه به محدودیت واردات خوردوهای بالای ۴۰۰۰ سی سی، درحال حاضر جمعیت هلال احمر کشور بدنبال واردات آمبولانس نیست و واردات خودروهای عملیاتی نجات تیپ یک و تیپ دو را در دستور کار خود دارد.

گفتگو از الیاس نازپرور

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*