http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

هشت میلیارد ریال کالای زیستی و اضطراری و ۱۲هزار پرس غذای گرم حضرت در روستاهای سیل زده توزیع شد

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد گفت: تاکنون در بین ۱۱۰خانوار آسیب دیده در سیل اخیر شهرستان تایباد، ۲۲ قلم کالای زیستی و اضطراری به ارزش هشت میلیارد ریال توسط جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد توزیع شده است.

غلامرضا صیادی، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد صبح امروز در گفتگو با تایبادخبر با بیان اینکه در بارندگی بی سابقه و سیل اخیر شهرستان تایباد ۱۸۲ منزل روستایی (روستاهای حاجی آباد، فرمان آباد، دربند، رهنه، چهاربرجی، آبقه و…. و زیرگذر کاریز و سد رهنه ) توسط جمعیت هلال احمر تخلیه آب صورت گرفت، افزود: تعداد ۱۴۳ نفر در شب اول بارندگی (۲۹ بهمن ماه) بعلت انسداد محور تایباد-خواف و محور تایباد-باخرز در روستاهای کرات و پلبند اسکان اضطراری یافتند و تعداد۴۱ دستگاه خودرو از سیل و گل و لای رهاسازی شدند.

 

صیادی تصریح کرد: در تخلیه روستاهای خیرآباد، دوغارون، فیض آباد، قومی و شمس آباد و حسینی تعداد ۴۵۰۰ نفر درمنازل اقوام و خویشان و سالنها و مساجد اسکان داده شدند که از این اسکان داده شده ها تعداد ۸۹ نفر از مردم دوغارون و قومی و تعدادی افاغنه بمدت دو شب و سه روز در سالن جمعیت هلال احمر اسکان داشتند که تعداد ۱۸۰تخته پتو، ۵۳تخته موکت، ۱۰۰شل آب معدنی، ۸۵۰ قرص نان، ۷۳۲بسته جیره اضطراری و کنسروجات، ست ظروف، البسه، موادشوینده، کفش، گالن آب و کلمن، چراغ والور وچراغ فانوس، قند و برنج و…… ازطرف هلال احمر توزیع شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: تاکنون به بیش از ۱۱۰خانوار آسیب دیده ۲۲ قلم کالای زیستی و اضطراری به ارزش ریالی هشت میلیارد ریال توسط جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد توزیع شده است که از این آمار در روستای دوغارون بعلت تخریب و آسیب دیدن همه منازل ۱۰۰درصد مردم کالا اختصاص داده شد.

 

وی در پایان عنوان کرد: بامساعدت تولیت استان قدس رضوی و حمل غذا با بالگرد هلال احمر نیز دیروز و امروز با همکاری خدام و نیروهای هلال احمر و سپاه ۱۲هزار پرس غذای گرم حضرت در روستاهای سیل زده توزیع شد.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*