http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

آغاز طرح‌های ترافیکی نوروزی از نیمه اسفندماه در تایباد

فرمانده انتظامی تایباد گفت: طرح‌های ترافیکی نوروزی از نیمه اسفندماه در تایباد آغاز خواهد شد تا در ایام تعطیلات نوروز مشکل ترافیکی در شهرستان نداشته باشیم.

به گزارش تایبادخبر، سرهنگ حسن ناگهانی، فرمانده انتظامی شهرستان تایباد در نشست خبری که بعدازظهر دیروز در دفتر فرماندهی انتظامی تایباد برگزار شد، عنوان کرد: یکی از اقدام‌هایی که نیروی انتظامی تایباد در چند ماه اخیر در سطح شهرستان انجام داد، بحث مبارزه با اراذل‌واوباش بود.

 

وی ادامه داد: کسانیکه امنیت محصّلان و خانواده‌ها را به خطر انداخته بودند را در اقدامی ضربتی و کارشناسی شده بازداشت کردیم. الحمدالله با دستگیری اراذل‌واوباش سطح یک که تعدادشان در تایباد کم است اما همین تعداد کم به خاطر تمام شدن محکومیتشان و یا اینکه از زندان مرخصی می‌گرفتند، در سطح شهرستان و جلوی مدارس اقدام به ایجاد ناهنجاری می‌کردند. این اقدامات آن‌ها باعث ناامنی دانش آموزان و خانواده‌ها در سطح شهرستان می‌شد که ما با دستگیری آن‌ها هم امنیت دانش آموزان و هم امنیت خانواده‌ها را به آن‌ها بازگرداندیم.

 

وی اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های مهمی  که در شهرستان وجود داشت، حضور همین اراذل‌واوباش در جلوی مدارس پسرانه بود. ما با یک حرکت ضربتی و با هماهنگی مقام قضایی با استفاده از حداکثر نیروها در یک روز چندین نفر از آن‌ها را دستگیر کردیم. در روزهای بعد نیز به کمک پلیس اطلاعاتمان، تعدادی دیگر را دستگیر کردیم که الحمدالله در چند وقت اخیر شکایتی از طرف خانواده‌ها به خاطر حضور این اراذل‌واوباش نداشتیم.

 

وی در بخش دیگر نشست خبری به آمار متوفیان در تصادفات شهری تایباد اشاره کرد و گفت: ما در حوزه راهنمایی و رانندگی شهری تایباد امسال ۱۴ نفر فوتی داشتیم، این آمار فقط مربوط به شهر است که آماری بسیار تکان‌دهنده برای شهرستان است. سعی ما بر این است که بتوانیم فرهنگ ترافیک را در شهرستان ارتقا ببخشیم.

 
فرمانده انتظامی شهرستان تایباد با اشاره به طرح‌های ترافیکی نوروزی گفت: طرح‌های ترافیکی نوروزی از نیمه اسفندماه آغاز خواهد شد تا در ایام تعطیلات نوروزی مشکل ترافیکی در شهرستان نداشته باشیم.

 

وی بابیان اینکه آموزشگاه موتورسیکلت در تایباد دوباره احیاشده است، افزود: کلاس‌های توجیهی را در هنگام تلخیص موتورسیکلت‌ها برگزار خواهیم کرد. پس از اجرای هر طرح توقیف موتورسیکلت‌ها این کلاس‌ها برگزار خواهد شد تا فردی که موتورسیکلت آن توقیف‌شده است، توجیه شود که چرا موتورش توقیف‌شده، برای تلخیص چه‌کارهایی باید انجام دهد و پس‌ازآن چه‌کارهایی را نباید انجام دهد تا دوباره موتورسیکلت آن توقیف نشود.

 

وی بابیان اینکه از انتقادات سازنده به‌شدت استقبال می‌کنیم، افزود: انتقاداتی بر ما وارد است و نقص و عیب داریم اما سعی ما بر برطرف شدن این نواقص است. نیروی انتظامی تایباد در بحث فرهنگ ترافیک در چند ماه اخیر بسیار پرتلاش بوده است. شاید در این راه انتقادهایی هم بر ما وارد باشد اما یک پکیج بسیار عالی برای ارتقای فرهنگ ترافیک در شهرستان اجرا شد و همچنان نیز این کار ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

فرستادن دیدگاه


*