گفتگوی صمیمی با کشتی گیر قهرمان تایبادی؛ تمام وقتم را برای انجام تمریناتم گذاشتم و زمانی برای هیچ فعالیت اقتصادی ندارم - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

گفتگوی صمیمی با کشتی گیر قهرمان تایبادی؛ تمام وقتم را برای انجام تمریناتم گذاشتم و زمانی برای هیچ فعالیت اقتصادی ندارم


گفتگوی صمیمی با کشتی گیر قهرمان تایبادی؛ تمام وقتم را برای انجام تمریناتم گذاشتم و زمانی برای هیچ فعالیت اقتصادی ندارم

کشتی گیر قهرمان تایبادی گفت: چندسالی است که در وزن ۹۰ کیلوگرم در رشته های ورزشی کشتی باچوخه، کوراش، پهلوانی، ساحلی و جودو در سطح استانی و کشوری در مسابقات شرکت و مقام کسب می کنم.photo_2017-03-28_12-18-03

علی مهدی زاده، کشتی گیر جوان و آینده دار تایباد در گفتگو با تایبادخبر عنوان کرد: متولد شهر کاریز(از توابع شهرستان تایباد) در پونزدهم تیر سال ۱۳۷۴ (۲۲ ساله) هستم. در همین شهر نیز بزرگ شدم و رشته تحصیلی دبیرستانم انسانی بود. سال قبل نیز مدرک کارشناسی رشته حقوق را از دانشگاه آزاد تایباد گرفتم.
وی افزود: بدلیل علاقه ای که از کودکی به کشتی چوخه داشتم، باتوجه به اینکه در خطه خراسان رسم است که در برخی از عروسی ها، مسابقات کشتی چوخه برگزار می شود، در سن نوجوانی در مراسمات عروسی شروع به کشتی گرفتن کردم.

 

موتورسیکلت، گاو، قوچ، سکه بهارآزادی ازجمله جوایزی است که بدست آوردم

وی ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی و کمک ها و رهنمودهای مربی عزیزم محمد صادقی پس از چند سال تمرین مداوم توانستم، جوایز نقدی و غیرنقدی زیادی را از قبیل موتور، سکه بهارآزادی، قوچ، گاو و …. را در کشتی های انجام شده در مراسمات عروسی بعنوان قند(جایزه مسابقات کشتی باچوخه با عناوین قند اول، قند دوم و …. نامگذاری می شود) و مسابقات منطقه ای و استانی کسب کنم.

 

مهدی زاده گفت: چندسالی است که در وزن ۹۰ کیلوگرم در رشته های ورزشی کشتی باچوخه، کوراش، پهلوانی، ساحلی و جودو در سطح استانی و کشوری در مسابقات شرکت و مقام کسب می کنم.

 

وی خاطرنشان کرد: در اولین لیگ کشوری کشتی باچوخه که در سالهای ۹۴ و ۹۵ برگزار شد بعنوان یکی از اعضای تیم کشتی خراسان رضوی شرکت داشتم که در تیمی مقام اول و در انفرادی برحسب امتیاز مقام سوم را کسب کردم.

 

این قهرمان ملی شهرستان تایباد به حضور خود در تیم های ملی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ در تیم ملی کشتی ساحلی باکمربند و همچنین تیم ملی تاتارکوراش، مسابقات جهانی روسیه حضور داشتم که توانستم مقام سومی این مسابقات را کسب نمایم.

 

وی ادامه داد: امسال نیز در پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۷ ترکمنستان، بعنوان نماینده ایران در رشته کشتی قزاق کوراش در وزن ۹۰ کیلوگرم حضور داشتم که متاسفانه مقام پنجم این مسابقات را کسب کردم.

 

مهدی زاده اشاره کرد: رشته ورزشی اصلی من کشتی باچوخه است اما در جودو و کشتی پهلوانی نیز قهرمانی استان را در کارنامه ورزشی ام دارم. همچنین در مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان منطقه ۹ کشور مقام اول را کسب کردم.
وی در پاسخ به این سوال که هم اکنون برای چه رشته ای در حال تمرین است، گفت: فعلا در حال آماده سازی برای شرکت در مسابقات کشتی پهلوانی استانی که جمعه این هفته به میزبانی مشهد در خانه کشتی برگزار می شود، هستم.

 

تمرین در تپه ها و جنگل در روزهای داغ تابستان و سرد زمستان

این ورزشکار جوان به تمرینات هوازی خود اشاره کرد و گفت: باشگاه تمرینی من باشگاه کشتی بسیج تایباد به مربی گری محمد صادقی است اما برای انجام تمرینات هوازی در تپه ها و جنگل و فضاهای باز برون شهری تمرین می کنم. یکی از تمرینات ثابت هفتگی ام چه در هوای بسیار گرم تابستان این شهرستان و چه در روزهای سرد زمستان، دویدن فاصله شهر تایباد تا کاریز با فاصله ۸ کیلومتر بصورت رفت و برگشتی است.

 

وی از کمبود امکانات ورزشی برای انجام تمریناتش گله کرد و افزود: تمام وقتم را برای انجام تمریناتم گذاشتم و زمانی برای فعالیت در هیچ کار اقتصادی ندارم. هزینه و خرج زندگی روز مرّه ام را نیز از طریق جوایز مسابقات کشتی باچوخه بدست می آورم.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks