حمله پلنگ ایرانی به یک چوپان در روستاهای تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

حمله پلنگ ایرانی به یک چوپان در روستاهای تایباد


حمله پلنگ ایرانی به یک چوپان در روستاهای تایباد

 رئیس اداره حفاظت از محیط زیست تایباد گفت: چوپانی در روستای ایله از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد هنگام چرای گوسفندان مورد حمله پلنگ قرار گرفت.

 

محمدجواد علیپور، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست تایباد در گفتگو با تایبادخبر، عنوان کرد:

بعدازظهر شنبه دو چوپان که برای چرای دامهایشان در محل زیارت پیر درخت جوز روستای ایله از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد مشغول استراحت بودند، مورد حمله پلنگ قرار می گیرند. یکی از از این چوپان ها در کنار یک درخت مشغول بریدن چوب دستی بوده است که ناگهان پلنگی که در بین درختچه ها کمین داشته از پشت به وی حمله کرده است.

وی ادامه داد: پس از حمله پلنگ به او، شروع به داد و بیداد و کمک خواستن می کند که همین فریادها سبب اطلاع چوپان دیگر میشود که سریعا با سگ های گله به سمتش شروع به دویدن می کنند. با آمدن چوپان دومی و حمله سگ های گله، پلنگ پا به فرار می گذارد. سپس چوپان ها با گوشی همراه به دوستان و آشنایان تماس گرفته و مصدوم را به روستا منتقل می کنند.

علیپور افزود: کارشناسان اداره کل حفاظت از محیط زیست استان بهمراه کارشناس شهرستان تایباد در کمتر از ۲۴ ساعت به عیادت این چوپان رفتند.

وی خاطرنشان کرد: این چوپان اهل روستای پشته شهرستان تایباد می باشد که براثر حمله پلنگ ایرانی از ناحیه گوش و پای راست زخمی شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست تایباد ادامه داد: امروز نیز پرونده وی برای جبران خسارت از طریق بیمه پلنگ ایرانی تکمیل و به اداره کل حفاظت از محیط زیست فرستاده شد.

گفتنی است پلنگ ایرانی دارای بیمه است و خسارتهای واردشده از ناحیه این جانور چه جانی و چه مالی پس از تایید کارشناسان محیط زیست جبران می شود.

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks