http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

همزمان با آغاز دهه فجر؛ افتتاح درمانگاه تخصصی قلب و رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان تایباد+عکس

همزمان با اولین روز از ایام‌الله دهه فجر، درمانگاه تخصصی قلب و اتاق رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان خاتم‌الانبیای تایباد افتتاح شد.

به گزارش تایبادخبر، در اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، درمانگاه تخصصی قلب بااعتبار یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال و اتاق رادیولوژی دیجیتال بااعتباری به ارزش چهار میلیارد ریال در بیمارستان تایباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 
سید محمد موسوی، مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد در این مراسم، دستگاه رادیولوژی دیجیتال را یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های رادیولوژی موجود خواند و گفت: این دستگاه با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر چهار میلیارد ریال خریداری و در بیمارستان نصب گردیده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در زمان کنونی فناوری رادیولوژی با فیلم(آنالوگ) در دنیا از رده خارج‌شده، بهره‌برداری از این سیستم به میزان زیادی از هزینه‌های مصرفی بیمارستان در بخش رادیولوژی را کاهش می‌دهد.
 
وی در مورد مزایای این دستگاه اظهار کرد: از مزایای این دستگاه افزایش کیفیت مؤثر تصاویر، استفاده از پرتودهی کم برای تولید تصاویر باکیفیت بالا، عدم نیاز به تکرار تصاویر مات، حذف سیستم ظهور و ثبوت و تاریک‌خانه‌ها، صرفه‌جویی در وقت، سرعت در کار و کیفیت بالای تصاویر و ارسال آن از طریق سیستم پکس یا دیسک مغناطیسی و امکان چاپ مجدد و کم‌هزینه شدن عکس‌برداری است.
 
دکتر موسوی تصریح کرد: بیست درصد هزینه این دستگاه از طریق خیرین سلامت عزیز رمضانی و شیر احمد جهانی تأمین و مابقی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شبکه بهداشت و درمان تایباد تأمین‌شده و در بیمارستان نصب و در اختیار مردم شریف منطقه قرارگرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: در درمانگاه تخصصی قلب، دستگاه اکوکاریو گرافی به ارزش ۹۴۳ میلیون ریال، تست ورزش به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال و تجهیزات جانبی مانند: الکتروشک، نوار قلب و ترالی اورژانس به ارزش ۴۶۰میلیون ریال نصب‌شده است که جمعاً این درمانگاه حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه برده است که ۱۰ درصد آن را علی مردان نعمتی یکی از خیرین شهرستان تأمین کرده است.

انتهای پیام/

 

فرستادن دیدگاه


*