دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت تایباد برگزار می شود - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت تایباد برگزار می شود


دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت تایباد برگزار می شود

 بخشدار میان ولایت شهرستان تایباد گفت: با اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال، گازرسانی به فازدوم روستاهای این بخش درحال انجام است و بزودی کلیه روستاهای این بخش از نعمت گازبرخوردار می شوند.

محسن بختیاری، بخشدار میان ولایت شهرستان تایباد درگفتگو با تایبادخبر  گفت: گازرسانی به هفت روستای باقی مانده این بخش، ازجمله روستای استای که از بزرگترین روستاهای بخش میان ولایت است، دردستورکار قرار گرفته و روستای خیرآباد ازتوابع این بخش نیز گازرسانی آن برابر قول مسوولین به اهالی ومردم روستا انجام شد.

 

وی ادامه داد: با اتمام گازرسانی هفت روستای دیگر بخش میان ولایت که در مرحله المک گذاری می باشد، خط انتقال کلیه روستاهای بخش میان ولایت درحال انجام است و برابر قول مدیر عامل شرکت گازخراسان، ان شاء لله مردم این بخش در زمستان امسال از نعمت گاز بهره مند می شوند و در دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت را برگزار خواهیم کرد.

 

وی افزود: پروژه گازرسانی بخش میان ولایت در دوفاز انجام شده که فاز اول آن چهار روستا گازرسانی شده و درفاز دوم، اهالی ۹ روستای باقی مانده بخش با جمعیتی ۸۷۰۰نفر با ۲هزار۳۰۰خانوارجمعیت، تا ۲۲بهمن امسال ازنعمت گازبهره مند خواهند شد.

 

وی تصریح کرد: کار گازرسانی به بخش میان ولایت از پاییز ۹۴شروع شده است و چهار روستای این بخش شامل روستاهای سرخسرا، شادی، بیدک و سمنگان از نعمت گازرسانی بهرمند شده اند .وی افزود: برای گازرسانی به ۱۴روستای این بخش مبلغ هشت میلیارد تومان هزینه شده است. در این مرحله اجرای خط انتقال و احداث ایستگاه تقلیل فشار است به اتمام رسیده است.
بختیاری افزود: از خط انتقال مشهدریزه به سوران، علاوه بر سوران روستاهای حسینی، کهجه، شیزن و استای نیز از گاز برخوردار خواهند شد. که تا پایان سال ۱۰۰۰ خانوار از بخش میان ولایت در روستاهای فوق از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 

بخشدارمیان ولایت خاطرنشان کرد: اجرای خط انتقال گاز استای با جمعیت ۷۵۰ خانواری نیز از سمت سوران و ایستگاه تقلیل فشار حسینی می باشد که با احتساب آن ۱۸۰۰ خانوار دراین مرحله قراردارند و با احتساب روستاهای گازرسانی شده این بخش، جمعیت برخوردار بخش میان ولایت از گاز تا پایان امسال به دو هزار۳۰۰ خانوارخواهد رسید و دردهه فجر پایان گازرسانی این بخش اعلام می شود.

 

وی افزود: توجه دولت به مناطق مرزی وتلفیقی بصورت ویژه است و ازمهمترین خواسته های مردم این بخش، گازرسانی به روستاها بوده که ان شاءالله این مهم به زودی تحقق پیدا می کند و مردم بخش میان ولایت قدردان زحمات نظام جمهوری اسلامی ایران بوده وخواهند بود.

گفتگو از برات گلثومیان

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks