پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت تایباد برگزار می شود

 بخشدار میان ولایت شهرستان تایباد گفت: با اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال، گازرسانی به فازدوم روستاهای این بخش درحال انجام است و بزودی کلیه روستاهای این بخش از نعمت گازبرخوردار می شوند.

محسن بختیاری، بخشدار میان ولایت شهرستان تایباد درگفتگو با تایبادخبر  گفت: گازرسانی به هفت روستای باقی مانده این بخش، ازجمله روستای استای که از بزرگترین روستاهای بخش میان ولایت است، دردستورکار قرار گرفته و روستای خیرآباد ازتوابع این بخش نیز گازرسانی آن برابر قول مسوولین به اهالی ومردم روستا انجام شد.

 

وی ادامه داد: با اتمام گازرسانی هفت روستای دیگر بخش میان ولایت که در مرحله المک گذاری می باشد، خط انتقال کلیه روستاهای بخش میان ولایت درحال انجام است و برابر قول مدیر عامل شرکت گازخراسان، ان شاء لله مردم این بخش در زمستان امسال از نعمت گاز بهره مند می شوند و در دهه مبارکه فجر امسال جشن پایان گازرسانی به بخش میان ولایت را برگزار خواهیم کرد.

 

وی افزود: پروژه گازرسانی بخش میان ولایت در دوفاز انجام شده که فاز اول آن چهار روستا گازرسانی شده و درفاز دوم، اهالی ۹ روستای باقی مانده بخش با جمعیتی ۸۷۰۰نفر با ۲هزار۳۰۰خانوارجمعیت، تا ۲۲بهمن امسال ازنعمت گازبهره مند خواهند شد.

 

وی تصریح کرد: کار گازرسانی به بخش میان ولایت از پاییز ۹۴شروع شده است و چهار روستای این بخش شامل روستاهای سرخسرا، شادی، بیدک و سمنگان از نعمت گازرسانی بهرمند شده اند .وی افزود: برای گازرسانی به ۱۴روستای این بخش مبلغ هشت میلیارد تومان هزینه شده است. در این مرحله اجرای خط انتقال و احداث ایستگاه تقلیل فشار است به اتمام رسیده است.
بختیاری افزود: از خط انتقال مشهدریزه به سوران، علاوه بر سوران روستاهای حسینی، کهجه، شیزن و استای نیز از گاز برخوردار خواهند شد. که تا پایان سال ۱۰۰۰ خانوار از بخش میان ولایت در روستاهای فوق از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 

بخشدارمیان ولایت خاطرنشان کرد: اجرای خط انتقال گاز استای با جمعیت ۷۵۰ خانواری نیز از سمت سوران و ایستگاه تقلیل فشار حسینی می باشد که با احتساب آن ۱۸۰۰ خانوار دراین مرحله قراردارند و با احتساب روستاهای گازرسانی شده این بخش، جمعیت برخوردار بخش میان ولایت از گاز تا پایان امسال به دو هزار۳۰۰ خانوارخواهد رسید و دردهه فجر پایان گازرسانی این بخش اعلام می شود.

 

وی افزود: توجه دولت به مناطق مرزی وتلفیقی بصورت ویژه است و ازمهمترین خواسته های مردم این بخش، گازرسانی به روستاها بوده که ان شاءالله این مهم به زودی تحقق پیدا می کند و مردم بخش میان ولایت قدردان زحمات نظام جمهوری اسلامی ایران بوده وخواهند بود.

گفتگو از برات گلثومیان

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*