http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

پرداخت هزینه جرثقیلی که هرگز وجود نداشته است

بارها و بارها شاهد بودیم، زمانیکه شهروندان تایبادی برای ترخیص موتورسیکلت خود به پارکینگ مراجعه می کنند، در برگه ترخیص وسیله خود با هزینه جرثقیلی مواجه می شوند که هرگز موتور سیکلت آنها را حمل نکرده است.

به گزارش تایبادخبر، شاید تا وقتی وسیله نقلیه تان، وسیله ای که با آن خرج و مخارج خود را تامین می کنید توقیف نشود و یطور کلی زندگی تان لنگ همان وسیله نباشد، این گزارش زیاد اثری برروی شما نگذارد.

 

در شش ماهه گذشته در فضای مجازی و رسانه های شهرستان تایباد از مدل های مختلف موتور گیری در تایباد، از موتور گیری راکبینی که نه تک چرخ زدن رو یاد دارند، نه برای مردم با موتورهاشون آزاری داشتند و حداقل تخلفشون نبودن بیمه بوده یا کلاه ایمنی… یوده، زیاد گفته شده بود. حتی به چشم هم دیده بودیم که موتورهای کسانی که با احترام به قوانین پشت چراغ قرمز و حتی پشت خط عابر ایستاده بودند، توقیف شد.

 

اما در چند روز گذشته در راهنمایی و رانندگی تایباد عده ای حضور داشتند که برای ترخیص موتور آمده بودند اما بدلیل حضور نداشتن رییس پلیس و نبودن جانشینی برای امضا کردن برگه ترخیص وسایط نقلیه آنا یک یا دو روز ترخیص به عقب افتاد. هرکدام از انها نیز گلایه هایی از نحوه موتور گیری داشتند.

 

یکی از همشهریان (کشاورز) می گفت: دقیقا در محل مخصوص پارک موتورسیکلت ها ایستاده بودم که یکی از ماشین های ارگان های نظامی قصد توقیف موتور مرا داشت، دلیل را جویا شدم و علت را ناخوانا بودن پلاک اعلام کرد و جالب اینجا بود که فقط مقداری گل و لای پلاک رو پوشانده بود.

 

دیگری که دامدار بود؛ جلو آمد و اعتراض داشت که فقط به دلیل توقیف موتور ۵۰۰ هزار تومان به دام هایش خسارت وارد شده که حتی با التماس و خواهش خواستم که اگر به واکسن زدن دام ها نرسم همین دارایی و سرمایه زندگی ام را از دست میدهم و دیگر مشکلاتی که این نحوه جمع آوری برای مردم به وجود آورده بود.

 

جالبتر از همه این بود که چند وقت قبل شاهد تصادف موتور سیکلتی با یک پراید وانت بودم و طبق اعلام نظر کارشناس محترم راهنمایی و رانندگی، ۱۰۰% راننده ماشین خطاکار تشخیص داده شده بود و طبق دستور ماموران برای تحویل موتور سیکلت به پارکینگ با همان وانت که برخورد انجام شده بود، اقدام به حمل موتور و ماشین به پارکینگ کردند.( موتور سیکلت تصادفی را مردم سوار همان پراید وانتی که با آن تصادف کرده بود، کردند و به پارکینگ انتقال دادند)

 

اما جالب اینجاست که در قبض تحویل و تسویه موتورسیکلت زده شده است، هزینه حمل با جرثقیل ۵۰۰۰ تومان!!! این قسمت هزینه حمل جرثقیل را بارها همشهریان عزیز تایبادی شاکی بودند و اعلام می کردند، موتور سیکلت بنده را سرباز به پارکینگ منتقل کرد و … و اصلا جرثقیلی در کار نبوده که چنین هزینه ای داشته باشد؛ تا اینکه در این تصادف که خودم موتور سیکلت را با پرایدوانت به پارکینگ منتقل کردم و وقتی که داخل قبض تسویه آن نوشته شده بود حمل با جرثقیل، داشتم از تعجب شاخ در می آوردم که …..

photo_2017-01-14_09-42-39

آیا واقعا پرداخت این هزینه درست است؟ آیا این پول حلال است؟ چند نفر به این هزینه ها دچار شده اند؟چه کسی باید پاسخگو باشد؟ هزینه های اضافی پارکینگ چرا باید از جیب مردم پرداخت شود؟

 

نکته دیگر اینکه نباید رئیس پلیس راهور جانشینی برای امضای برگ ترخیص وسایط نقلیه داشته باشد تا بسیاری از مردم زمانیکه رئیس راهنمایی رانندگی تایباد در جلسه و یا ماموریت هست، کارشان یکی یا دو روز به عقب نیفتد؟ هزینه ای که همشهریان عزیز بدلیل امضا نشدن برگه ترخیص وسیله نقلیه آنها و هرروز دیرتر ترخیص شدن از پارکینگ باید بپردازند، چه کسی بازپرداخت می کند؟ اگر رئیس پلیس راهور و یا یک جانشین راس ساعت یک آنروز که برای تحویل و امضای برگه های ترخیص اعلام کرده بودند حضور داشتند و یا حتی همکاری در پلیس راهور تایباد در حد جوابگو بودن به مردم حضور می داشت، کار این افراد به دو روز بعد موکول نمیشد.

 

در پایان عکس زیر پارکینگ شهرستان تایباد است که به لطف عزم جزم و طرحهای ضربتی تمامی نیروهای انتظامی شهرستان تایباد مملو از موتور سیکلت هست که اگر برای تنها نیمی از آنها در برگه تسویه موتور سیکلتشان نوشته شده باشد: ۵۰۰۰۰ ریال هزینه حمل با جرثقیل، هرماه چه هزینه ی هنگفتی می شود که تمام آن هزینه حرام و حق الناس است.

photo_2017-01-14_09-41-48

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*