http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

مسابقه ای که جان راکب موتور سیکلت را نجات داد

مسابقه ای که در مراسم جشن آیین نکوداشت خدمات داوطلبان، امدادگران و جوانان فعال جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد به عنوان میان برنامه برگزار شد، جان راکب موتور سیکلت را نجات داد.

به گزارش تایبادخبر، ظهر روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه در ۲۰۰ متر بالاتر از چهار راه گلستان، موتور سیکلتی با یک خودرو تصادف کرده بود و راکب این موتور سیکلت علائم حیاتی از جمله تنفس و نبض خود را از دست داده بود و شاهدان صحنه مرگ راکب را تایید می کردند؛ با رسیدن نوراحمد نازپرور، مسئول دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان تایباد و انجام کمک های اولیه و احیای قلبی cpr زندگی دوباره به راکب موتور سیکلت بخشیده شد. بطوریکه نیروهای اورژانس که از راه رسیدند، مرگ و دوباره جان گرفتن مصدوم را تایید و از این شهروند تشکر نمودند.

 

در مصاحبه ای که بعد از دوباره جان بخشیدن به این جوان با این مسئول تایبادی داشتیم، وی بیان کرد: چند شب قبل در مراسم آیین نکوداشت خدمات داوطلبان، امدادگران و جوانان فعال جمعیت هلال احمر شرکت کردم، و در این مراسم مسابقه ای به نام احیای قلبی cpr شروع برگزار شد. در این مسابقه که برنامه جذابی هم بود، نکاتی شامل چک کردن علائم حیاتی مصدوم و بعد چک کردن راه هوایی و عمل ۳۰ به ۲ احیای قلبی و طرز انجام این اقدام را دیدم.

 

نازپرور ادامه داد: دوشنبه ظهر که در حال رفتن از محل کار به منزلم بودم، به این تصادف دل خراش برخوردم و بر اساس کنجکاوی ایستادم و دیدم این جوان در حال گذراندن آخرین لحظات زندگی اش هست و با وجود این که شاهدان صحنه مرگ وی را تایید می کردندولی با اندک معلوماتی که از مسابقه احیای قلبی شب گذشته هلال احمر داشتم شروع به کار شدم و بعد از انجام دو بار عمل ۳۰ به ۲ علائم حیاتی در مصدوم ظاهر شد و مصدوم دو باره چشم به این دنیا گشود.

 

تنها در خواست مسئول دفتر نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در شهرستان تایباد از همشهریان این بود که حداقل در هر خانواده یک نفر آموزش های امداد و کمک های اولیه را فرا بگیرند تا ناجی جان هم نوعان باشند.

 

وی اضافه کرد: امید هست همه ی ادارات و نهادها و آموزش و پرورش این آموزش های ضروری را برای اعضای و پرسنل خود برگزار کنند و هر نفر یک امدادگر باشیم.

فرستادن دیدگاه


*