http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در شهر تایباد به ازای هر ۵۰۰ نفر یک مسجد اهل سنت داریم

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در شهر تایباد به ازای هر ۵۰۰ نفر یک مسجد اهل سنت داریم، درصورتیکه در بعضی از کشورهای مسلمان، برای برگزاری مراسمات دینی و نماز مسلمانان و یا اقلیتهای مذهبی با محدودیت مواجه هستند.

به گزارش تایبادخبر، مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد در مراسمی که به مناسبت هفته وحدت در اداره زندان تایباد برگزارشد، درجمع مددجویان زندان تایباد گفت: نامگذاری هفته وحدت از ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول از ابتکارات بسیار عالی امام راحل بود تا در این هفته جشنهای مفصلی بمنظور وحدت بین شیعه و سنی در کشور گرفته شود.

 

وی بامقایسه زندانیان در ایران با دیگر زندانیان در جهان، افزود: به برکت حکومت جمهوری اسلامی ایران فعالیتهای بسیار خوبی در زندان های ایران برای رفاه حال مددجویان انجام می شود و برنامه های فرهنگی خوبی در دست اجراست.

 

وی ادامه داد: شیوه نگهداری زندانیان در زندانهای ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با زندانهای دیگر کشورها نیست و میزان رسیدگی به زندانیان در ایران بسیار خوب است.

 

وی در بحث امنیت به آیه هفت سوره ابراهیم اشاره کرد و افزود: ما باید قدر امنیت خوب و مثال زدنی کشورمان را بدانیم و قدردان این امنیت باشیم اگر قدردان این نعمت بزرگ نباشیم شاید دچار عذاب شویم و خداوند این نعمت را از ما بگیرد.

مولوی توکلی ضمن اشاره به اینکه در اطراف ما همه کشورها گرفتار نا امنی هستند اما ایران با ثبات هست، تصریح کرد: آیه دیگری که در تحسین شکر و مذمت کفران نعمت است، این آیه است: «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ و َلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابِی لَشَدِیدٌ»؛ “قطعا چنین است که اگر شکر نعمت هایم را به جا آورید، بر آن می افزایم و اگر ناسپاسی کنید، به تحقیق که عذابم شدید است.”

 

وی خاطرنشان کرد: ما به برکت نظام اسلامی در این شهر به ازای هر ۵۰۰ نفر یک مسجد اهل سنت داریم و همچنین چهارحوزه علمیه اهل سنت در تایباد فعال است، درصورتیکه در بعضی از کشورهای مسلمان، برای برگزاری مراسمات دینی و نماز مسلمانان و یا اقلیتهای مذهبی با محدودیت مواجه هستند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*