http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

زمان واریز یارانه اردیبهشت ۹۶

یارانه اردیبهشت ۹۶ ، ۲۶ اردیبهشت ماه به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


 

به گزارش تایبادخبر، هفتاده و پنجمین مرحله یارانه نقدی( یارانه اردیبهشت ۹۶ )  همانند ماه‌های گذشته به ازای هرنفر ۴۵۵ هزار ریال ساعت ۲۴:۰۰  ۱۳۹۶/۱/۲۶به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

 

احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه دولت فقط یارانه افرادی که سالانه بالای ۳۵ میلیون تومان درآمد دارند حذف می کند.

یک مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به روند حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه اظهار داشت: حذف یارانه‌ها طبق روال گذشته همچنان ادامه دارد و در این باره ملاک‌ها و معیارها براساس تبصره ۱۴ قانون بودجه تنظیم شده است.

وی افزود: طبق قانون حداکثر تا ۲۴ میلیون نفر از یارانه‌بگیران باید حذف شوند و ماهانه تعدادی از خانوارها طبق ملاک‌ها و شاخص‌های موجود از لیست یارانه‌بگیران خط می‌خورند.

اعتراض به حذف یارانه اردیبهشت ۹۶

فرمول جدید حذف یارانه
عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: دولت برای شناسایی پردرآمدها دستورالعملی تنظیم و معیارهای نیابتی و جایگزین درآمد مشخص کرده است که براساس آن فرمولی به نام وُسع خانوار بدست آورده است که به جای درآمد، محاسبه می‌شود.

وی افزود: در فرمول وُسع خانوار، توان اقتصادی خانوارها از نظر ملاک‌هایی همچون مدل و قیمت خودرو، تعداد تسهیلات بانکی دریافتی، نوع فعالیت صنفی افراد، دارابودن کارت بازرگانی و… سرپرست درنظر گرفته می‌شود، البته درخصوص تراکنش و گردش حساب بانکی افراد دولت به هیچ وجه اجازه ورود نداده است و این‌ها یک معیارهای جایگزین درآمد اصلی و واقعی افراد است که بر مبنای آن یارانه افراد حذف می‌شود، هرچند که در این میان معمولا خطاهایی نیز وجود دارد.
گروههایی که یارانه آنها حذف می شود:

 

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل ۳۵ میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم:
کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از ۳۵ میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از ۳۵ میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در ۳ دهک بالای درآمدی هستند و در گروههای یاد شده ذکر نشدند.

۳ توصیه به افرادی که یارانه اسفندماه شان قطع شده است:

توصیه اول به کسانی که یارانه شان حذف شده این است که از مراجعه حضوری به فرمانداری ها و ستاد هدفمندی یارانه ها خودداری کنند. دومین توصیه این است که متقاضیان دریافت یارانه در ابتدا با مراجعه با سایت http://www.refahi.ir می توانند گزینه اطلاعات یارانه نقدی را انتخاب کرده و با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه سرپرست خانوار از وضعیت یارانه خود مطلع شوند.
در صورتی واریز مرحله ۷۱ یارانه درج نشده بود بدان معناست که یارانه این افراد بر اساس بررسی سازمان هدفمندی قطع شده از این رو در صورت اعتراض می توانند به سایت http://www.yaraneh10.ir مراجعه کنند.
توصیه سوم این است که درصورت مشاهده عبارت «تغییری در یارانه شما رخ نداده است» نباید به بانک مراجعه کرده و این جمله را نشانی از حذف نشدن یارانه خود تلقی کنند بلکه بهتر است با توجه به کندی انتقال اطلاعات از سازمان هدفمندی به وزارت رفاه و تعلل این وزارتخانه در اصلاح اطلاعات حداقل یک هفته بعد از قطع یارانه خود به سامانه http://www.yaraneh10.ir مراجعه کرده و با مطلع شدن از دلیل حذف یارانه خود در صورت تمایل به این اقدام سازمان هدفمندی اعتراض کنند.

 

۵۰۴ دیدگاه برای این نوشته

 1. نیلو می‌گه:

  اول از همه لطفا نماینده های مجلس رو حذف کنید. از دور اول تشکیل مجلس تا حالا.

  • شیرین می‌گه:

   اگه نمی تونستید بدید چند سال پیش اصلا چرا تصویبش کردین ؟؟؟ خب ما که عادت داشتیم به اینکه حقمون رو این و اون بخوره ، آقایونی که حقوق ایکس مقداری میگیرید و بازم ناراضی هستید ، اصلا از جامعه خبر دارید ؟بله اقتصاد مقاومتی کک شما رو هم نلرزوند چون شما اصلا جزو ملت ایران نیستید که از نیازات مردم خبر هم داشته باشید.این روزهای تاخیری در سال می دونید چند ماه میشه ؟این مقدارپول از ۷۵ میلیون نفر
   حیف علی و عدالتش

   • علی می‌گه:

    سلام.
    بله منم با نظر شما موافقم .شما درست فرمودید آنها حقوق یک میلیونی نمی گیرند تا یک ونیم اجاره وقسط بده وهمیشه پیش فرزندانشون شرمنده بشن

   • فامیل دور می‌گه:

    دم شما گرم ….

    کاش تو یه مملکتی بودیم که لااقل نه اسمی از علی بود و عدالتش- اونوقت هر بلایی هم سرمون میومد نمی گفتیم بیا اینم مدعیان دیندار

  • آرمان می‌گه:

   باسلام لطفا به همه مردم ایران بفرماییدیارانه ای که مرداد دارن میدن مربوط به تیرماه هستش که همینطوودر یواش یواش داره از مرداد به شهریورمنتقل میشه.دولت قبلی زندگی ماروبه آتش کشید.متاسفانه این دولت هم ازخداخواسته هرکاردلش میخواد میکنه.متاسفانه دولت قبلی منابع کشور را به خاکسترتبدیل کرد ما الان نتایجش می بینیم.الان دو ماه از یارانه دارن میزنن.متاسفم برای مسیولین بجای حل مشکلات مردم وکشور همه اش باخودشان وحزب هایشان درگیر ودعوا می کنند.به چه درد ما مردم میخوره؟

   • ناشناس می‌گه:

    مرد حسابی ول کن دولت قبلی رو.چرا از دولت الان نمی گین گند زده به همه چی

    • رامین می‌گه:

     واسه اینکه این دولت هر چی گند بزنه یه صدم گندهای احمدی نژاد هم نمیشه….این نونیه که احمدی نژاد تو سفره ی ما گذاشت

     • مدافع ولایت می‌گه:

      اگه دوره ی احمدی نژاد بد بود لااقل کار بود نه مثل حالا که بیکاری بی داد می کنه

     • محمد می‌گه:

      خواهشا از دولت قبلی حمایت نکنین ۴ سال دنبال کار گشتم و فقط افراد وابسته به دولت رفتن سر کار اختلاص های میلیاردیشون گند زد به اقتصاد مملکت کاری کرد که ۱۰ سال و شاید بیشتر از نظر اقتصادی از کشورهای هم رده عقب افتادیم دوست من این دولت و دولت بعد و شاید دولت بعد هم گندی که بعضی از این آقایون زدن رو نمیتونن جمع و جور کنن تحریم تازه برداشته شده اونم به لطف و توانایی مرد بزرگ آقای ظریف بود و در راس آقای روحانی زنده باد دولت تدبیر و امید فقط خوهشا انقدر با تندروی هاتون مردم مایوس نکنین به لطف خدا پایان شب سیه سپید است

    • مدافع ولایت می‌گه:

     من اگه تو رو پیداکردم اون دهنتو می بوسم

     • حبیب می‌گه:

      بیکاری که یکدفعه پیدا نمیشه . وقتی منابع یک کشور خالی بشه نتیجش این میشه که دولت بعدی هم نمیتونه کاری کنه و تو گل میمونه . تمام این بدبختیها مربوط به تحریمهای دولت قبلیه و لطفاً خودتون رو به کوچه علی چپ نزنین که تحریمها اثری نداشتند . کارگاه تولیدی که من توش کار میکنم تا پارسال ۱۵ کارگر داشت الان فقط من موندم و دو تا نگهبان . تا کی باید با این اقتصاد پوشالی در برابر دنیا مقاومت کرد ؟چرا تمام کشورهای دنیا با ما مخالفن ؟بعنی واقعاً دولت قبلی …. تو مملکت و رفت .

     • عثمان احمدی می‌گه:

      کار گاه شما که ۱۵ کار گر داشت سال گذشته الا ن ۲ نگهبان دارد سال گذشته که احمدی نژاد نبود وحا لا هم تحریم نیست ببنم کار گاه شما دو باره می تواند۱۵ کار گر بگیرد یا خیر

   • ناشنای می‌گه:

    حرف بی سند و مدرک نزن دوست عزیز دولت قبلی اگر نبود الان مملکتت دست همین امریکایی ها( اربابای این دولت) بود

  • الهام می‌گه:

   بابا خب لا اقل اگه یارا نه حذف میشه قیمت ها رو برگردونین روال سابق… هم قیمت بره بالا هم یارانه قطع شه ؟ چ وضعیه ؟ بفرمایین مردم برن بمیرن…….

  • صدرا می‌گه:

   این چ حرفیه؟
   یارانه حق همه هست چرا باس بعضیا حذف بشن؟
   آقایان دزدیاشونو “کمتر” کنن که تورم نداشته باشیم، ک خزانه دولت خالی نشه، که جوونامون بیکار نشن، ک بتونن خانواده تشکیل بدن، ک بتونن سنت پیغمبر و راه علی رو ادامه بدن.
   کو عدالت و مردونگی؟
   کجا رفت اون تمدن و حقوق بشری که ما پرچمدارش هستیم؟

  • پاپا می‌گه:

   با سلام
   این یارانه ها هدیه و صدقه دولت که نیست
   این مبلغ سوبسیدهایى بود که دولت براى سوخت و شیر و اب و برق و گاز و ……!!!؟؟ پرداخت میکرد و قرار شد براى حفظ تعادل و عدالت سوبسیدها قطع و بصورت نقدى به ملت پرداخت شود
   اما امروز جورى راجب به ان نظر میدهند و تصمیم میگیرند گوئى این مبلغ صدقه ایى است که به مردم میدهند
   گذشته از اینها مبلغ سوبسیدها هر ساله در بودجه دولت با مبلغى بیشتر تصویب میشد که طى سالهاى گذشته هیچگونه تعقیر و افزایشى را رد این مبلغ شاهد نبوده ایم
   بگذریم که طى سالهاى گذشته یکماه از این مبلغ گم و گور شده که هیچ کسى نه جوابگوست و نه کسى بروى مبارک میاورد و توضیحى در اینباره میدهد
   مثل خیلى از مبالغ و پولهائى که …….!!!؟؟؟
   به امید و با ارزوى بعید روزهاى ……..!!!!!

 2. محمدرضا می‌گه:

  با نام دادگر بی همتا
  خواهشمندم اطلاع رسانی و اعتراض کنید که این یارانه مرحله ۵۲ ، مربوط به اردیبهشت ماه ۹۴ است نه خرداد ماه و از مسؤولان مربوطه توضیح بخواهید که در لابلای خبرها فراموش نشود که یارانه هر ماه را در پایان یا حداکثر پنجم ماه بعد واریز می کردند که به هیجدهم ماه بعد کشیده شد و حال به بیست و چهارم ماه بعد رسیده است و این شائبه را ایجاد کرده اند که مربوط به ماه جاریست در صورتیکه اینطور نیست ! بنابراین تمام یارانه بگیران یکماه یارانه طلب دارند بعبارت دیگر این یارانه این مرحله مربوط به پایان اردیبهشت ماه است که می بایست تا ۵ خرداد حداکثر واریز می شد ؛ حق الناس را رعایت نمایید که به عدل و انصاف نزدیکتر است .

  • *ایرانی* می‌گه:

   عدل و انصاف؟؟؟؟
   حق الناس؟؟؟
   تو مملکت داری ما اینا معنی نداره
   مومن خدا کجای مملکت ما درسته که این درست باشه.؟؟
   اگه معنی داشت این اختلاص های سردرد و آور و کمر شکن به وجود نمیامدند.

   انشالله که آقا سریع تر ظهور کنه.
   *اللهم کن لولیک الفرج*

   • زهره می‌گه:

    دقیقا با شما موافقم
    خدایا فقط ظهور امام زمان…فرج…فرج…فرج
    اللهم عجل لولیک الفرج

    • عباس می‌گه:

     واقعا” که . کی گفته هر مشکلی رو باید به امید فرج نشست ؟ بابا مشکل رو میبینید باید خودتون حلش کنید از خدا کمک بگیرید. یه چیزی تو مغزتون کردن که اگر حاکمان خبط و خطایی کردن ما بشینیم تا او سوار بر اسب بیاد مشکل حل کنه؟ به نظر شما این راهی برای فرار مجرمان و دادخواهی متغضفین نیست ؟ چطور امام زمان تبدیل به ابزار پایمال حقوف مردم میشه؟ ….. نگید این حرفارو … بگید خدایا کمک کن تا ریشه این فساد رو بکنیم…

     • اقای گرفتار.. می‌گه:

      ایول،یه ماه رو خوب اومدی
      میگن طرف ۹۰۰ میلیارد تومان خورده برا این که دهن مردم رو ببندن بهش پنج سال زندان دادن که اونم با ماده و تبسره و پارتی بازی ازاد میشه،،،بعد یه خانم کاریکاتور نمایندگان مجلس رو کشیده براش ۱۲ سال زندان بریدن،این کجاش انصافه به خدا باید جواب بدین،،دین و سیاست رو با هم قاطی کردین باعث شدید مردم از خدا هم رو برگردونن،مگه امام نگفته شیخ و روحانی نباید رییس جمهور بشن،،۸ سال گذشت همه چیز سر به فلک زد اما یارانه هنوز ۴۵ هزار تومانه که اونم دیر و زود میشه تا قطع شه،۸ سال پیش من زندگیم رو با حقوق ۳۰۰ هزار تومنی می چرخوندم الان مثل اسب میدوم و ۱۵۰۰ حقوق دارم اما هشتمون گروی نهمونه،،ترو خدا یکم انصافباشید،،
      به شما که زورمون نمیرسه شکایتتون رو پیش امـــــام زمــــــان عجل الله میبریم

     • حسین می‌گه:

      ظهور در جمجمه هاست نه در جمعه ها. حالا هی بشینید حقتونو بخورن دعا کنید آقا بیاد حقتونو بگیره. اونام همینو میخوان که فقط دعا کنید. البته ملتی که خائن بحق همدیگه هستند وضعیتی بهتر از این رو نمیتونن داشته باشند.

     • علی می‌گه:

      کاملا با شما موافقـــم تا کی باید دست رو دست گذاشت و گذشت

     • رهگذر می‌گه:

      شما که انقدر دم از دادخواهی مظلومان می زنی جواب بده:
      وقتی اون مستکبران و ظالمان و زورگویان عالم بخاطر اینکه ما از حقمون نمیگذریم انواع تحریمها رو انجام می دند شما بجای اینکه ظالم را محکوم کنید میایید و مظلوم رو محکوم می کنید.
      مگر ما به کسی ظلم کردیم؟ مگر ما به کشوری حمله کردیم مگر ما مردمی را قتل عام کردیم که تحریممان کردند؟!
      مگر ما چیزی اضافه تر از حقمون خواستیم؟!
      اونوقت امثال شما ها آمریکا رو متمدن میدانید و بجای اینکه این فاشیستهای کثیف رو محکوم کنید مردمی رو که جلوی اونها ایستادند رو سرزنش می کیند.
      تا امثال شما ها هستند ظلم و جنگ و کشتار ادامه خواهد داشت. پس انقدر دم از مظلوم نزنید.

    • رضا می‌گه:

     در ژاپن هم باید حضرت مهدی ظهور کنه تا همه چی درست بشه ؟
     آیا خودمون هیج وظیفه ای نداریم ؟

   • علی می‌گه:

    اللهم عجل لولیک الفرج

   • سهند می‌گه:

    همه چیز به عدم شفافی در مکانیزم بر می گردد!!! تا وقتی شفافیت نباشد حق به حقدار نخواهد رسید!!!!! انتظار فرصت دادن به حق خور هست!!!

   • احسان می‌گه:

    به امیدظهور آقا باید ظلم تحمل کرد.چرا حسین زیر بار زور نرفت.چرا اون واگذار به ظهور آقا نکرد.بس کنید.اگه زیر بار ظلم بری گناهت از ظالم بیشتره.اینه چیزی که من از کربلا یاد گرفتم.

  • علی می‌گه:

   مرسی کیف کردم حرف حق شنیدن داره آقا محمد رضا کیه که گوش بده کیه که عمل کنه فکر کردن مردم بلا نسبت خر هستن نمی فهمن یارانشون یک ماه پیچونده شده انشا الله این حرف شما به گوش اون مسئول ها برسه که اینطوری حضرت مهدی پرچم ما رو تحویل نمی گیره با این بی عدالتیها موفق باشید به امید اینکه خود مسئولان بیان بگن کار درستی نیست حق مردم خوردن نداره عوض اینکه زیاد کنن کمم میشه خیلی بد هست این یارانه را نمیدادن مردم زندگی بهتری داشتن وای به حال قشر ضعیف نون خوشکم با این وضع نمی تونن گاز بزنن

  • اکبر بیچاره می‌گه:

   کاملا درسته. بنده همیشه اینو به مردم یاد آوری می کنم. دقیقا این تاریخ ها یادمه. یک ماه یارانه ی ملت اینجا گم و گور شده. و این رقم کمی نیست.

  • ماریا می‌گه:

   اینا اگه انصاف خالیشون بود اختلاس میلیاردی نمیکردن. دلت خوشه ها! اگه این دله دزدیا رو نکنن که روزشون شب نمیشه

  • لیلا می‌گه:

   بابا امید داشته باشی کافیه!!!
   یارانه هم دادن میگیریم ندادن هم دعاشون میکنیم!!!!!!!!!!!!!
   آخیییییییییییییی!

 3. ایرانی می‌گه:

  یارانه حق همه مردم ایران است. چه دارا و چه ندار. کسی که دارا است یا از طریق ادامه تحصیل دارا شده، خودش زحمت کشیده که دارا شده. شما اونوا رو دارا نگردید که الان برایشان تصمیم می گیرید، مگر اینکه خودش تمایل داشته باشه و انصراف بده که اگه مردم مطمئن باشند در راه صحیح خود هزینه می شود حتما همه انصراف می دهند. کسانی که در این زمینه تصمیم می گیرند باید پاسخگوی باشند.

  • یکنفر می‌گه:

   چطور حساب کردی مگه ؟؟ مثلا چطور دو نفر از فرهنگیان که یکی رسمی و با ۱۱ سال سابقه حکمش یک و سیصد و خالص دریافتیش ۹۰۰ هزاره و یکی دیگه پیمانی و استخدامی احمدی نجادی با ۳ سال سابقه یک و نهصد حکمش و خالصیش یک و هشتصده !!!!!!!!؟؟؟؟ معلمان بدبخت هم به این اعتراض دارن که همکاران عادلانه حقوق نمیگیرن چه برسه به کارمندان وزارتخانه دیگه . و نمونه بعدش یک نفر استاد دانشگاه با درامد ۵ میلیونی و یک کارگر تازه اگر بتونه و یا کار گیرش بیاد یک ماه ۹۰۰ تومن درامدشه چطوری باید کارگر و معلم بدبخت با ۹۰۰ تومن هم کرایه خونه بدن هم پول انرژی هم خوراک هم لباس هم ،،،، رو بدن ؟؟؟؟؟

  • *ایرانی* می‌گه:

   دقیقا هم همین طور است

  • حسین می‌گه:

   موافقم باشمادوست عزیز دست دزدهارا نمیتونن ازداخل خزانه دولت بیرون بکشن حق مردم بادلیل بیخودی که داراهست پول دارهست رامیخورن این انساف نیست عدالت الهی این گونه برقرارنمیشود یاروشب تاصبح بیخوابی کشیده عرق ریخته سرمایه جمع کرده یکی هم تاصبح جلوی منقل اویزون شده سرمایه ای هم که بهش ارث رسیده رادود کردالان هم کنار دیواره خماری میکشه …میگویید چون نیازمبرم داردباییدبهش کمک کنیم این درسته انشاله سرعقل بیایند مسولین محترم

  • هادی می‌گه:

   دوست عزیز دارا فقط از طریق تحصیل نبوده این همه دزدی میلیاردی را فراموش کردی این همه دردی اقا زاده ها که هنوز بر سر کارند …….

  • رامین می‌گه:

   باسلام خواهشن شمابرای خودت تصمیم بگیراونهایی که بگول شماداراهستن یادزدی کردن یاحق اینو اونوخوردن کجادیدی کسی درست کارکنه حق کسی رونخوره بتونه پس اندازکنه چه برسه به داراباشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. سپهر می‌گه:

  پس یعنی یارانه این ماه همان یارانه اردیبهشته؟اینا عجب کلاه برداری هستن

 5. عارف می‌گه:

  باسلام درود
  بله همین جوریه که دوستمون گفتن این یارانه متعلق به اردیبهشت ماه هست اگر خاطرتون باشه سال ۹۱ بود فک کنم یارانه بهمن ماه رو ماه بعد دادن تاالان که یواش یواش دارن یه ماه دیگه میندازن عقب میگن یارانه همین ماهه!!!!

 6. نادر می‌گه:

  یه زمان آقای احمدی نژاد گفت که با هدفمندی اقتصاد کشور رونق میگیره
  پس چرا حالا به گدایی افتادین

 7. reza می‌گه:

  شنبه ۲۳ خرداد است نه ۲۴ اصلاح کنید.

 8. mahdi می‌گه:

  به نظر من بهتره کسان پر در امد انصراف بدن تا یک پول اندکی نصیب قشر ضعیف بشه با این خرجهای زیاد و در امد کارگران

  • بی نام می‌گه:

   اخه برادر من اگه کسی انصراف بده فکر می کنی به قشر ضعیف می رسه نننننننننهههههه
   میره توجیب دولت ؛دقیقا مثل انداختن پول داخل صندوق صدقات،باید خود فردی که می خواد انصراف بده یارانه خودشو مستقیما به نیازمندش بده

 9. mahdi می‌گه:

  در اینکه الان مردم رو به گدایی انداختن شکی نیست الان خبر ندارید در بعضی از شهرها مردم کارت یارانه شونو میزارن گرو و از سوپرمارکت محله شون جنس میگیرن ، وقت یارانه هم صاحب سوپری به دلخواهش بدهی رو تسویه میکنه چون کارت با رمز دستشه و این یعنی فاجعه …

 10. شهراد می‌گه:

  بله همینطور که دوستان میگن این یارانه ی اردیبهشت نه خرداد..بعدشم میخوام بتونم که از سال ۸۸ تا الان هیچی گرونیز نشده که یارانه هام اضاف نشده …..

 11. آرش کمانگیر می‌گه:

  تاوقتی که دولت مردان ما همینطور ناآگاهانه باروش غلط آزمون و خطا تصمیم کلان بگیرن همین آش وهمین کاسه گداییه دست ملت مشتی بی سواد پرمدعا که بهخودشون اجازه هرغلطی میدن میبرن ومیدوزن هیچکس هم جلودارشون نیست یکی ازدیگری بدترونفهم ترخدابه دادبچه های امروز برسه که آینده شون چی میشه.

 12. دوست می‌گه:

  یارانه ای که در خرداد پرداخت میکنید مربوط به اردیبهشت ماهه نه خردادبه جای این که به زمان واقعی نزدیک شوید هر روز با پیشروی به عقب برمیگردید نه کنه خیال دارید یک ماه حق مردم را ندید

 13. وضعیت گریه دار می‌گه:

  کاری کردن من فرزندشهیدفوق دیپلم روتموم کردم وبرا لیسانسم گفتن ماپول نداریم الانم متاهلم حتی بهم کارتوشرکتم ندادن ومجبورشدم میرم بانیسان دوستام چای میفروشیم
  کاش پدرم نمیرفت
  خدالعنت کنه هرکی باعثشه تنهاامیدمافقط یامرگ زودوخجالت نکشیدن اززن وبچست یاظهورسریعتر آقاامام زمان

 14. وضعیت گریه دار می‌گه:

  یه وام ازدواج ۳میلیونی گرفتیم یه ماه پولم کم بود وگفتم بمونه ماه بعدواریزش میکنم چندروزبعد زنگ پشت زنگ که وامتون عقب افتاده.آیااین راجب همه اینجوری یابدبخت بیچاره؟پس چرایکی چندمیلیاردبرمیداره راحت ومیره پی کارش.پس وام اونوچرازنگ نمیزنیدبگید وهاپولی میشه این یعنی خودتونم باهمید

 15. وضعیت گریه دار می‌گه:

  من فرزندشهید همیشه پدرم توقلبم یک قهرمان تمام عیار چراکه براناموس ووطنش رفت خودتون قضاوت کنیدکسی میره جونشوبده براپول خب نه
  ولی این نامرداکمترین خدمتم درحق من فرزندشهید نکردن نه ماشین نه خونه نه کار نه هزینه تحصیل پس این بنیادشهیدکارش چیه؟
  پول مفت دادن به کارمنداش.پدران مابرا اونارفتن واوناهم وظیفشون به فرزندان شاهدنوکری وخدمت کنن که بخداقسم افتخار

  • فریبا می‌گه:

   حالا بابای ما شهید نشده چیکار کنیم .. بابات شهید شده که تو مفت بخوری گردن کلفت بشی . اون اجرش برای خودش محفوظه .. تو نگران نباش . تو هم مثل من برو جون بکن درس بخون همزمان کار کن . خونه و ماشین تهیه کن .

   • حمید می‌گه:

    انشاءالله به زودی وارد جرگه یتیم ها میشی میفهمی

   • حمید می‌گه:

    شاید هم با شهادت پدر این دوستمون گردن بابای تو کلفت شده

   • حسینی می‌گه:

    شما با وجود داشتن پدر هنر زیادی برای درس خواندن نکردی که در مورد یک قهرمان ملی و فرزندش نظر می دهی خانم فریبا.در همه ی دنیا کشتگان جنگی قهرمان ملی اند و قابل ستایش.لطفا به شهدا و فرزندان مظلوم انها احترام بگذارید. از طرف کسی که پدرش در جنگ کاری نکرده

    • مهدی می‌گه:

     من فرزند شهید نیستم همین که خودم وخانوادم در امنیت زندگی می کنیم خود را مدیون خون این عزیزان و خانواده شریفشان می دانم برادر و خواهر گرامی حفظ حرمت خانواده شهدا که یادگار این جوانمردان هستند وظیفه ما هست من و خانوادم ۶ماه هست گوشت قرمز نخوردیم حساب شهدا با یک مشت ادمهای دزد جدا هست خواهش می کنم خانواده شهدا ناراحت نکنید

   • حرف حق می‌گه:

    خانم فریبا خاک تو اون سرت با اون شعورت خیر سرت تحصیل کرده هم هستی اخه بیچاره فلک زدن امثال پدر این بنده خدا واسه تو ضعیفه رفتن جونشونو فدا کردن وگرنه الان باید التماس عراقیها رو میکردی نفهم

    • شیرین می‌گه:

     جناب حرف حق آره فقط شهدا واسه خاطر ما دخترا رفتن واسه شما ها نرفتن ،وضعیت مردهای جامعه رو نمی بینی ؟ خوشم میاد جانماز آب میکشید، اگه به شرمندگی هستش مردها بیشتر از زنها شرمنده شهدان

    • مهدی می‌گه:

     برادر عزیز فرزند شهید شما و تمام خانواده شهدا روی چشم مردم ایران قرار دارید ما خیلی کوچکتر از ان چیزی هستیم که بخواهیم در باره شهدا حرف بزنیم او خواهر که این طور حرف زده از روی نا اگاهی حرف زده از جایی خیلی ناراحت بوده شما ببخشد جون شهدا بخشنده بودند انها از جانشان گذشتند شما هم ببخش تا خداوند این خواهر ببخشد

    • علی می‌گه:

     فکر کنم این دولتی ها و سردردمداران البته اکثرشون نه همشون از صدام هم بدتر هستند

   • شیرین می‌گه:

    آقا حمید یتیمی خوبه یا اینکه عمری باباتو شرمنده تو خونه ببینی ؟ها
    می فهمی شرم یه پدر یعنی چی؟؟؟

    • سعید رنجبر می‌گه:

     من نمیدونم این خانواده های شهدا دیگه چی از این ملت طلبکارند مسکن مفت دانشگاه مفت امکانات مفت….این آقا هم لابد فکر میکنند اونقدی که گرفتند کم بوده …خاک مزار شهدا رو باید توتیای چشم کرد درست ولی یتیم یتیمه اگه قراره به هرکسی که پدرشو از دست داده چنین امکاناتی بدن پس هیچ فرقی بین فرزند شهید و بچه کارگر بیچاره ای که تو معدن زیر آوار مونده وجود نداره مطمئنا عده ای هم هستن که به خاطر یتیم نوازی خودشون رو از بعضی امکانات محروم کنند

     • احمدی می‌گه:

      من جانباز ۳۰درصد اعصاب وروانم و ۳ تا دختر دارم . بعضی از شما فقط میشنوید که به جانبازان وخانواده شهداء میرسن . که وا…اینطور نیست . اگر اگر اگر هم باشه اگه دنیا را به همسر و بچه های من بدن و از اون طرف بگن بابات سالم بشه فکر میکنید چی میگن ؟ من ماشین دارم ۰خودم با وام وبدبختی خریدم ) اما نمیتونم بچه هام را ببرم یه مسافرت چون اعصاب ندارم . آرزو بچهه شده که باهم بریم خونه اقوام . اما نمیشه چون من اعصاب ندارم . ماشین افتاده توخونه سوار نمیشم بچه را ببرم تا خیابون (جائی که کار داشته باشه) اما بازم اعصاب ندارم . ۱۸ ساله ازدواج کردم اقوام خانمم شهر دیگه ای هستن که ۷-۸ ساعت باما فاصله دارن تا حالا خداشاهده نرفتم ببینم کجا هستن . چون اعصاب ندارم .تو مجالس عروسی و عزا (چون شلوغه و سرو صدا) نمیتونم برم . چون اعصاب ندارم اونوقت شما به این میگید زندگی . زندگی من تو قرص وآمپول و …. خلاصه میشه . اصلا تمام دنیا مال من . نمیتونم بخورم . نمیتونم بگردم . نمیتونم …. و بچه هام هم به خاطر من همینطور حتی نتونستن تاحالا خونه دائی و خاله و…… برن .چون باباشون نمیتونه .اگه بچه گریه کنه اعصابم میریزه به هم . اگه ..اگه .. . اگه … حالا شما راحت میگید بابات شهید شد یااون جانبازه و… چه ربطی به فرزنداش وخانواده اش داره۰این یه ذره از مشکلاتمه که همیشه دعا میکنم زودتر از این دنیا برم شاید بچه هام راحتتر باشن لااقل بتونن تو خونه راحت نفس بکشن . که اگه بفهمید چی میگم بسته . بله منتی نیست سر مردم که من اینطوری هستم به مردم ربطی نداره اما به خدا شما نمیتونید باباتون را با این اوضاع ۱ هفته تحمل کنید .

   • سیدکمال می‌گه:

    اتش بگیرتابدانی چه میکشم,,,احساس سوختن به تماشا نمیشود,,,,,توهم ازبچه بی پدرمیشدی وحمایت پدررودنداشتی,اینگونه گستاخانه حرف نمیزدی,حیف اون جوونایی که به خاطرامثال شمارفتند

  • mehran می‌گه:

   مطمین باش پدرت یه قهرمامه و تو یه مفت خور که منتظری از هوا برات بیاد و بگن چون پدر شما شهید شده بفرما این ماشین این خونه!! حیف اون پدر که یه ذره هم ازش یاد نگرفتی

 16. وضعیت گریه دار می‌گه:

  قربان رهبرم برم.آقای من. شماهم مافرزندان شهدارا ازیادبرده اید؟چرامااینقدر درمانده شدیم چرابرای ماکارواشتغال نیست
  اگرمملکت به تنهایی دست رهبرم بود وضع مااین نبود وساکت زندگیمونومیکردیم
  متاسفانه برخی مسئولان کلیدهایشان اشتباه بود وبه درب بسته خورد
  شماراقسم بخداکمکمان کنید سرورم سیدم ای کسی که باپدران ماهم نشین بودی دردماراتنهاشمادرک میکنید

 17. fdkhl می‌گه:

  قانونی بگذارند هرکسی که میخواهد عضو هیت علمی . نماینده مجلس . رییس جمهوری . خبرگان . انتصابات در رده بالای شغلی از هر نوع شغلی اعم از رییس اتحادیه همه اصناف و مدیران زیر مجموعها رییسهای دانشگاهها حوزه ها و ……. باید انصراف یارانه داشته باشند ببینید چگونه با شما ها برخورد میکنند و کاری میکنند که دمتان را بگذارید روی کولتان . همتان دزد هستید این یارانه حق همه مردم اعم از دارا و ندار است

 18. sahar می‌گه:

  سلام.هر ماه دقیقا دو روز پرداخت یارانه رو به هر دلیلی به تاخیر میندازن.چرا؟؟؟متاسفانه بعد از چند سال هم هنوز همون مبلغ رو میدن. واقعا مسءولین رسیدگی کنن.

 19. ناشناس می‌گه:

  یارانه از اول اشتباه بود از هر مرحله ای جلوی این اشتباه رابگیرند به نفع مردم خواهد بود . گر حشت اول کج نهد معمار تا ثریا کج رود دیوار . کار بدون کارشناسی نتیجه اش گدایی زورکی دولت از ملت می شود.

 20. فقط خدا ودیگر هیچ می‌گه:

  سعی کنید اگر علوی هستیم عدالت علی روجاری کنیم خیلی از ماهادربدر ظهور آقا حضرت حجت هستیم یارانه بگیریم که چه اصلأ ؟ عقل حقیقت بین خیلی وقته بیدار وهوشیاره !!!
  مسئولین محترم اگر حق رو میخواد بدید طوری برنامه ریزی کنید که این یارانه صرف قبوض آب وبرق وگاز حتمأ بشه نه اینکه باید نزدیک به چهار برابر ش از ملت بگیرید
  به رای ملت احترام بگذارید به ایران عزیزمون فکر کنید باتشکر فراوان

 21. یک ایرانی می‌گه:

  دولت واقعا به گدایی افتاده،این یه وضعیت وحشتناکه،که دامنه تخریبش مطمئنا تا چندین سال جلوترو شامل میشه،فرض بر اینکه همین امروز کلیه تحریما برداشته شه،چی میشه،هیچی،ضربه رو نه تحریم که اختلاسای چند هزار میلیاردی که هم تو تعداد هم تو مبلغ واقعا یک رکورد تو تاریخ اقتصاد دنیاست رو به ایران زد،اقتصاد ایران منفیه چند سال باید رشد کنه تا جبران این اختلاسای نجومی بشه بعد از اون اگه افراد جدیدی که درمسند قدرت هستند به درستی کارشونو انجام بدن که البته بعیده شاید رنگ ارامشو ببینیم،بخدا ادم نیازمندیهای چهار پنج سال پیشو میخونه افسرده میشه ،اصلا نمیشه تصور کرد این جایی که الان وایستادیم همون ایرانیه که از اختلاف هزار برابری پولش مقابل دلار مینالیدیم،سخن اخر اینکه طبق انچه که حقیقت امروز اقتصاد ماست ،اراده ها رو محکم کنید چون حداقل ۵سال سخت پیش روی ملت صبور ایران هست،خوشبختی را در چیزی ببینید که به ان دسترسی دارید،اما متوقع باشید

 22. احسان می‌گه:

  برین یه نون بدین صد تا حلوا خیر کنید روحانی رییس جمهور شد که اگه تیمور لنگ یا همون کاندیدای رییس جمهوری با اون پای مصنوعیش رییس جمهور میشد هم یارانه قطع میشد هم یه جنگ اساس راه مینداخت و ایران رو برا همیشه نابود میکرد.

 23. مرتضی می‌گه:

  پس چرا نماینده های مجلس و حقوق بگیر های دولتی و…..و دوشغله ها و ۱۰ شغله ها را حذف نمی کنید .ما ۲میلیون در میاریم ۱۸۰۰ قسط بانک میدیم بعد شما مارا دارا حساب میکنید .این انصافه …………..

  • نسیم می‌گه:

   برادر من از کارمند دولت مگه بدبخت تر سراغ داری شما ؟؟ بیا ببین اوضاع کارمندها چطوریه! حقوقشون رو که ۲-۳ ماه میدن, قبل از هر کسی مالیاتو از حقوقشون کم میکنن. همه چیز ۳۰-۴۰ % سالیانه به صورت روتین گرون میشه حقوق کارمندا چقدر اضافه میشه؟؟؟؟

 24. مینا می‌گه:

  یه روز یه روز یارانه رو عقب اندلختن تا شد نزدیک یه ماه…الان انگار یه ماه رایانه رو به۷۰ملیون ادم ندادن!!!خودتون۴۵هزار رو ضرب در ۷۰ملیون کنید ببینید چند میلیارد میشه!!!!!!دزد ها

 25. مینا می‌گه:

  فکر کردن مردم خر هستند و نمیفهمن که یه ماه رایانه رو دزدیدن !!!

 26. حسن می‌گه:

  سلام
  لااقل کاری کنید مردم بتونن نون برای خوردن داشته باشند
  گوشت ومرغ چند ساله نخوردیم باز هم نمی خوریم ولی لطفا کاری نکنید که نان خالی هم گیرمون نیاد

 27. سکوت مردم می‌گه:

  به همین راحتی یک ماه حق الناس رو را کم کم دارن لا پوشونی میکنند

 28. محمد می‌گه:

  به خدا اونقدر به بچه هام تخم مرغ دادم که دیگه ازشون خجالت می کشم ناهار و شامشون شده تخم مرغ یه بار نیمرو یه بار آب پز یه بار املت . به خدا بچه هام مریض شدند خدا باعثشو لعنت کنه

 29. علی می‌گه:

  سلام شما میکنین ۲۳خرداد یارنه را واریز اخبار tyعلام نکرد

  • admin می‌گه:

   درسته اما بدلیل نامعلومی دولت این ماه یارانه را واریز نکرده فعلا تو یکی از اخبار منتشره دیروز تو سایت حتی این را هم مطرح کنیم که دولت یارانه خرداد را واریز می کند؟

 30. حمید رضا می‌گه:

  اولین یارانه اى که دادند باهاش مى شد ۴۵٠ لیتر بنزین یا ۴۵٠ تا نان و یا کلى خواروبار خرید ! ولى الان باهاش میشه ۴۵ لیتر بنزین یا ۴۵ تا نان و یا یک کیلو و دویست گرم گوشت خرید ! بگذریم که کالاهاى دیگه صد برابر هم بیشتر شدند ! واقعا اینه هدفمندى یارانه ها و کمک به قشر ضعیف جامعه ؟ ! لااقل یک مقدار از اون وام هاى چند هزار میلیاردى بدون بازپرداخت رو وصول کنید شاید بشه این ماه چهل و پنج تومان با ارزش رو به مو قع پرداخت کرد !( اللهم کل ولیک الفرج ) .

 31. محمدتقی ازسامان می‌گه:

  دیگه کاریش نمیشه کرد همون امت جوانی که یکصدا داد مدزدند روحانی وبهش رای دادند باید فکراینجا را میکردند جلوی ضررو هروقت بگیری نفعه دفعه دیگه بهش رای ندید وتحریمش کنید تا بره غازچرونی

 32. سهراب ستوده می‌گه:

  خاک تو سر دولتی بره که بجای درآمد زایی دنبال قطع کردن یارانه ملتیه که خودش اونا رو به این روز انداخته میخواستند ژاپن اسلامی بشن حالا میگن سومالی آفریقایی میشین

 33. نسیم می‌گه:

  یارانه منو دیگه چرا قطع کردین.از دست شما مسئولان ایران چقدر باید بدبختی بکشیم!!؟منی طلاق گرفتم.خونه ندارم!ی بچه هم دارم باید یارانم برام نریزین؟خدا…

 34. مینا می‌گه:

  باسلام منت نزارین سر مردم که ماهی ۴۵۵۰۰به حسابشون واریز میکنیم اصلا میدونید مردم با گرونی چطور دست وپنجه نرم میکنن والا مردم به نون شب محتاجن اگه به فکر مردم بودید که این همه گرونی نبود، گازونفت مردم ناحیه جنوب رومیفروشید بعد حودشون هزارتا روستا دارن که هنوز باهیزم غذا درس میکنن ….بعد بگید مردم مردم مردم ،ما پشت اعتقادلتمون هستیم

 35. نیازعلی می‌گه:

  بخداوندی خدا قسم خودتان هم می دانید با مردم فلک زده چکار میکنید ولی مطمئن باشید یک روزی چوب مظلوم را میخورید ولی با این همه اختلاس بخور بخور دارید کیف میکنید قیامتی درکار نیست از کجا معلوم خداهم باشد یانه اگه قیامت و خدا بود این همه بی رحمی بی توجهی به مردم نمی شد شماها دروغ می گوئید بخدا دروغ می گوئید کجای شما مسلمانه قرآن و خدا را هم الکی به رخ میکشید نمونه بی رحمی شما اینه که ماه رمضان یارانه رو میخواهید قطع کنید میگن ترکیه ماه رمضان از روز اول تا آخر همه مساجد بازه و سفره افطاری پهنه اما ایران برعکس تا ماه رمضان نیومده خود دولت اصلا مرض داره میگه که قیمت شکر و مرغ و خرما را دولت قصد افزایش قیمت نداره یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟چون مسلمانیم ترکیه فسق و فجوره ادعا تا ادعاخجالت نمی کشید برید بمیرید.

 36. امیررضا می‌گه:

  هیهات من الذله.

 37. کاربر می‌گه:

  ملت رو گدا کردین وافعا تاسف باره…..

 38. حامد می‌گه:

  پس الان یعنی یارانه رو ریختن یا نه؟؟؟واسه ما رو که نریختن، شاید قشر کارگرم جدیدا جز قشر پردرامد شده!! ببینید ملت رو به چه ذلتی انداختن!ایشالا خدا ذلیلتون کنه

  • admin می‌گه:

   نه شنیده ها حاکی از این است که عده ای بر این باورند که سه شنبه واریز می شود و عده ای هم می گویند ۲۸ اما چیزی که روشن است این است که سخنگو و مسئولین دولتی هیچ تاریخی را اعلام نکردند

 39. حمیدرضا می‌گه:

  این دیگه چی همه فقیر متاسفم برا مملکت

 40. حسن می‌گه:

  به نظر من آینده ما نا معلومه. یارانه زمان احمدی یارانه بود. الان اسمشو باید عوض کرد. کی این پیش بینی ها درست دراومده که الان شما میگید اگه پ ! انگاه کیو!!کاش الان درست مثل زمان احمدی نژادبود. بازهم زنده باد احمدی نژاد سالار اصلاح

 41. الی می‌گه:

  سلام تورو خدا دست بردارین اون بالاها نشستین از دل مردم خبر ندارین،همه چیز گرون شده درآمدا کم شده تازه یارانت هم میخوان قطع کنن این کجای عدل خدا نوشته؟مردم مجبورن میگذرن ولی خدا نمیگذره.

 42. حسن می‌گه:

  برای این میگم که ما ذره ای به آینده امید نداریم. یه کارمند بی انگیزه به چه درد می خوره. لاقل احمدی نژاد حال را برای ادمایی مثل من بهتر کرد.

 43. میم الف می‌گه:

  الان هم میخوان ۲ روز ۲ روز هرماه بکشنش عقب که یه ماعه دیگشو بالا بکشن

 44. ایرج می‌گه:

  ایشالله نریزن تا تکلیف این ظالم ها یکسره بشه خدا بدتر اون دکی جون بیامرزه که چنان رید که خلاصه تکلیفشون داره یکسره میشه

 45. بهنام می‌گه:

  به پیر به پیغمبر وقاهت و بیشرمی و ملت آزاری هم حدی داره ………. با چه معیار انسانی اینگونه رفتار میکنید ؟

 46. حرف حساب می‌گه:

  سلام. قبول کنیم هر چی بکاریم همونو درو می کنیم.
  تا قبل از انتخابات اکثر مردم سنگ آقای هاشمی یا بهتر بگم سنگ آقای روحانی رو به سینه می زدن.جالبه همون موقه هم اغلب مردم از آخوند جماعت خوششون نمی اومد(الان هم کم نیستن متاسفانه به ظاهرفریب می خورن و حوصله کنجکاوی و پژوهش ندارن).
  خیلی ها انقد همهمه کردند تا ندای رهبری به گوش کسی نرسه.رمز پیروزی انقلاب ما ولایت پذیری از امام (رحمت خدا بر او و رهروان واقعی اش) بود . اگر اون موقع مردم ما بصیرت نداشتن شک نکنین الان سرنوشت ما معلوم نبود
  هر چه قدر نظر اکثریت مردم به رهبری نزدیک باشه خطای خروجی کار به صفر نزدیکتره.
  خدایا تا ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سایه رهبر ما را از سرمان کم نکن. الهی آمین.

 47. سید مجید می‌گه:

  ای بابا. کیه که به این حرفا گوش بده؟؟؟؟
  من نمیدونم دولت قبل از کجا یارانه میداد که این دولت نمیتونه یارانه بده.
  آقای احمدی نژاد که از جیبش نمیداد.
  دیگه اینا شورشو دراوردن. بدرد مردم نمیرسن و فقط شعار میدن.اصلا بدرد مملکت داری نمیخورن. خودشون و بچه هاشون ازهمه لحاظ تامین هستن دیگه چیکار به بدبخت و بیچاره ها دارن. ما قبول داریم که تحریم هستیم و گرانی هم از همینجا نشئت میگیره ولی دیگه شما دولتمردان اوضاع رو بدتر ازین نکنید.

 48. بهزاد می‌گه:

  سلام،ملت رو مسخره کردین؟ شماهایی که اون بالا نشستین،این پایین ها خیلی ها هستن که مخارج خود از طریق اون تامین می کنند.عدالت اینه؟

 49. حمید می‌گه:

  یه زودی میگن بدترین کار احمدی نژاد همین دادن یارانه ها بود و خلاصه مثل آزاد سازی بنزین یارانه ها رو هم آزاد سازی میکنن تا دغدغه زمان ریختن یارانه ها از دغدغه های مردم کم بشه.

 50. صابر می‌گه:

  اینم مثه کارت سوخت میسوزه ، دیر میشه ولی دروغ نمیشه

 51. پیمان می‌گه:

  دوستان چرا راه دور میرید هزینه کل اختلاسهای که شده حساب کنید ببینین هر ایرانی چقدر پول گیرش میومد هر ایرانی نزدیک به ۴۰ میلیون تومان تومان نه ریال میتونستن بدن الان ۴۵ هزارتومان. مگه پولی حساب میشه باید کاری کرد با حرف چیزی درست نمیشه مگه انقلاب کردن چطوری شکل میگیره یا ازادی یا مرگ بهتر از مرگ تدریجی

 52. اقای اهوازی می‌گه:

  سلام من به مردم شریف ایران من از خوزستانم …..خوزستانی که طی هشت سال دفاع مقدس با مردمی غیور وصلح شور در برابر نا برابری ایستاده اند و ازمیهن .میثاق عزیزشان ایران دفاع کردند.وهزاران شهید جان برکف تقدیم این ملت شریف کرده اند …….ایا این انصاف است که خوزستان از هر نظر اقتصادی .اموزشی .فرهنگی .پزشکی در پایین ترین نقط جهانی قرار بگیرد ….خوزستان از نظر بیکاری اولین استان کشوراست در حالی که خوزستان از نظر اقتصادی .(استخراج نفت .صنعت. معادن.کشاورزی .دامی )نیازهای مهم کشور جمهوری اسلامی ایران را مهیا کرده است..ولی برعکس مسولین محترم بدون اینکه به فکر میزانی بیکاری ورشد که فقر در استان دارند به دنبال اینکه رایانه که نیمی از نیازهای روزانه انسان را برطرف نمکند…می خواهند ان را حذف کنند ..این حرف مختص من نیست بلکه حرف همه مردم خوزستان و همه مردم فقیر ایران است انانی که دار وندارشان را فدای خاک پاک وطن کرده اند

  والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 53. یه بد بخت می‌گه:

  یارانه ۴۵۰هزار هم باشه کفاف نمیده. مردم چرا با بی اطلاعی حرف میزنید زشته. نمی بینید تحریم ها رو برداشتن خیلی خوب شده با نبود تحریم همه چی دو برابر شده واقعن خسته نباشن با این حمایتشون کاری میکنن طرف زود تر سکته کنه و بد بختیهای بزرگ ترو نبینه

 54. گوسفند می‌گه:

  برای حذف پردرآمدها بار دوم که نام نویسی کردند باید اعلام میکردندمبلغ یارانه شده بیست هزار تومان ضمنا همه مردم نیازمند برای ثبت نام به “کمیته امداد” مراجعه کنندبا این ترفند خیلیلها که توان مالیشون خوب بود ثبت نام نمیکردند ، بعدش میتونستند مبلغ رو حتی بیشتر هم افزایش بدهند. خیرپیش

 55. علی می‌گه:

  با سلام مبلغ یارانه مربوط به ۴ سال پیش است چرا مبلغ ان را روز رسانی نمیکنید. با توجه به اینکه قیمتها در هر ماه ثبات ندارد واقعا فکر میکنید ما ریاضی بلد نیستیم یا شما خیلی زرنگ هستید و ما را کوتاه فکر در نظر گرفتید حساب دو با دو میشود ۵ تا است فکر کنم

 56. پویاصوفیانی می‌گه:

  سلام شما این یارانه رو اخرش حذف میکنین اما دولت محترم این یارانه نقدی واسه چی بود واسه قبوضهای گرون

 57. زهره می‌گه:

  به نام خدای دادگر و عادل
  امیدوارم کسی بیاد و این اعتراضات را ببینه فکری به حال قشر ضعیف و بخصوص کاگر مملکت بکنه
  مادرم و خواهر برادرهای دهه شصتی من همیشه میگن دوران جنگ با این که کشور در بحران جنگ بود اوضاع کارگر به این وخامت نبود و به قشر کاگر توجه بیشتری میشد
  همیشه میگن اون دوران زندگی ها خیلی بهتربود و مردم دل خوش بودند اما حالا همه ناامید و جوانها افسرده شده اند
  من خودم با اینکه ۲۳سال دارم در اوج جوانی احساس افسردگی میکنم و فکر میکنم با این اوصاف و شرایط حتی اگر تا آخر عمر هم کار کنم به آرزو هام نمیرسم چون هزینه ها بقدری سنگین و کمرشکن هست من یکی با اینکه مجردم و یک دخترم و خرج زیادی ندارم توی کار خودم به تنهایی مانده ام دیگه وای بحال اون دسته از مردمی که گرفتار و متاهل و بچه دارن
  خدایا به وحدانیتت قسم میدم که ظهور امام زمان را نزدیک کنی چون با این شرایطی که حاکم بر مملکته فقط اونه که میتونه ریشه ی ظلم را بکنه وگرنه ما مردم که همیشه مظلوم بوده ایم و سرکوب شده ایم و سکوت کرده ایم
  خدایا خودت به مردم و قشر فقیر عنایت بفرما ما امیدی به مسئولان نداریم
  بنده های بالا دست ما هرروز بی رحم تر میشن.

 58. فرزاد می‌گه:

  دقیقا الانبا توجه به اولین دوره برداخت که ۵هرماه صورت کرفته یارانه ها تقریبا یک ما ه عقبه .
  از طرفی مردم بابت حامل های انرزی یک ماه جلوتر از جیبه مبارک دارن قبض برداخت میکنن.
  بس دولت محترم ٢ماه از ما جلوتره و دستش النن تو جیبه ماست.
  خدا اخر عاقبته همومونو بخیر کنه.

 59. محمد می‌گه:

  بابا چه وضعشه دیگه مردم الاف کردند!!! هی پرداخت به تاخیر میندازند با این کاراشون میخوان یک ماه از طول سال جمع کنن یارانه پرداخت نکنن! بخدا با این وضعی که برداشتن درست کردن قسمتی از زندگی مردم به همین یارانه وابسته شده!! اخه چرا رئیس جمهور قبلی اومد این کار کرد یارانه های غیرمستقیم حذف کرد، بابا داشتیم زندگیمونو میکردیم هم مارو بدخت کرد هم دولتو این همه گرونه بار اومد!

 60. حمید می‌گه:

  اگردقیق باشیم ازخودمون شروع کنیم صحیح عمل کنیم وحدودمون رابشناسیم محتاج این نفری چندهزارتومان نمی شویم البته مسئولین هم باید متوجه باشندانصافاًیکی ازبهترین شرایط تاریخی رادراختیارداریم سعی کنید جوری برنامه ریزی کنید که دل مردم ازشیرینی عدالت خوش بشه میدونم ممکنه ازجایگاه گرم ونرم نظرات آنچنانی دادن ممکنه بی انصافی باشه ولی خودمون نباید خودمون راگول بزنیم آیا واقعاًهمه ی دنیا لشگرکشی کرده که مال ودین وناموس وتمدن وفرهنگ ماراغارت کنه یا…
  به هرحال بعضی مواقع یک ترانه ای بود خواننده میخوند
  ((دلم می خواس که شاه بودم شاه توقصه ها بودم به فکر چاره ای واسه تموم آدما بودم …))

 61. سکوت قبرستان می‌گه:

  زیرآسمان شهری زندگی میکنم که فقط مرگ رابه مساوات تقسیم می کنند.ایرانی متمدن ببینیدچه بلایی سرش اومده …به امیدروزهای خوبی که به تاریخ پیوست ؟؟/؟؟>

 62. سید محمد حسینی می‌گه:

  بابا این چه وضعییه دقیقاً با ۲روز ماه گذشته و ۳روز این ماه دقیقاً یک ماه یارانه مردم به هوا رفته دیگه

 63. پشت در مانده خسته! می‌گه:

  کلید کلید کلید احمدی نژاد اگر بیاید بزور از لولا باز کردن این در هم شود برای مردم آن را باز می کند. کلید پایان تاریکی دارد زیرا برای قشر ضعیف کار نمیکند. ۴ ماه هم برای روحانی زیاد بود چه برسد به ۴سال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 64. مجید می‌گه:

  البته کلید کار خودش می کنه اما نه برای من و شما

 65. سجاد می‌گه:

  کم کم دارن همین ۴۵تومن هم حذف میکنن
  ۱۸،۲۰،۲۳،۲۴،۲۶ و تمام

  • امیر می‌گه:

   کمی ازخدابترسندانهایی که دارندمردم رابدبخت میکنند ایاشما مسلمانیدازکافرهم بدتریدامام علیتاکمک به مردم فقیرنمیکردنه خواب داشت نه ارامش /کجایتان به مسلمان میخوردبه خداازبچه هام خجالت میکشم بسه این همه بدبختی

 66. رضا می‌گه:

  هه،،دل آدم داغ میافته وقتی دولت مردان این تصمیماتو میگیرن
  ایران ثروتمند ترین کشور جهان باشه اما مردم با گدایی زندگی کنن
  اینقدر اوضاع کشورو خراب کردن که میخوان لقمه بخور نمیر مردمم بگیرن
  لابد میگن برای رفاه حال مردم و توسعه صنعت
  جای اینکه بیایین یارانه مردم قطع کنید برید جلوی اختلاص هارو بگیرید
  این ملت خیلی آبرو دارو فهیمن و عاشق رهبرشونن و جونشونم میدن پاش
  امیدوارم آه اون کسایی که فرزندشونو دادن که ازین خاک دفاع کنن و اون قواصایی
  که تاز ه بعد این همه سال پیداشون کردن دامن هرکی که خلافی یا حق خوری میکنه
  بگیره .
  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر اسراعیل
  مرگ بر انگلیس

 67. ارزومند بی نیازی نیازمندان می‌گه:

  سلام
  بخداقسم خجالت داره بابا داداش رفیق هرکی هستی هرجاهستی توهرلباسی که هستی دنبال یک قرون دوزار مردم نباش اقای رئیس جمهور بی پولی رکودکسب وکار فقر داره مردم رو دیوانه میکنه یه نگاه به دوردستها هم داشته باشید .یاعلی مدد

 68. ارزومند بی نیازی نیازمندان می‌گه:

  دکتر احمدی نژآد سلام خداوند به شما طول عمر باعزت عنایت کند
  دعا میکنم هرجا که هستی تمام وجودت سلامت باشه
  امیدوارم خداوند متعال روح مادر عزیزتان راغریق رحمت فرماید
  یاعلی مدد

 69. حسین می‌گه:

  یارانه من هنوز واریز نشده یعنی حذف شدم؟

 70. پایتخت مقاومت می‌گه:

  واقعا حالم از جامعمون بهم میخوره که همیشه دولت علیه مردم و مردم علیه دولت هستن به امید روزی که ایرانی عاری از فقر داشته باشیم

 71. حیران می‌گه:

  آهای مردم یکی به اینا بگه بابا بجای قطع کردن یارانه مردم جلوی اختلاس های میلیون دلاری رو بگیرید

 72. مهدی می‌گه:

  قابل توجه دوستانی که منتظر فرج امام زمان (عج) هستند تا همه چی درست بشه:
  آیا امام زمان فقط منتظر دعاهای شماست؟
  وقتی هیچکس هیچ اقدامی نمکینه صبح تا شب هم طلب فرج کنیم فایده ای نداره

 73. سحر می‌گه:

  خیر و‌بهره نبینن ایشالا….

 74. ماریا می‌گه:

  اقای احمدی نژاد منتظرت هستیم تا با شجاعتت مقابل ناحقی باستی و از مردم کشورت دفاع کنی ….

 75. مریم می‌گه:

  بیان یارانه نماینده ها ، وزرا و مشاوراشون و معاونینشون و روسای دستگاه ها و کلا خودیهاشون رو حذف کنن به اون رقم مربوطه می رسن احتیاج نیست برن سراغ کس دیگه… اطلاعات آماری کشور فقیره ، اینا رو که می شناسن که!!! هیئت علمیها که مشخصن کیان که!!! کار سختی نیست اصلا
  یه دانشگاه کوچیک تو یه شهرستان کوچیک بالای ۲۰۰ تا هیئت علمی داره، بگیر برو تا بالا، اینا بخوان حذف کنن راحت می تونن، حریف نمی شن

 76. دانشجو می‌گه:

  واقعا ناراحت کننده است که ببینى هم وطنات اینقدر در سختى و ندارى به سر می برن و هیچ کارى نتونى بکنى
  ولى اینو می دونم که شرایط هرچی که هست ما مردم اجازه دادیم که باشه اگه اگاهى و اطلاع رسانى درست داشته باشیم و بخوایم مى تونیم شرایطو عوض کنیم
  چرا که مردم ایران جزوه تنبل ترین اداما و بیخیال ترین ادما شدن
  توی تمام کشوراى دنیا کار مفید میکنن ولى تو ایران فقط بهانه تراشی می کنن و کسی کارشو درست انجام نمیده و همیشه مسئولیت بیشتر کارها رو ی دوش حد اقل افراد جامعه بوده واسه همین کشور پیشرفتى نداره چون همه به فکر اینن که با حد اقل کار بیشترین درامدو داشته باشن
  تمام کشورهایی که وضعیتشون از ما بدتر بوده الان از هر نظر از ما پیشرفته ترن
  واقعا جاى ناراحتى داره

 77. مجید می‌گه:

  هممون از این وضع راضی هستیم

 78. کمال می‌گه:

  سلام
  بچه ها لطفا غرغر نکنید

 79. بهمن می‌گه:

  باسلام…….آهای مردم موقعی ر ئیس جمهور میاد به استانها مثلا دو روز پیش بجنورد بودش نمدونم ی هفته پیش یکی از شهرهای تهران یا دو هفته پیش تبریز و اذر بایجان .نوشتن در ایجا و پیغام گذاشتن فایده نداره باید گفتنی ها رو همون لحظه که رو در رو ملت قرار میگیره باید گفتش تا شرمنده مردم بشه نه اینجا در عوض با کلی استقبال و تشویقهای ان چنا نی ک چی بشه ملت خودمونو بدبخت کنن

 80. سید هادی می‌گه:

  دل شما ها هم خوشه والا….اینها باید این یارانه رو قطع کنند تا دستشان بهتر به بیت المال برسه ودزدی ها بیشتر رونق بگیره…مملکت نیست که دزد بازاره تازه میگن مملکت اما زمان هم هست واقعا خنده داره فقر و فساد و فحشا واعتیاد داره همه جا بیداد میکنه میگن مملکت امام زمان

 81. پاشازاده می‌گه:

  فکرکنم مقصردولت نهم ودهم باشه که واریزیارانه راهمیشه باتاخیرمیدادتابرسه به آخرماه بعدچون اون چندهزارمیلیاردی که ازکشورخارج شده جبران بشه بااین یک ماه وقص الهذا

 82. داریوش می‌گه:

  لطف کنید شما با اجانب همصدا نشوید میفرمایند یارانه خرداد ماه این کاملا علط است وبرای گول زدن مردم نخیر یارانه اردیبهست است لطف کنید یک ماه را زیر نزنید نردم که مجنون نیستند.

 83. سوران می‌گه:

  از زمان واریز یارانه ها تا ب کنون ک پنجاه و دو مرحله واریز شده این مبلغ یارانه همون ۴۵ هزار. عایا ما تورم نداریم. شیب ملایمت ک داره تند و تند تر میشه اقای رییس جمهور. قدرت خرید داره میاد پایین. با این اوضا اقتصادی. حالا این چهل هزارو نمیخای افزایش بدی هیچ حزفشم میکنید. خوب میکنید. خلایق هرچه لایق.

 84. کیان می‌گه:

  من راضی هستم یارانه بدم به جای یارانه گرفتن ولی به شرط اینکه وضع اقتصادی برگرده به قبل از یارانه ها
  همچینم آون روزا خوب نبود ولی آنقدر اوضاع اقتصادی خرابه که
  به بد راضی هستیم کلا عادت ما شده راضی به بد هستیم
  تا بدتر نباشه هیچ موقع به خوب فکر نمی کنیم
  ایرانو دارو دسته احمدی نژاد جارو کردن تابیشخ
  ما ملت در صحنه هم باید گند کاری احمدی رو جبران کنیم
  الان چند قبض به دویست سیصد هزارتومان می رسه
  دارن فشار به کلا مستضعفین تقسیم می کنند
  ثروتمندی که طی این سالها میلیارد شده چه نیاز به ۴۵هزارداره
  کسی نیست یغه بعضی از این ثروتمندا رو بگیره که تو چه جور یه شبه از پیکان چپی به پورشه رسیدی
  اینطورم نمی مونه صاحبانه قدرت این وضعیت آشفته سکوت ملت،
  من جای شما بودم از این سکوت می ترسیدم تعجب می کردم

 85. masih می‌گه:

  دولت جدید نیز یک ماه از یارانه ها را بالا میکشد
  اگر تقویم رو نگاه کرده باشید
  از ۱۶ ام شروع کردن ماه پیش رسوندن به ۲۴ ام
  این ماه ۲۷ ام
  ماه بعد میشه ۳۰ ام
  ماه بعدش هم ۲ ام
  و بدین طریق داستان ادامه دارد

 86. صادق می‌گه:

  خـــــــــــــــــدا کمکم کن خـــــــــــــــــدا

 87. ارش می‌گه:

  در ضمن هرچی بدبختی میکشیم از وجود همین بلانسبت دکتر احمدی نزاده
  از اون روزی که مملکت دست این دکتر افتاد ایران روبه نابودی رفت و تحریم و فشار و همین اوضاعی که ملاحظه میفرمایید خداوکیلی یه ذره واقع نگر باشین ببینین اقای دکتر چه کرد با ایران ایرانی

 88. حمید می‌گه:

  همه درگیر یارنه
  هممون دنبال کندن از گوشت هم
  همه دنبال حق خودمون تو جیب پولدار ها
  هیچ کس نمیگه حقمه هرچی سرم بیاد.
  جالبه به خدا.خود کرده را تدبیر نیست.
  از همه عذر خواهی میکنم چون فکر کنم فکرم بوی کهریزک میده و تنم میخاره

 89. لیلا می‌گه:

  خواهشا یه کاری کنید روزبه روز اوضاع داره بدتر میشه من دانشجوم دیگه انقدر گرونی شده روم نمیشه از پدر مادر پول بگیرم از یه طرفم پول دارو میدم یکمم فکر ما باشید اگه این طوری پیش بره انضراف میدم برم دیگه از پدر مادرم شرمم ممیشه.

 90. فاطمه می‌گه:

  مگه روحانی نبود گه گفت در عرض ۱۰۰روز ایران گلستان میشه حتما وقتی گفت میخواد کاری بکنه که مردم به یارانه احتیاج نداشته باشن و گدایی دولت نکنن میدونسته که قراره یارانه مردم رو حذف کنن و خودشون به گدایی بیفتن

 91. hamid می‌گه:

  چی بگم خدا خودش نجاتمون بده

 92. تنها می‌گه:

  هدف از هدفمندی ایجاد اشتغال و ترمیم زیر ساخت ها بود الان چی شد؟ بیکار که هستیم زیر ساختی هم ساخته نشد به جاش آقا زاده ها هر روز مایه دار تر بشن…واقعا باید به هر آنچه این علما میگن شک کرد.

 93. محمد می‌گه:

  خلاصه کلام هاپولی کردن یکماه یارانه در حال به سرانجام رسیدن هست. این یارانه اردیبهشت ماه هست نه خرداد

 94. سنگ صبور می‌گه:

  از ماست که بر ماست!!!

 95. حسین می‌گه:

  بدتر هم میشه

 96. سخر می‌گه:

  الان ساعت ۱/۵ شب و در واقع روز چهارشنبه است و هنوز یارانه ما واریز نشده حتما قطعش کردن واقعا دستتون درد نکنه شوهر من الان دقیقا ۶ ماهه که حقوق نگرفته مثلا مهندس وزارت کشوره واقعا نمیدونم چجوری زندگیمونو میگذرونیم فقط زورشون به ملت میرسه کار به جایی رسیده که حالم از زندگی تو مملکت خودم بهم میخوره

 97. غلام می‌گه:

  یارانه من راننده تاکسی با ۲فرزند چرا قطع کردین الهی خدا ریشه شما را قطع کنه بچه هاتون بی پدرشن.احمدی نژاد چطور میتونست حتی خواست بیشتر کنه مجلس و نماینده ها نذاشتن .البته نماینده گان دولت نه ملت.روزی برسه همتونو دار بزنن

 98. امین می‌گه:

  سلام
  نکته ای که خیلی مهمه اینه که اسم یارانه رو عوض کردن، این یارانه، یارانه اردیبهشته نه خرداد ولی انقدر به تعویق انداختن که یارانه ماه قبل رو به اسم یارانه ماه بعدیش میدن.

 99. محمد خلیلی می‌گه:

  طبق بند ط – تبصره ۲۰ قانون بودجه ۹۴ دولت اول باید آیین نامه اجرایی نحوه تشخیص پردرآمد ها و محاسبه سرانه درآمد خانواده ها بر اساس بعد خانوار و … را تهیه و تصویب و منتشر کند تا حذف شدگان بتوانند وضعیت خود را براساس آن تطبیق دهند .
  هنوز دستورالعمل بند الف ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۲۰ تهیه و منتشر نشده ، کل اعضای خانواده من از ۲۷ خرداد ۹۴ مشمول حذف یارانه نقدی قرار گرفته است.
  من دارای پنج نفر عایله هستم خانم ام معلم فوق دیپلم شاغل در شرف بازنشستگی که طبق قوانین مدنی این کشور حقوقش اش مال خود اش است(ماده ۱۱۱۸ قانونی مدنی ایران) و نفقه (طبق ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی) او بر گردن من و این طبق تصریح قوانین مدنی موجود است. ۳۲ سال سابقه معلمی دارم با زیر حکم دو میلیون و ششصد تومان و با دریافتی حدود دو میلیون و صد هزار. متوسط سرانه می شود ۴۲۰ هزار تومان . پسرم فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه آزاد است و با سن ۲۹ سال و مجرد و ازدواج نکرده بی پول و بی درآمد و ۲ سال بیکار جویای کار که به لطف شما هنوز در خور شان و مدرک خود کاری پیدا نکرده است و دولت هم طبق تصریح اصل ۲۸ و بند ۲ اصل ۴۳ قانون اساسی به فکر اشتغال او نبوده است و هنوز هم نیست . ماهانه ۱۸۰ هزار تومان به او پول توجیبی می دهم . دخترم دارای لیسانس زیست شناسی بوده چون بیکار مانده مجدد رفته در دانشگاه آزاد پرستاری می خواند که کلی هزینه دارد فرض کنید ماهانه سی صد هزار تومان . فرزند دیگرم دانش آموز است. یک واحد مسکونی به ارزش حداکثر دویست میلیون تومان و یک خودرو پراید مدل ۸۵ به ارزش حداکثر ده میلیون تومان دارم. هزینه سرسام آور نان و آب و برق و گاز و … محفوظ . این خلاصه وضعیت اقتصادی من معلم این کشوراسلامی بعد از ۳۲ سال خدمت است. طبق تشخیص دولت تدبیر و امید در ۲۷خرداد ۹۴ با توجه به اینکه من از گروه پردرآمد جامعه بوده ام یارانه نقدی کل خانواده ام را حذف کرده اند !!! آیا واقعاً کسانی که چنین وضعیت اقتصادی دارند طبق کدام ملاکها و شاخصها و دستورالعملهای منتشر شده از سوی وزارت تعاون ، در ایران پردرآمد و ثروتمند محسوب می شوند که من نمی دانستم!!!! لااقل آیین نامه اجرایی آن منتشر شود تا دیگران هم به استناد مفاد آن قضاوت کنند که من معلم از اقشار ثروتمند و پردرآمد بوده ام که من نمی دانسته ام.

  • علی می‌گه:

   اقای خلیلی تو در آموزشی پرورش چه شغلی داشتی که ۲’۶حقوق می گرفتی برادر من فوق لیسانس در آموزشی پرورش با سی سال سابقه و ۱۲سال باز نشستگی ۱٫۷حقوق می گیرد احتمالا به شغل مقدسجاسوسی اشتغال نداشتن ای

 100. حسن می‌گه:

  چرا یارانه کارمندان فرمانداری ها، وزارت کشور که در بخش هدفمندی یارانه ها فعال هستند، هیجگاه قطع نمی شود؟ می گویند به اشتباه یارانه معلمان حذف شده است، چرا در مورد کارمندان فرمانداری ها، هیچ اشتباهی صورت نمی گیرد؟ ….دولت تدبیر و امید ، مردم را به جان هم انداخته است

 101. حسین می‌گه:

  جالبه ما کمته امدادیم زیر خط فقر یارانمونه قطع کردن قطع کنید دزدیاتون بیشتر کنید کارشناستون گول یا پوچ کرده یا میدونه این قشر ضعیف خدا تو سرشون زده صداشون در نمیاد.همه رو قطع کنید عربا واجب ترن

 102. اصغر طاهریان می‌گه:

  حیف که دولتمردان ما کلمه ای بنام خجالت از ملت را یاد نگرفته اند و مسئولین ما فقط کلمه مسئول را یدک میکشند و از معنی آن اطلاعی ندارند

 103. وحید می‌گه:

  عجب دولت مزخرفیه به خدا قسم فقط دارن فشار میارن به مردم بگو چرا برای آقازاده ها قطع نشده بعد برای ما که سه تا بیکار داریم قطع شده؟اینم اوضاع کاریشون که فقط باید پارتی داشته باشی خدایا خودت بهمون رحم کن از دست اینا

 104. صفیه اسکانی می‌گه:

  سلام و علیکم

  یارانه ام چرا قطع کردی من در سامانه کمیسیون yaraneh10ir.هم درخواست و ثبت نام کردم ولی هیچ خبری نیست یارانه پنجاه و یک و پنجاه دو به حسابم واریز نشد آیا قطع شدگان اشتباهی یارانه می گیرند یا خیر من یک خانه دارم و یارانه شش نفری گرفته بودم چون یارانه خق هر شهروندان ایرانی هست.و خصوصا بانوان ایرانی.نام و خانوادگی ام صفیه اسمانی شماره ملی ۴۰۴۱۰۹۲۴۰۴ است.

  • admin می‌گه:

   با سلام. به فرمانداری شهر و یا منطقه خود مراجعه نمایید و مشکلاتان را مطرح کنید بهترین مکان برای پیگیری چنین مشکلاتی که از طریق سایت حل نمی شود فرمانداری هاست.

   • سید می‌گه:

    به خدا مراجعه کردیم
    هیچکس پاسخگو نیست

    • admin می‌گه:

     اگر واقعا نه خانه چندصدمیلیونی و نه ماشین بالای ۵۰ میلیون و نه درآمد بالای دو سه میلیون دارید در سایت یارانه ۱۰ اعتراض خود را ثبت کنید اگر ماه بعد وصل نشد دوباره به فرمانداری شهر و یا منطقه خود مراجعه نمایید

 105. حسین می‌گه:

  عزیزان یارانه انرژیست پول برق وگازوبنزین ۱۰برابرشده وحالا هم میخوان قطعش کنن افراد تحت پوشش سازمانهای حمایتی یارانشان بیشتر هم میشه ثروتمندان هم این مبلغ برایشان اهمیتی ندارد فقط فشار به حقوق بگیرها میاد که اگر یارانه آنهاقطع بشه فقیرخواهند شد چون نصف حقوقشان راباید بدن کرایه خونه وپول آب وبرق وتلفن وگاز وبنزین که روزبروزبالاوبالاترمیره

 106. ماریا می‌گه:

  اینا ماهی ۴۵ تومن میدن اونم با هزار منت و تاخیر تا دهن ملت بسته شه. خداییش سهم ما خیلی بیشتر ازینه که یه مشت اختلاسگر بی بندوبار اینطوری بازیمون بدن

 107. اکبر می‌گه:

  خاک تو سرتون چرا به جون هم می افتین

 108. سیلاب می‌گه:

  هنوز یارانه نریختن؟حکومتی که نظم و قانئن نداره و اختلاس گرها توش آزادانه مانور میدن از این لجن بیرون نمیاد

 109. مجتبی می‌گه:

  سلام. پرداخت یارانه همین بس که کاری با مردم کردند که چشمشون به آخر برجه که کی یارانه ها واریز میشه. مگه وضع ما قبلا اینجوری بود؟ الان برای خرید نان هم مشکل داریم.
  با پرداخت یارانه ها و شروع فازهای هدفمندی بدبختی و فقر و نداری رو برای مردم هدیه آوردند. بغیر ازکسانی که از بیت المال تغذیه میکنند و اصلا درد نداری و فقر رو نمیدونند. خدا هدایتشون کنه.

 110. محسن می‌گه:

  هههههههههه
  یارانه تیر ماه!!!!!!
  یارانه خرداد ماه رو با بیست و چهار روز تاخیر میخواین بدین بعدش اسمشو میزارین یارانه تیرماه؟!!
  نکنه فک کردین یه هفته زودتر میخواین بدین؟!!!!!

 111. مسولان مرگ کنارتون نشسته می‌گه:

  ای کسانی که مال حرام میخوریدوبه خوردمردم میدهیدبدانیدکه مرگ همه شمارافرامیگیردوکسی رایارای فرارازآن نیست پس بترسیدازعذاب جاودانه ودردناک خداوند.

 112. ارمین می‌گه:

  با تشکر از نظراتت عزیزان در اولین فرصت رسیدگی میشود

 113. hami می‌گه:

  همه صحبتهای شمااهل دلان درست،ولی کجاست جزخوده ماکه میخونیم،کدوم مسئول؟کدوم دلسوزی میخوادبخونه وترتیب اثربده؟فقط موندم که درامدهای نفتی کجامیره یعنی ب اون بنده خدایی که هردقیقه کانال عوض میکنه تاخبره واریزبشنوه وازخجالت نتونه ازدرمغازه محلشونم ردشه هم نمیرسه؟!،،،خوده من که بااین شرایط بامادرومادربزرگم ووضع مسکن توچادرنشستن رودارم براش آمادگی پیدامیکنم،،،ای ی ی روزگار

 114. فاطیما می‌گه:

  سلام .پس را با اینکه ۵.۵ میلیون نفر یارانه نمیگیرن .هزار تومان به یارانه ما فقیر فقرا اضافه نمیکنن اخه

 115. نسیم می‌گه:

  ما مازنیها یک مثل داریم اینه: حرف ره بپج، بزن harfe bapeg bazen یعنی وقتی می خوای یه حرف رو بزنی ویا اقدامی بکنی ،اول فکر کن بعدش بزن. مسئولان ما ،برنامه ریزان ما چون مخ اینکار رو ندارن ، تصمیم خام و ناپخته می گیرن. هم خودشون و هم مردم رو توی هچلهای مرکب می ذارن. بعضی هاشون اینکاره هم نیستن. شما می گین باید چیکار کرد؟

 116. نازنین می‌گه:

  حرف دولت به ملت:کشوری دارید که هم اسلامی هم جمهوری.به بهانه اسلام و با سکوت مردم تو این دولت هر کی هر کاری داره میکنه. خدا هم که اشکال نداره از حق الناس که نمیگذره.

 117. روح الله می‌گه:

  حرف زدن در مورد این موجودات از خدا بیخبر فقط خداآزاریه… تنها کلامی از خدا در مورد این کرمهای انگل میزنم و میرم؛
  یَوْمَ یُحْمَى عَلَیْهَا فِی نَارِ جَهَنَّمَ فَتُکْوَى بِهَا جِبَاهُهُمْ وَجُنوبُهُمْ وَظُهُورُهُمْ هَـذَا مَا کَنَزْتُمْ لأَنفُسِکُمْ فَذُوقُواْ مَا کُنتُمْ تَکْنِزُونَ…
  روزى که آن [زر و سیم‏] را در آتش دوزخ بتابند و با آن پیشانیها و پهلوها و پشتهاى آنان را داغ نهند [و گویند:] این است آنچه براى خویشتن مى‏ اندوختید، پس [طعم‏] آنچه می اندوختید بچشید.
  آن روز بزرگ بسی نزدیک است و اینان ناغافلند…

 118. علیرضا می‌گه:

  اصول دین در ایران ۶ هست
  توحید
  اختلاس
  امامت
  نبوت
  عدل
  معاد

 119. عباس می‌گه:

  شما دم از اسلام میزنید دم از انصاف و عدل میزنید به خدا به فکر کارگر هم باشید شما شکمتون سیره از بی پول و انسانهای نیازمندچون ما خبر ندارید ولی امام زمان میاد و اول از همه عدالت رو شما اجرا میکنه

 120. وحید می‌گه:

  اغامااینقدر میگیم عرب بد.ولی تو امارات ماهی ۲ملیون میره به حساب مردمش!!!
  آخه این چه وضعیه

 121. سید می‌گه:

  اولا خودکرده را تدبیر نیست
  اون نماینده های مفتخور مجلس رو که فقط بلدن به اسم ولایی بودن چوب لای چرخ اینو اون بزارن رو خودتون رای دادید
  ما ایرانی ها عادت داریم رای بدیم حتی شده با ده بیست سی چهل کردن
  تا کی میخوایم اینطوری پیش بریم
  یک سال رای بی اثر بدید مثلا به خودتون رای بدید
  اونوقت خواهید دید که مجبورا یجوری مردم رو هم راضی کنند
  من بخاطر خون شهدا و سختی هایی که هموطنانم در جمهوری اسلامی کشیدند رای میدم ولی اگر آدم درست و حسابی بین کاندیداها نباشه به خودم رای میدم
  نماینده یک شهر رو از نزدیک میشناسم
  به خداوندی خدا قسم همه کاری ازش برمیاد
  عزیزان من از خودتون بپرسید چه کسی بهش رای داده?کی اونو انتخاب کرده?
  عزیز من خودمون دهن خودمون رو مسواک کردیم
  یکم فکر یکم مطالعه و تدبیر داشته باشیم ایران گلستان خواهد شد
  رییس جمهورتون رو عوض کنید ولی خودتون مثل سابق باشید هیچ چیزی عوض نخواهد شد

 122. حمید می‌گه:

  دستتون درد نکنه

 123. فرهاد می‌گه:

  بالاخره هیچ توضیحی داده نشد که چجوری این خانواده های متمول رو شناسایی میکنن؟!!

 124. مریم عالی پور می‌گه:

  چطوربایدمطلع بشیم یارانمون قطع شده؟

 125. جواد می‌گه:

  امروز با تعجب دیدم رایانه خواده من هم کلا حذف شده منی که ۳ سال بیکار هستم نمیدنم با چه بررسی رایانه خانوده منو قطع کردن ،

 126. کریمی می‌گه:

  بنده یارانه ام قطع شده باتوجه به اینکه همسرم خانه دار و دوفرزند دانشجو و دبیرستانی دارم
  یک حقوق بگیر معمولی هستم با یک واحد مسکونی با وامبانک مسکن . درحالیکه اطرافیان بنده زن ومرد شاغلو درامد بالاتر ازمن حتی سه برابر کما فی السابق یارانه دریافت می کنند.

 127. ناشناس می‌گه:

  با سلام
  ۲۴ هر ماه واقعا خیلی دیره برای واریز یارانه ها لطفا حداکثر تا ۲۰ هر ماه واریز شود. خیلیها ب همین مبلغ ناچیز نیاز دارن و روز شماری میکنند. لطفا رسیدگی شود.
  مبلغ راهم بالاتر ببرید با این اوضاع گرونی و حقوقهای ناچیز حداقل یارانه ها را زیاد کنید ۱۰۰ هم باشه کمه چه برسه ب الان.
  هرکس حقوقش فقط ب دادن قسط و وام برسه و اجاره های بالا زندگی کرون دگ حرام شده برا این دسته افراد.
  بالادستیها هم ک همش دم از درصدهای گرونی و تاییدش میزنن.
  لطفا زندگی ارامشبخشی را برا مردم رقم بزنید بافکر درست و ارزانی کالا ها ن مایه عذاب هر روزشان.ک اصلا درست نیست

 128. حمیدرضاگنابادی نژاد می‌گه:

  ماکه هرجارفتیم واعتراض کردیم کسی جواب ندادولی من اینجاهم اعلام میکنم چنانچه هرحسابی که مربوط به من ویااعضای تحت تکلف من هستن رابررسی کنیدچنانچه درحساب هرکدام ازاعضاخانواده ام در۱۰سال گذشته تاکنون اگربیش ازدویست هزارتومان پول بوده بنده هیچ یارانه ای نمی خواهم وهرچه تاکنون گرفته ام راحاضرم برگردانم ولی خادمین ملت تورابخدابحق یارانه هاراقطع کنیدچراکه بعضی هاواقعابه مشکل میخورن.سپاس

 129. غریب می‌گه:

  در بند “د” تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور, دولت موظف شده از فروردین ماه سال ۱۳۹۴، امکان ثبت‌نام کلیه کسانی را که موفق به ثبت‌نام در طرح دریافت یارانه نقدی نشده‌اند در فرمانداری‌های شهرستان‌ها فراهم نموده و از ماه بعد از ثبت‌نام، نسبت به پرداخت یارانه آنان اقدام کند چرا دولت از انجام این کار طفره میرود؟گناه جوانانی که مستحقق هستند و به علت اشتباه سرپرستان قبلی از دریافت یارانه محروم شده اند چیست؟به فرزندان این افراد نیز یارانه تعلق نمیگیرد چرا که فاقد سرپرست میباشند.تورو خدا منعکس نمایید.

 130. شاهمرادی ر می‌گه:

  من یک نفر مستاجر و بیکار هستم که ۵ ماه است یارانه من قطع شده . با کدامین بررسی و نظارت بنده اطلاع ندارم. چرا ؟؟؟؟ اگر ممکنه کسی راهنمایی کنه که چیکار کنم .

 131. شمس ف ف می‌گه:

  سلام بدلیل حذف یارانه به سایت مراجعه ودر قسمت شعت با توجه به اینکه از سال ۹۲ بازنشسته شدم .سیستم عمل نکرد .لطفا راهنمایی کنید .

 132. من می‌گه:

  هرماه چندروز دیرتر پرداخت میشه با احتساب دو روز تاخیر درهرماه درپایان سال یک دوماه به مردم یارانه کمترپرداخت میشه….چه کلاه گشادی سرمردم میره وخودشون خبرندارن.

 133. binam می‌گه:

  بالا دزو پایین دزانشااله بمیریم از این زندگی نکبت بار که شرمنده زن و بچه وادم عالم بقال و صاب خونه و… هستیم تمام شه

 134. حسن می‌گه:

  یارانه ما دارند کم کم میخورند ان طرف به بهانه توافق هسته ای به ما دروغ می گویند، جنس ارزان میشه تاحالا چیزی ارزان نشد پراید از ۶میلیون به ۲۴میلیون رسید، ارزان شدن چند هزاری نمی خواهیم…

 135. بنده خدا می‌گه:

  جامعه اون وقتی درست میشه که وزیر و نماینده مجلس و دیگر حضرات مسول (خادمین مردم) حقوقشون حداقل نزدیک حقوق یک کارگر یا کارمند عادی باشد نه نجومی و با کلی امتیازات و امکانات دولتی و بیت المال تامین بشه و آقایان مسول از مشکلات روزانه زندگی و جاری مردم دور باشند و پشت گود نشته و بگویند لنگش کن…

 136. Fariba می‌گه:

  شما اگه بفکر ما مردم کم درامد جامع هستید چرا یارانه را هر ماه دو روز دورتر واریز میکنید ایا فکر نمیکنید ما مردم نیازمنده به یارانه روش برنامه ریزی میکنیم ولی شما با این کاراتون ما رو عذاب میدهیدیکی بچیتیم وبی سرپرست ,یکی از کار بیکار ومریض وشکسته حال ک تمام امیدش به این یارانه است یا با همین یارانه خانه اجاره ای بهش میدن وموقع اجاره خبری از یارانه به موقع نیست ک اجاره ش پرداخت کنه شما با این کارتون حتی باعث بیرون کردنشون ازخانه اجاره ای میشید ,یا مریض مون تلف میشه بخاطر کار نادرست شماها.انسانیت کجست ,ما گشنه ایم چرا پول نفت ما مردم رو اینجور مسخره میکنید خدا راضی نیست .من الان مریضم واجاره نشین ولی از یارانه دادن ناامید شدم ولاه وسلام

 137. سید می‌گه:

  رسول اکرم (ص) می فرمایند :
  از نفرین مظلوم بپرهیز زیرا وی به دعا حق خویش را از خدا میخواهد و خدا حق رااز حق دار دریغ نمیدارد.

 138. رضا می‌گه:

  سلام اقا بس کنید اول اومدین یه طرحی رو پیاده کردین الان هم موندین فقط هم دنبال قطع یارانه بدبخت هستین نمیدونم عذاب وجدان ندارین . یه زمانی در اخبار میگفتین یارانه کسی قطع نمیشود بلکه افزایش میابد . بابا مردم را با دروغ سرگرم نکنین دولت محترم والا باید جواب بدین .

 139. حسن هرمززاده می‌گه:

  سلام راستی اگه سهم واقعی مردم رامیخواستند بدن گمانم تا ابدقیامت طول میکشید

 140. حرف امام می‌گه:

  خوب نیگا امام گفت بترسید از اون روزی ک ملت دیگر اعتمادشونو از دولت مردان از از از از دس بدن این یک فاجعه خواهد شد و پایه ریز انقلابی دیگر ….مسئولین محترم کمرببند اعتمادتونو محکم کنید اگر منصنفانه برخورد شود ومشکل باشد مردم صبر میکنند مقاومت میکنند ولی ای ای ای اگر بخواهید ملت رو نادیده بگیرین یا بی عدالتی یا هر چیزی مغایر این انقلاب انجام بشه مردم درمشکلات همراهی نخواهند کرد مردم ما میفهمند ایرانی چ خواص باشد چه عوام فرهیخته هست به شعور یکدیگر احترام بگذاریم لطفا

 141. شکر،یعنی داغونم می‌گه:

  چنان نا سازگاری عام شد در عالم ما،که طفل ازشیر مادر استخوان در گلوی دارد، آقا بخدا مردم دیگه به لبشون رسیده برادرم بخاطر بی پولی اول زندگیش معتاد شد وقتی به خودش اومد فهمید چه غلطی کرده و ازدواج کرده وتوافقی طلاق گرفتن هر کاری کردن هیچ کس به دادش نرسید بی کاری ،،،بی پولی ،،،زن،،،بچه،،،دهه شصتی هارو جون به لب کرده،،، کار توی مملکتم نیست پول ندارم جوان هستم دلم میخواد ازدواج کنم اما پول ندارم،ولی میتونم یه ازدواجی کنم که بدبخت بشم، و یکی دیگه هم همراه خودم بدبخت کنم،، وخانواده یارانه ای تشکیل بدم،،،ویه جامعه یارانه ایی بشیم،چندین حرفه بلدم اما در هر و کدوم رو میزنم باز نمیشه یعنی باید دلم به یارانه خوش باشه دردما دهه شصتی ها خیلی فراتر از تراژدی و معمای سر بسته یارانه هست و هیچ داد رسی نداریم به جز خدا ،،،خدا یا هرکس باعث این وضعیته خودت هلاک و رسوای عالم و آدمش کن، دلمون خیلی پره اما گوش شنوا نداریم،،حق حرف زدن هم که نداریم، پس بسوزیم و بسازیم مگه حرفی میتونیم بزنیم ؟؟؟؟؟؟ نه ممنوعه یه نمونش رفتم از یه سالمند نگهداری کنم و وقتی مدفوع میکنه بشورمش،،وقتی خودشو کقیف کرد حمومش بدم ولی از من چک خواستن،،،ضامن کار مند خواستن،،،صفته خواستن،،،،برای شستن مدفوع یه آدم ،،،،،جوانم اما به فکر فروش کلیه ام هستم،،اخه من از زندگی چه لذتی بردم؟؟؟،،التماس میکنم یارانهاربرای افراد خیلی دست تنگ بیشترش کنید در عوض اونی که لازم نداره رو به زور هم که شده قطع کنید،عدل الهی اجرا کنید نه عدل خودتان خدا وکیل شمارا به جان ناموستان کمکمون کنید

 142. شکر،یعنی داغونم می‌گه:

  بخدا بعضیها برای یارانه بیشتر دوباره تصمیم میگیرند بچه دار بشن

 143. کارگر ایرانی می‌گه:

  من یک کارگر ایرانی ام
  با مدرک مهندسی برق
  زندگی فقیرانه ای دارم
  فقط متاسفم که یک ایرانی ام …..
  خدایا خودت کمکون کن دیگه واقعا بریدیم

 144. A می‌گه:

  جالبه ماه دیگه سربرج میشه تاکیمیخواین مردمو گول بزنید

 145. علی می‌گه:

  سلام یه عده ای در زمان آقای احمدی نژاد برای واریز یارانه ها ایراد می گرفتن که چرا یارانه مردم عقب افتاد چرا پرداخت نمیشه. ولی الان ساکت شدند وچیزی نمی گن وهر ماه یارانه دو روز عقب میرود تا به یک ماه برسد و یک ماه از مردم خورده شود کسی هم چیزی نمی گوید

 146. امیر می‌گه:

  خوب از ماه دیگه یارانه هارو ۳۰ به ۳۰ میریزن ۱ماه هم اینجوری مال مردم و می خورن
  اسم دولت گفتین دولت اسلامی دم داعش گرم حداقل حق کسایی که واسش کار میکنن نمی خوره

 147. مهدی می‌گه:

  طی طرحی دو فوریتی در مجلس:
  چون با برنج آرسنیک دار، بنزین سرب دار، پارازیت سرطانزا، واردات اقلام بی کیفیت چینی، ساخت پراید با قطعات چینی و بی کیفیت، واردات داروی تقلبی، بانک با سود ربا، رشوه در ادارات دولتی، واردات سیگار و تنباکوهای تقلبی و سرطانزا، اضافه کردن روغن پالم در لبنیات و …. مردم هنوز زنده اند ما نمایندگان مجلس با قططططططططططططع کردن یارانه ، شاید بتوانیم فرجی برای مردن ایرانیان فراهم نماییم.

 148. علیرضا می‌گه:

  ما انقلاب کردیم.که توی صف بایستیم.یارانه بگیر بشیم.و هزار سرافکندگی دیگر.اگه ما ملت مثلا مسلمان بپا خواسته خودمون به هم رحم نکنیم باید منتظر رحمت خداوند باشیم.یا دائم بگیم.آقا بیا د درست میشه…واقعا جایگاه ایران و ایرانی اینه…افسوس افسوس

 149. چمران می‌گه:

  سلام.اختلاس؟توی ایران؟دروغه والله.
  مشکل مابدبینیه.بابا اوناه پول لازم داشتن و دولت مردای عزیز واسه اینکه بنده خداها نون شب نداشتن باهم خمع میشن یه کمکی بهش میکنن و اونوقت بهش میگن برو فلان جا از اونجا اگه پولات کم اومد بهمون خبر بده تا از اینجا کمکت کنیم.
  اون منم که اختلاس میکنم اخه اون روز رفتم وام پانصد هزاری بگیرم بهم گفته دوتا ضامن بیار بایه سفته دوبرابر وامت منم یواش اومدم بیرون و پروندمو پاره کردم این اختلاسه که واسه پونصد هزار تومان دوتا ضامن میخوان.سه هزار ملیارد که چیزی نمیشه ۹غهزار ملیار چیزی نیس که ضامن بخوان.اهای ملت من میرم یه موجودی میگیرم از احسابم ۱۲۶تومن کم میشه بهم اس ام اس میاد چطور اقای …سه هزار ملیارد میبره؟واسه برداشن ایجور پولایی باید جیبت بزرگ باشه نه مثل منکه تا ۲۰هزارتومن میزارم توی جیبم یا گوشش معلومه یا اینکه جیبم بااااد میکنه.ماهم ظرفیتمون مثل جیبامونه واسه اینکه ضایع نشیم بهمون وام نمیدن.به امید روزی که اختلاس بیشتر بشه تا شاید ظرفیت جیبامونم بیشتر شد.حق نگهدار

 150. حبیب می‌گه:

  سلام ، از دوره احمدی نژاد تا این دوره حدود یکماه از یارانه‌ها گم شده، از دهم ماه شروع کردن،الان هم شده ۲۶مرداد،این مبلغ به هرکی رسیده نوش جونش،ما که راضی نیستیم!!!

 151. علی می‌گه:

  تا جاییکه من یادمه چند سال پیش یارانه رو شونزدهم به حساب خانوار ها واریز میشد، حدودا حساب کنید ۸۰ میلیون ۴۵هزار تومان در نظام بانکی سود ۱۰روزه اش چقدر میشود؟یعنی سود حدود ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان با سود ۲۳ درصد سالیانه که بانکداری اسلامی پرداخت میکنه میشه حدود ۸۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ سود سالیانه، کاری هم به این نداریم که اصلا یارانه خوب هست یا بد، بهر حال دولت تقبل کرده که بده، اسم اینو چی میزارید…؟

 152. محمد می‌گه:

  مردم ما مشکلمون تقصیر خودمونه هرکسی قدر وجدانش توکارش وقت بزاره مملکت آباد میشه ولی نشستیم از هم ایراد میگیریم ما نباید چشمون به دست دولت باشه سرماه چندرقاز بندازه کف دستمون باید از ژاپن و آلمان که الان تو دنیا تکن الگو بگیریم . اونایی که نون حلال اندازه تلاششون میخورن که هیچ ولی بقیه. تو رو خدا یکم وجدان کاریتونو زیاد کنید تا انقدر مملکت دنده عقب نره.

 153. نسیم می‌گه:

  مسئول یارانه دو ساله من وهمسرم خودمون گوشت نمی خوریم فقط به بچه مون میخریم که واجبه می فهمی؟؟؟الان یک هفتست پول نان خالی روهم نداریم منتظر یارانه هستیم به بچه مون نمی تونیم میوه بخریم…….کارمنده شوهرم؟؟

 154. نسیم می‌گه:

  البته مشکل مالیه ما شخصیه به دلیل مریض بودن پسرمه وگرنه حقوقمون خوبه راضی هستیم

 155. رضا خر پول می‌گه:

  ما آخر نفهمیدیم یارانه درست بید یا رایانه .آقا نمیشه هر ماه هر دوتشو بدین به ما ؟اینطوری بهتره آقو

 156. رضا می‌گه:

  کسی به فکر ما مردم نیست ! عده ای توی مردم که از ثروت و پول زیادی برخودارن مثل پزشکها . مهندسین. املاک دارها . کارخانه دارها . خیلیهای دیگه یارانه رو با ده تا انگشتهای دستو پاشون میگیرن و احتیاجی هم ندارن بهش اما ما بدبختها از وقتی که سوبسیدهای دولت برداشته شد بیچاره بیچاره شدیم . چندرغاز یارانه مسخره میدن باید یه مبلغ زیادی هم بذاریم روش و قبض برقو ابو کوفت دردمون رو بدیم . توی بیمارستان میریم میگن اول پول پول . جوون مردم میمیره برای ۱ میلیون تومان . بعد این دولت با این کارهاش که ملتش و جوانهاش رو داره سرکوب میکنه و با یارانه به ریششون میخنده انتظار داره جنگ شد ماهم بریم با دشمن بجنگیم با شکم خالی و جسمی نابود شده و چشمانی کم سود . به خدا یه میوه درست نمیتونیم نخوریم . شیر و لبنیات هم اصلا . فقط برنج هندی ارزان قیمت که به ساچمه پلو بیشتر شبیه تا برنج . الان تو جیب یه بچه پولدار ۱ میلیون تومن پول هست برای خرید هله هوله و لباسش بعد این اقایون میگن ۱ میلیون تومن بالا خط فقره و با یک میلیون تومن که با جون کندن در اووردید برید حال کنید . به خدای بزرگ قسم پدرمن کارمنده و مبلغ حقوقش زیر ۴۰۰ هزار تومانه با بدبختی داریم سر میکنیم . مادر بیچاره من دیگه نمیدونه چی باید به خوردمون بده این زن بیچاره همش نگرانه فرداست که چی باید درست کنه غذا . 🙁

 157. سوسک سفید پا می‌گه:

  همتون چرت میگید

 158. یارا می‌گه:

  یک روز ی برسه که همدیگرو از گرسنگی تیکه پاره کنیم بخوریم…

 159. علی می‌گه:

  شما از مردم آلمان و ژاپن فقط کار کردنشو میدونین ازینکه اون کشورا به مردمشون یارانه
  میدن هیچ خبری ندارین اونم نه چندر غاز به پول ایران برای هر خانواده ده ملیون تومن

 160. سحر می‌گه:

  من یارانم از خانوادم جدا کردم یارانه اونا قطع شده بود ک من جداکردم الان مال اونا یارانشون ارسال شده فقط من مال همسرم واریز شده.تکلیف من پس چیه؟باید کجا اعتراض بذارم؟

 161. فریبا حسن زاده می‌گه:

  من یک دبیر با ۲۵ سال سابقه کاردر اموزش وپرورش هستم. هنوز هم مستاجرم. وبا سیلی صورتم رو سرخ نگه میدارم. یک پدر بیمارهم دارم که ته مانده درامدم خرج دوا ودکترش میکنم. از امکانات زندگی هم که نپرسید که دلم پرخوته. نه ماشین نه خانه. حقوقم پس از اجاره خانه و قسط بانک ته مانده اش هم هزینه دوا ودکتر پدرم میشود.دولت محترم چقدر بزرگوار است که به ۴۵ تومن یارانه بنده چشم دوخته اون رو هم برای من زیادی میداند.این است وعده های اقای روحانی.

 162. رضا می‌گه:

  خداوکیلی کاش یارانه ندن اما وضعیت مملکن به ثابق برگرده ؛ یه زمانی گوشت کیلویی ۱۵۰۰ تومان بود اما الان یه بسته ادامس ایرانی بی کیفیت شده ۲۰۰۰ تومان ! تورم ارام ارام میره بالا که متوجه نمیشیم چقدر گرونی و ظلم داره بهمون میشه . اینجا هوا خیلی گرمه من کولر ایستاده قسطی که نقدش ۳۵۰۰ بود و قسطی پام در اووومد ۳۹۰۰ الان یه کولر ۱۸ هزار مسخره چینی شده ۴ میلیون تومن ! من پارسال اون کولر ایستااده روکه ۵۰۰۰۰ هزار بود خریدم اینقدر . ببینید چقد تفاوت قیمت هست ! درعرض یک سال تورم تاچه حد . گوشت یخ زده با گرم تفاوت انچنانی نداره . این اجناس چینی بی کیفیت با ارزان ترین قیمت وارد ایران میشه و با ۳۰ برابر وجه اضافی بهمون فروخته میشه ! اکثر این گرانیها هم از طرف تاجرها و اشخاصی هستکه میلیاردها ثروت دارن و اونا هم بما ظلم م اجعاف میکنن و چرا ؟ جنابالی که این همه ثروت داری روزی ۱ میلیونم خرج کنی اینهمه داری راضی میشی پول ناچیز یک ادم فقیر بره تو جیبت ؟ بله چراکه نه اصلا انصاف و انسانیت ازبین رفته

 163. هادی می‌گه:

  با این تاخیرات دولت یکماه یارانه به مردم بدهکار هست

 164. بی عدالتی می‌گه:

  خدایا خودت رحمی به ما کن
  اینا که فکر من و بقیه ملت نیستن
  هر چی داد زدیم هم ، چون درک نکردن شرمندگی پیش زن و بچه ینی چی ، نمیفهمن و کاری نمیکنن
  یارانه پولی هستش که از صنایع و تولید گرفتن که به طور مساوی بین همه تقسیم بشه که همه عادلانه از اون استفاده کنن
  چون این پول داره از منابع ملی در میاد پس باید بین همه به طور مساوی تقسیم بشه ، چه دارا و چه ندار
  پس این مسخره بازیها که دارین در میارین و این و اون رو حذف میکنین چه معنی ای داره
  آقا شما هم دارین میبینین این بدیهی ها رو و چیزی نمیگین؟
  کو عدل علی که سپری شده برای صندلی قدرت شما؟
  جواب شرمندگی منو پیش خانوادم کی میده؟

 165. عارفه می‌گه:

  کاش یکم دولت به فکر مردم بود و بخاطره مهر ماه و شروع مدارس یارانه هارو زودتر واریز میکرد شاید یک نفر نیازمند همین ماهی ۴۵هزار تومن باشه تا برای بچش دفتر و کتاب بخره،گرچه با خرج ومخارج این دوره ۴۵تومن بدرد هیشکی نمیخوره

 166. آوا می‌گه:

  عزیزان خواننده ، به فکر دیگران نشستن و به امید آمدن دیگران نه تنها مشکلی را حل نمی کنه بلکه بر مشکلات می افزاید. این ترفندها تنها شیره مالیدن بر این ملت بیچاره است . عزیزان باور کن کسی نمی آید تا … . تنها خود باید اقدام کنیم تا ما چنین فکری داشته باشیم مسئولین بیشتر کیف خواهند کرد . باور کنین به عقل این ملت می خندند . خودشان که مشکلی ندارند مردم هم …

 167. جواد می‌گه:

  نکته مهم! یارانه های واریزی همگی مربوط به ماه قبل می باشد که لازم است اطلاع رسانی درست انجام شود. خبر صحیح: ((( یارانه مرداد ۹۴ در ۲۵ شهریور ۹۴ واریز می گردد) ))

 168. احمدی می‌گه:

  آقای نوبخت تا کی میخوای درد مردم رنج کشیده رو حس نکنید آخه مردم مومن بعضی چشمشان به همین یارانه است و هر ماه یکروز دیرتر میدهید بعد می گویید یارانه شهریور ماه نخیر آقا جان این یارانه مرداد ماه است یکماه به مردم بدهکارید.

 169. فضل اله می‌گه:

  قیمت اب برق گاز بنزین نون وتمام قیمتهاروبه قبل ارتصویب یارانه برگردونیدبع کلا یارانه روقطع کنید چرانمیکنید

 170. دادا قزوین می‌گه:

  سلام به همه هموطنان دولت قبلی و دولت تدبیر چند ساله که یارانه ۴۵ تومانی با منت به ما میده ولی هر ماه به کالاهای خودش یه درصدی اضافه میکنه بعدش بخاطر اینکه کسی نفهمه با مذاکرات ۵+۱ سر مردم را گرم کرده در صورتی که نمیدونه خر خودشه

 171. هادی می‌گه:

  چرا واریز یارانه هارا به تعویق می اندازید.میخواهید با این کارخود یک ماه یارانه را ندهید.برای چی؟چرا؟
  شماکه توان پرداخت یارانه را ندارید وضع را به سابق برگردانید.
  قیمتهای سوخت هرسال تغییر میکند.قیمتهای دیگر هم به نوبه خود تغییر میکند اما همچنان یارانه۴۵۵۰۰تومان است.این است مفهوم عدالت؟
  بعدشما بااین همه گرانی که راه افتاده یارانه راهم به تعویق می اندازید تا یک ماه را به مردم ندهید.

 172. شهرام می‌گه:

  ۱- در ابتدای هر سال لااقل افزایش نرخ گاز و اب و برق (بقیه هیچ ) داشتیم که مسئولین نمی توانند انکار کنند حال مبلغ یارانه از همان ابتدا برای هر نفری ۴۵۵۰۰ بوده و همچنان ثابت مانده ۲- جالب تر اینکه یارانه به بهانه اینکه حقوق کارمندان اول ماه حقوق میگیرند به نیمه هر ماه انتقال یافت که انهم کم کم به ۲۲ و ۲۳ هر ماه و حال به ۲۷ یا بیست هشتم هر ماه انتقال یافت نوش جان آقایان که مجددا مثل همان ابتدای شروع واریز یارانه ها به آخر هر ماه بعبارتی اول ماه جدید که مصادف با دریافت حقوق کارمندان شده بعبارتی که بهانه ای خواهد شد به نیمه ماه بعدد انتقال یابد . باید خلاصه کرد نوش جان یه آب هم رویش .

 173. رضا می‌گه:

  مطمئن باشید دولت تدبیر و امید برای امید ما مردم تدبیری اندیشیدن که ما راحت باشیم . مثلا عیدی را شش ماه مونده به عید اعلام کردند بعد حقوق کارمندان دولت را ده درصد طبق نرخ تورم . خداییش این دولت و اون دولت نکنید همه باهم بگید نرخ تورم ده درصده الان . یعنی اجناس تا سال ۹۵ اوایل سال نودوپنج ده درصد رشد تورم میشه ؟ اینها شش ماه آینده رو چجوری محاسبه کردند ؟ که در درصد خواهد شد ؟ چرا عیدی را الان اعلام کردید ؟ ما مردم متضرر ترین بین همه مسوولین بالا دستی تا پایین دستی هستیم . دود همه اینکارها بچشم مردم عادی خواهد رفت . دولت تدبیر و امید تاحالا چندتا مسکن برای مردم ساختین تحویل دادید ؟ کجاهارا آسفالت کردید ؟ جلوی کدام گردو غبار رو گرفتید . وام کارمزد ۲۷ درصدی را چند درصد کاهش دادید . کدام پروزه عمرانی را افتتاح کردید که طی این دوسه سال درست شده باشه ؟ چه خودرویی تحویل مردم دادید که ارتقاء کیفیت و کاهش قیمت داشته ؟ چندتا استخدام انجام دادید ؟ ببینید مردم در بازار با چه قیمتی اجناس میخرند . تورم در آمار میدانی محاسبه کنید نه آمار نقطه به نقطه من درآوردی خودتان . دوستان محترم هر دولتی باشد باید انقادهای بجا کرد چرا این دولت آن دولت میکنید ؟ الان هم مگر وضع بهترنشده هیچ بدتر هم شده . خداخودش بما کمک کند .

 174. حیدر می‌گه:

  یارانه بدبخت فقیر ها را قطع کنین بدین مجلسی ها بخورن تا اونا سیر بشن

 175. محمود می‌گه:

  با سلام . واقعا جای تاسف دارد که بسیاری از مردم با مشقت و سختیهای فراوان زندگی می کنند . هر روز قیمتها بالاتر و بالاتر میرود . چرا ؟ هیچ کنترل و نظارتی نیست . لطفا به مردم وعده و قول ندهید . بخاطر اینکه واقعیت جامعه خیلی بدتر از این حرفهاست .

 176. حسن می‌گه:

  ببخشید شما دارید در یک کوزه سوراخ شده فوت میدید وتا زمانی که همه همدست نشوند، حرف زدن فایده نداره،،، چون که دولت جز مصلحت خودش چیزی دیگر نمی بیند فقط وفقط مصلحت خود…..

 177. حسن می‌گه:

  اما مجلسی ها جز یک دسته ادم مفت خور که فقط غیر از مصلحت خود نمیبینند وخبری از حال مردم ندارند وهر یک قانونی تصویب میکنند

 178. حسن می‌گه:

  یارانه با یک دست تحویل مردم میدند وبا ده ها دست میگیرند، دولت از هر نحوه ی که بتونه پول یارانه به جیب خود برگردونه استفاده میکنه،،،مالیات،مالیات،مالیات مالیات……. ببخشید این جز مربوط یارانه نیست :هر روز مالیات بیمه زیاد میشه از ۳۶هزاربه۶۰هزار رسوندند در حالی که این بیمه حتی در بیمارستان و بعضی داروهای ایرانی هم قابل قبول نیست، خوب در زمانی که این بیمه همه جا قابل قبول نیست پس چرا بهش پول بدیم واگر یک ماه تاخیر جریمه اش از ۷۰۰هزار تومان کمتر نیست (این هم بیمه تامین اجتماعی)…

 179. یادش بخیر می‌گه:

  هی….یادش بخیر …. احمدی نژاد ، لااقل گهگداری یه حالی هم می داد ! یادتونه که!؟..

  خدا خودش بزرگه و جواب باعث و بانی همه مشکلات مردم رو میده ، شک نکنید ، خدا از حق خودش میگذره و بنده ی خطا کارش رو می بخشه اما از حق مردم و بندگانش نمیگذره
  شک نکنید .

 180. حمال بدبخت می‌گه:

  چرا به ناله های ما بدبختها گوش فرا نمیدین بعد میگد چرا ملت شورش میکنند اقتصاد مقاومتی بخوره تو سرتون شما از شمر و یزید بدترین شما رو به هر آنچه که میپرستین این عدله آقای مهدی هاشمی میلیارد میلیارد پول رو خورد شورش به راه انداخت آخرش فقط ده سال زندان. بیاید مارو اعدام کنید بزارید راحت بشیم تا شما هم راحت بخورید عیب نداره اون دنیا تاوان این همه ظلم به ملت واقعا شریف رو میدین شما رو بخدا دیگه دم از عدل علی حکومت علی وار نزنید یه کم تند رفتم ولی دلم خونه اجاره خونه ام قسط ام عقب افتاده کار ندارم بیکارم پول مفت نمیخوام حداقل یه کاری باشه تا چندرغاز دربیاریم تا حداقل خانواده مون تو سختی نباشن

 181. شهرام می‌گه:

  دولت قبلی تورم داشتیم ولی لااقل رکود اقتصادی نداشتیم در این دولت چی هم تورم داریم هم رکود اقتصادی . میزان درصد افزایش حقوق و عیدی بخور و نمیر کارمندان برای سال ۹۵ که تا شش تا پایان سال ۹۴ مانده ( و سابقه هم نداشته ) اعلام میکنند تا با دست خودشان نرخ خدمات دولتی را با دست نا مبارکشان افزایش بدند .

 182. هادی می‌گه:

  دولت چرا مال مردم خوری میکند. با تاخیر در پرداخت یارانه ها دولت یکماه حق مردم را بالا کشیده است. دولت اگر نمیخواهد یارانه بدهد اشکالی ندارد. بیاید قیمت ها را با افزایشهای قیمت ها با نرخ تورم ادعائی خودش در هر سال به قبل از دادن یارانه ها برگرداند. تازه دولت شهامت کاهش دلار را ندارد و همچنین کاهش محصولات جعلی ساخت کارخانه های وابسته بخود و ارگانها را در حوزه خودرو سازی و لوازم خانگی ندارد و آنوقت گیر داده به چندرغاز یارانه که به بهانه آن هر دو دولت قبلی و فعلی گرانیهای نامردمانه ای را بر ملت تحمیل کرده اند.

 183. حمید می‌گه:

  به خدا من یه دانش آموز هستم که پول ندارم برم کتابامو بخرم باید ببینم کی یارانه میدن تابتونم برم کتابمو تهیه کنم تازه من میرم پیش دانشگاهی تجربی پول یک تا دوکتابم میشه کل یارانه ….. انصاف دولت مردا کا رفته؟؟؟ ظلم پایدار نیست

 184. سکوت می‌گه:

  سلام به همه اینقدر خودتونو خسته نکنید شماها فکر می کنید از اوضا خبر ندارن خوبشم خبر دارن ولی براشون مهم نیست دین اسلامو گزاشتن وسط هر کاری دلشون بخواد به اسم دین انجام می دن اگه می خواستن به روش دین اسلام واقعی پیش برن الان باید کسای که اختلاس کردنو اعدام می کردن

  نتیجه خودتونو خسته نکنید وضعیت از این بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه

 185. س می‌گه:

  خدا لعنت کنه اینا رو اینا انسان نیستن

 186. ازادی می‌گه:

  سلام مردم ایران اینهادیگه.شورشو دراورده انندتعدادی بی سواد بی کفایت امده انند مملکت روبه دست گرفتندمردم روبیچاره کردنند چرا چیزی نمیگید تابه کی بایدهر بدبختی وبیچاره گی روتحمل کنیم خودشون وشاهزاده هایشان دربهترین کشور دنیا عشق وحال میکنه ولی مردم همون پولی که بابدبختی جمع میکنه وکارمیکنه روبابت گرانی برق گاز واب بایدبدهد ولی به عراق که تمام جوانان ما روتیکه تیکه کرده برق رایگان وچیزهای دیگه میده وتمام کشورههای عربی دیگه من موندم چرا اعتراضی نمیکنید مگه شما درخانواده بیکار وتحصیل کرده ندارید درودبرکسی که پا به پای کمپین نخریدن ماشین جلو رفت درودبر ایرانی بودنتون اگه میترسید ازطریق تحریم خودتون رونشون بدهید این کار روکه میتونید نگران بچه هایتان باشیدکه دارنندنابودمیشن

  • ایرانی می‌گه:

   این چه وضعی است هر جور دوست دارید آنرو می کنید آخه مردم بدبخت روی یارانه های نا چیز حساب باز کرده اند شما براحتی از این روز به روز دیگه می اندازید می دانید مردم گرسنگی می کشند شما شکم سیر دارید ولی از مردم گرسنه یا خبر ندارید و یا خودتان را به راه دیگه ای می زنید

 187. هانیه می‌گه:

  سلام اقا یا خانومی که این پیامها رو چک میکنی بعد تایید میکنی که تو سایت بمونه یا نه…
  چرا حرفهای اصلی و تو سایت نمیزاری؟
  توام دست کمی از همون مسئولینی این بنده خداها ازشون مینالن نداری جناب…
  خودت باش و وجدانت.هه!!!!!!!!!

 188. سامی می‌گه:

  مسئول محترم یارانه لطفا مردم را خر فرض نکنید یکبار دیگر با همین ترفند یکماه یازانه خلق ا… را بالا کشیدید اگر آخرتی هست که مطمئنم هست چه جوابی به خدا میدی این پول بیت المال کجا میره ….

 189. آرمان می‌گه:

  این یارانه مربوط به ماه قبله که دولت قبلی بدلیل ترافیک کاری بانکها یواش یواش به اواسط ماه موکول کرد و این دولت هم یواش یواش داره به انتهای ماه انتقال میده و خیلی راحت ۱ ماه ملا خور شده … یکی بگه یه ماه یارانه کل کشور کجاست … چگونه رسیدگی و بازرسی میشود ؟ البته اگه خود بازرسان و روئسا …. خخخخ

 190. صابر می‌گه:

  ی ا ر ا ن ه
  ی : یا میدن یا بزور ازت میگیرن
  ا : الکی میگه ه ه ه ه
  ر : روزیمون دست کی افتاده
  ا : اولدروم بولدروم مسولین یارانه
  ن : ناشتا خوابیدن ملت تا واریز یارانه
  ه : همتون سر کارید …..

  • سید مجتبی علوی می‌گه:

   ب نظرمن یارانه حق همه ملت ایران چه ثرتمند باشه چه فقیر.چون از مول نفتو گاز یا انرژیای دیگ داره تامین میشه اگ پول نفتمونو ک حق هر ایرانیه بدن حداقل باید ماهی یک ملیون ب هر ایرانی بدن ولی مردم صداشونم در نمیاد.ولی حالا ک پول نفت نمیدن یارانه ثروتمندان رو هم دارن قطع میکنن چه نفعی ب حال ما ادمای متوسط و فقیر جامعه کرده ایا از ثروتمند کم کردن ب ما اضافه کردن.ک باید اینکارو بکنن.سال اول با۴۵تومن کلی خرید میشد کرد حالا ب قبض ابو گاز باید داد بماند گ برقو تلفنو عوارض یاهرچیزی ک ب جیب دولت میره باید از جیبمون بدیم.مگه با حقوق یک تا یک و نیم ملیون چقد ادم میتونه زندگی کنه اونم در شرایطی ک ۵۰۰ تا۷۰۰فقط اجاره مسکن باید داد

 191. شمه می‌گه:

  اون بالا کمتر بخورن به این پایینتر ها خوب میرسه

 192. سودا می‌گه:

  دو ماه قبل بیست و پنجم ریختن،ماه قبل بیست و ششم و این ماه هم بیست و هفتم میریزن،هرروز دارن میکشن عقب،مرده شور،این مملکتو ببرن

 193. هانیه می‌گه:

  سلام اقای نویسنده.
  ۲۷شد و رفت و ۲۸ هم اومد.
  اما خبری از یارانه نشد-اطلاعاتتون غلط از اب در اومد-میدونم شمام خسته اید از این دولت و مملکت-اما اگه زورت میرسه و ازت بر میاد حرفهای دل مردم و که تو این سایت نوشته میشه به گوش اون بالایی ها برسون-شاید به جایی اشون بر بخوره از این همه داغ دل مردم-شاید………..

 194. شهرام می‌گه:

  ۱- در ابتدای هر سال لااقل افزایش نرخ گاز و اب و برق (بقیه هیچ ) داشتیم که مسئولین نمی توانند انکار کنند حال مبلغ یارانه از همان ابتدا برای هر نفری ۴۵۵۰۰ بوده و همچنان ثابت مانده ۲- جالب تر اینکه یارانه به بهانه اینکه حقوق کارمندان اول ماه حقوق میگیرند به نیمه هر ماه انتقال یافت که انهم کم کم به ۲۲ و ۲۳ هر ماه و حال به ۲۷ یا بیست هشتم هر ماه انتقال یافت نوش جان آقایان که مجددا مثل همان ابتدای شروع واریز یارانه ها به آخر هر ماه بعبارتی اول ماه جدید که مصادف با دریافت حقوق کارمندان شده بعبارتی که بهانه ای خواهد شد به نیمه ماه بعدد انتقال یابد . باید خلاصه کرد نوش جان یه آب هم رویش .
  دولت قبلی تورم داشتیم ولی لااقل رکود اقتصادی نداشتیم در این دولت چی هم تورم داریم هم رکود اقتصادی . میزان درصد افزایش حقوق و عیدی بخور و نمیر کارمندان برای سال ۹۵ که تا شش تا پایان سال ۹۴ مانده ( و سابقه هم نداشته ) اعلام میکنند تا با دست خودشان نرخ خدمات دولتی را با دست نا مبارکشان افزایش دهند .

 195. زهرا می‌گه:

  سلام،چرا همچین میکنن؟خوب یکباره بگن نمیخواییم بدیم تا مردم تکلیفشون معلوم بشه…..به بهانه ی همین یارانه ها همچیو گرون کردن.بابا همه ی مردم برنامه ریزی کردن روی این پول،مثلا همین بانکا،اگه یه روز قسطتو دیر ببری جریمت میکنن اصن دولت به این فک میکنه؟اگه بگه ما هم دیر کردشو میدیم که خوبه ولی اصلن براشون مردم مهم نیستن….همین نونو ابو برق و گازو که گرون کردن ببهانه ی اینکه ما که داریم یارانه میدیم،همین یارانه یه بار سنگین رو دوش دولت که انگار براشون زور داره…خوب شما که همچیو گرون کردین چرا دیگه دارین این جوری از رو نخواستن انجام میدین؟همه قیمتو رو به اولش برگردونین یارانه روهم ندین….الان من کسیو میشناسم که با همین یارانه داره زندگی میکنه،دولت که خودشون حقوقشون سرموقس،پس بقیه مهم نیستن…..خودشون زندگیشون که میگذره،از کجا خبر از دل پدر و مادری دارن که جلو بچشون شرمندن،کرایه خونه ندارن باید باصابخونه بحث کنن،کاش دولت این چیزارم میدید

 196. قاسم می‌گه:

  اینا خواستن فقیر را از غنی جدا کن ولی فقیر فقیرتر شد و غنی غنیتر چه دنیایه ظالمی که مظلوم میمیره و ظالم ظلم میکنه

 197. mehran می‌گه:

  هرچی مشکله زیر سر مجلسی هاس. یه بار از حقوق مردم حرف نمیزنن اون وقت هر ساعتشون شده دفاع از رهبری … چرا؟ چون منافعشون ایجاب میکنه! یه بار شده نه شما رو به امام حسین یه بار شده به عنوان نماینده ی مردم با نظر رهبر مخالفت کنن؟ مطمینم یادتون رفته که شغل شما مفت خوری و خون خوری و اختلاص نیس یکم به فکر مردم باشید !

 198. mansour می‌گه:

  آقای مسؤل یارانه فک نکن مردم خرند , همه میدونن که با این تاخیراتی که در پرداخت یارانه میدهید یه ما ازیارانه ملت مظلوم را بالا کشیدین این حق الناسه که گریبانتونو میگیره,

 199. پدرام می‌گه:

  واقعامتاسفم برای کشوری که با نام مسلمون وبا مذهب شیعه وباعدالت اسلام تمام گندکاریهاشونو دارن پنهان ولاپیشونی میکنن مادرکشوری زندگی میکنیم که منشورحقوق بشر داشت در دوهزارو اندی سال پیش وحالا بااین همه بی عدالتی نابرابری زندگی میکنیم کاری کردن که بجایی که دوست وهمسایه وآشنای یکدیگرباشیم دشمن وفریبکار برای همدیگه شدیم ازخدا بترسین اونایی که اسم خودشونو دولت مردگذاشتن بلاخره هممون نهایت چیزی که میبریم زیر خاک یک کفن حالابزار قبری که میخری یه میلیارد باشه بااونایی که دست جمعی گودالی میکنن وهمه رو باهم میندازن اونجا هیچ فرقی نمیکنی نهایت عمرت هم به یه قرن هم نمیرسه پس وجدانتون روبه کار بندازین بجای اینکه جهنم رو بابهشت رو زمینتون میخرین بهشت رو برای خودتون بخریدباچندین لبخند گرسنه وبی خانمان من هم یکی مثه شمام ولی شاید بانگاه به یه تشیع جنازه دوباره یادم بیاد که چی هستم وچی میشم امیدوارم حداقل عذاب خودتون روکمترکنید وبیشتر به حقی که بلاخره برای همه پیش میاد فکرکنین خداشاهدماست باگناهمون عرش خدارو نلرزونیم یاحق

 200. جاسم می‌گه:

  من کارگر شهرداری با حقوق حداقل قانون کار آن هم حقوق شهرداری ها گاهی چند ماه عقب وچند ماهی که عقب افتاده را هم یکجا نمیدن پسرم تومور مخچه بد خیم دارد که هزینه های رفت آمد به مرکز استان زیاد و مخارج درمان ولی دولت روز به روز برق آب ودیگر جنس را گرانتر میکند ولی حقوق از زیر خط فقر هم کمتر یارانه ای که قول دادند که کم درامدها بیشتر بیگرند اضافه نشد و حتی سبد کالا به من ندادند در صورتی که همسایه من که ماشین تویتا ۲۷۰۰تایلندی سواره وخانه سه طبقه دارد هر بار سبد کالا گرفته این بود کمک به کم درآمدها حقوق به خدا فقط پول آب و برق کرایه خانه و خرج ۵روز زندگی آن هم در ماهی شاید یک بار بیشتر گوشت مرغ نخوردیم گوشت گوسفند در سالی آن هم عید قربان دیگران قربانی داشتند برای ما آوردند دمپایی دخترم سه ماه است پاره شده ولی از بس دوختمش دیگه نمیشود بدوزی میگویند ایران بهترین جا هست کشورهای عربی حساب دارند که هر ماه از فروش نفت درصدی به حساب مردمش میرود دایی من چند سال اونجا مستخدم خانه ای بوده سهام عدالت که پیش کش این به خدا عادلانه نیست چرا این همه بی عدالتی یخچال خونه ام یک ماهه خرابه پول ندارم درستش کنم کاش یک شیفت بودم که بعداضهر ها روی کامیون ها آرد نانوایی خالی میکردم ولی دو شیفت هستم شما را به خدا عوض ای همه دروغ وخالی بندی به داد مردم برسید که نان شده ۲۰۰۰

 201. بنده فقیر می‌گه:

  چرا هر ماه با تاخیر دادن زمان پرداخت یارانه ها مردم رو گول میزندی درحالی که این یارانه مرداده واریز میکنید و یه ماه یارانه بدهکار مردم هستید.شما که تو مجلس نشستی ۱۵میلیون ماهی حقوق میگیری یارانه رو هم صددرصد میگیری میری تو مجلس یه دگمه فشار میدی رای میدی اصلانم خبر نداری مردمت چرا حمله میبرن به یارانه.فکر میکنید دنیا چقدر طول میکشه که اینطوری با ثروت بازی میکنید و از اونورم ادمی مثل من دو ماهه نتونسته یه کیسه برنج بگیره و همش شرمنده زنو بچه هست.خجالت هم نمیکیشد که انسان زاده شده اید؟ بیکاری از یه طرف فشار اورده سر مردمو شیره مالیدن توسط دولت از طرف دیگه.بابا به غیر شهرهای بزگ مردم دارن با یارانه سر میکنن کیه که اینارو بفهمه اونوقت رفتید نشستید به محیط شهری تهران میبالید و چهارتا خر پول تهرانی میبنید و فکر میکنید همه مازراتی سوار مبشن و فقط هم همونا تو دید شما شهروند هستن و بقیه شهرستانا مهم نیست از گشنگی بمیرن بمونن خودشون میدونن.اگه راست میگید مقر دولت رو انتقال بدید به سیستان بلوچستان!
  من یکی بمیرممم از یارانه یه ماه گذشته نمیگذرم و نمیتونید با جلو گشیدن زمان پرداخت یارانه سر مردمو شیره بمالید. تازه شما فقط یارانه برقو گازو بنزینو آبو دادید و یارانه انواع فلزات معدنی مثل اهن مس و… و سرمایه های ملی مثل نفت و سیمان و … اینا کجا میره؟؟
  اگه ادم درستی بودید همه اینارو پرداخت میکرید برا هر نفر تو ایران یارانه نزدیک ۸۰۰هزار تومن در میومد.
  خدا ازتون نگذره.خدا بنیه شمارو برداره از کره زمین

 202. شعله می‌گه:

  این شورای شهری ها چیکار میکنن که ۵میلیون حقوق میگیرن …. عدالت کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 203. ارسلان می‌گه:

  بیست و هفتم و بیست و هشتم هم رفت و باز از یارانه خبری نشد اینطور که معلومه یارانه یک ماه کامل هاپولی شد به حول و قوه اللهی میریمواسها هاپولی کردن یاارنه ماه دوم … ملت عزیز حق بدید که یارانه هاتون پرداخت نشده اخه دو جنگ بزرگ با عربستان کمونیست و ملت کافر سوریه در دست داریم البته با پرداخت هزینه جنگ ازمحل یاارنه شما مردم غیور و همیشه در صحنه و هزینه خرید سلاح ازروسیه و حقوق سربازن امام زمان روسی و با کمک حکومت مسلمان روسیه بزودی بر مشرکان پیروز میشم و انوقت با خیال راحت یارانه شما ملت غیرو را قطع نموده و بازم هم صرف بازسازی یمن و سوریه میکنیم ..

 204. بهروز می‌گه:

  یه پیشنهاد نون و ابدار برای دولت این دومیلیون که یارانه شونو قطع کردین و ۶ میلیون دیگه که میخاین قطع کنین ازشون پس بگیریند حقوق بگیر را رو از حقوقشون بقیه رو از حسابشون برداشت کنین بقیه رو هم اب و برق و تلفن و گاز و ۵۰ درصد بکشین روش که دیگه گول کلید و تدبیر و امید و نخورند راستی بلیط متر و هم میتونید ۲ برابرش کنیدببینم دیگه چی به نظرم میرسه ؟ تو سرم یکی داره زنگ میزنه بدبختی اینکه گوشی رو نمیتونم بردارم فک کنم وزیر اقتصاده میخاد منو مشاوره خودش کنه … حالا این شعر و دسته جمعی زمزمه کنید تا بعد … اتش زدی بر هستی و بر خرمنم … خر منم … وای خر منم …

 205. زهرا می‌گه:

  سلام
  قبل اینکه یارانه رو راه بندازن و بدن به مردم نون دونه ای ۲۵ ت بود،گاز و آب و برق قیمتش چقد بود؟
  وقتی خواستن اینا رو گرون کنن گفتن بجاش پولشو میدیم به مردم اینجوری خودشون بهتر میدونن چیکار کنن با پولشون،ولی الان چی؟همه چیو که گرون کردن به کنار همین پولم دارن بزور میدن،همین آقای روحانی قبل انتخابات گفت کسایی که یارانه بگیر هستن سبد کالام میگیرن،تا غصه مواد خوراکیو نداشته باشن و فقط قبضاشون و کمک خرجشون باشه…ولی ما که یدفعه دیدیمو دیگه خبری نشد…..
  من کسیو میشناسم که شبا گشنه میخوابه وضع مالیش پایینه سبد کالا نمیگیره اون وقت کسی که وضع مالیش توپه داره میگیره…..بخدا که اینا بفکر مردم نیستن،این دولت با خودش نمیگه مردم کرایه خونه دارن،قسطاشون مونده،نمیگن بانکا منتظرن که یه روز دیر کرد داشته باشی تا پول بگیرن؟کاش فقط ی روز دولت خودشو جای مردم نیازمند میزاشت….تا بدونن چقد سخته،خانوادم الان با همین یارانه میگذرونن این دولت چمیدونه گشنه خوابیدن یعنی چی؟کاش بدونه اجاره خونه چیه؟ما مستاجریم این صاب خونمونم منتظره دیر اجارشو بدیم تا بحث کنه باهامون……کاش اقای روحانی بفکر بود

  • رحیم می‌گه:

   کاملا بات موافقم کسی نمیدونه بعضیها دارن گشنه میخوابن کسی خبر نداره بخدا .کار هم هر کجا بری نیست یا نمیخوان زندگی خیلی سخت شده ادم ارزوی مردن میکنه

 206. هم وطن می‌گه:

  سلام
  قبل اینکه یارانه رو راه بندازن و بدن به مردم نون دونه ای ۲۵ ت بود،گاز و آب و برق قیمتش چقد بود؟
  وقتی خواستن اینا رو گرون کنن گفتن بجاش پولشو میدیم به مردم اینجوری خودشون بهتر میدونن چیکار کنن با پولشون،ولی الان چی؟همه چیو که گرون کردن به کنار همین پولم دارن بزور میدن،همین آقای روحانی قبل انتخابات گفت کسایی که یارانه بگیر هستن سبد کالام میگیرن،تا غصه مواد خوراکیو نداشته باشن و فقط قبضاشون و کمک خرجشون باشه…ولی ما که یدفعه دیدیمو دیگه خبری نشد…..
  من کسیو میشناسم که شبا گشنه میخوابه وضع مالیش پایینه سبد کالا نمیگیره اون وقت کسی که وضع مالیش توپه داره میگیره…..بخدا که اینا بفکر مردم نیستن،این دولت با خودش نمیگه مردم کرایه خونه دارن،قسطاشون مونده،نمیگن بانکا منتظرن که یه روز دیر کرد داشته باشی تا پول بگیرن؟کاش فقط ی روز دولت خودشو جای مردم نیازمند میذاشت….تا بدونن چقد سخته،خانوادم الان با همین یارانه میگذرونن این دولت چمیدونه گشنه خوابیدن یعنی چی؟کاش بدونه اجاره خونه چیه؟ما مستاجریم این صاب خونمونم منتظره دیر اجارشو بدیم تا بحث کنه باهامون……کاش اقای روحانی بفکر بود

 207. هادی می‌گه:

  فقط میگم جواب شهدا و امام و چی میدین
  همین

 208. yalda می‌گه:

  ایشالا این یارانه ها ک یه ماه یه ماه تاخیر میندازین میدین بجه هاتون ببرن خارج برا عشق و حال صرف دوا دکترتون بشه دیوثا….ادمایی هستن ک ب نون شب محتاجن و چشمشون به این چندرغازه …شما عاقازاده ها چی حالیتونه از نداری….ایشالا مث همین روزا ک حق ملت رو میچاپین ب حق اشکای پدرا واسه نداریشون
  توی اتاق انتظار بیمارستنها روز بگذرونید
  کشوری ک این همه ثروت داره مردمش گدای چهل و پنج هزار تومن پول شدن….
  چرا ملت شریف و با عزتی مثل ایران و ایرانی باید چشمش ب یارانه پرداختی یه مشت دزد بشه؟؟؟میگن ارباب رعیتی زمانش گذشته ولی دروغه ماهمه رعیت یه مشت خان نه شاه دزدهاییم
  مملکت اسلامی اداره نمیشه لعنت به همه اونهایی ک دارن با طرز مملکت داریشون اسلام رو مورد تهاجم قرار میدن

  ملت رو گدا کردین
  گدااااااااا

 209. امیر می‌گه:

  خدا جمالدین اسدابادی رو بیامرزه صد سال پیش رفته بوداروپا وقتی برگشت ازش پرسیدن چی دیدی گفت مسلمون ندیدم ولی اسلام رو دیدم خواهر زنم رفته هلند درس میخونه زنگ زده بود قسم میخورد میگفت اینجا یه نفر نمیتونی پیدا کنی که محتاج پول غذا و دوا و دکتر باشه . از اسلام فقط اسمش رو یدک میکشین خاک اروپا تو سر نظام اسلامی کثیفتون بشه

 210. علی می‌گه:

  چرابه سخنان امام توجه نمی کنن امام دراولین سخنرانی بعداورودبه ایران گفتن اب برق واتوبوس مجانیه پول نفت بایدبره سرسفره ی مردم مگه ثروتمندان ایرانی نیست ازسال ۵۷تا۸۸ پول نفت به جیب کی سرازیرشدحتماامریکای هان خوار

 211. مم می‌گه:

  بچه ها من هر روز خودمو با یه جمله و شاید یه حرف آروم میکنم و میگم بیخیال:
  اونم اینکه اگه قراره توی کره خاکی واقعا و وجدانا شخص مسلمان شیعه باشه و کمک حال مردم و… ،دیگه واقعه ظهور مهدی معنایی پیدا نمیکرد و همه دروغ میپنداشتنش،حتی نمیدونم از شاگردان امامانمون یا از خود امامانمون حدیثی هستش که میگه زمانی میرسه که امر به منکر و نهی از معروف میشه!!!!!!!!!!!!!!!
  الان واقعا اینجوری شده یه کم بادقت به دورو برتون نگاه کنید ببینید شده یا نشده؟؟؟؟؟
  درضمن رفته رفته وضع کره خاکی نه تنها ایران بلکه همه جا بهم میخوره وداره هم بهم میخوره،فقط یکی هستش که باید بیادو جور نادانی ها و زیاده خواهی ها وخرابکاری های مارو بکشه که اونم کسی نیست جز(الهمم عجل لولیک الفرج).

 212. پریسا می‌گه:

  با سلام.
  کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان که ۲۹ ام هستش…کو یارانه رو وریز کردند. خاک تو سر دروغگوشون کنن.

 213. مسعود می‌گه:

  با عرض سلام و ادب اینجانب سرپرست ۵ نفر که ۳ نفر اونا محصل هستند با این گرونی ای هوار من الان بمدت ۸ ماهه ورشکست شدم بخدا هر چی داشتم و نداشتم دادم به این طلبکار ها و نزول اونا تازه هنوز نصف از چک هام دست مردم برگشت زدند که در دادگاه بخش رای نیز صادر شده دیگه اموالی نمونده که توقیف و مصادره کنند میتونید یه استعلام از بانک ملی یا دادگاه بخش بگیرید این یارانه ای که میدادید فقط مول نون زن و بچه ام میشد که از مرداد ۹۴ قطع کردید و شهریور هم واریز نشد ای مسعولان من قشر ثروتمند نیستم کجای من ثروتمنده که با قید وثیقه هنوز نرفتم زندان تا یه خاکی به سرم بریزم خواهشا اگه صدای منو میشنوید رسیدگی کنید

 214. مریم می‌گه:

  یارانه شهریور پرداخت شد ؟کی؟یعنی ما رو حذف کردن؟

 215. محسن می‌گه:

  سلام، خسته نباشید. نمی دونم گفتنش اینجا ضرورت داره یا خیر اما می گم شاید به نوعی اطلاع رسانی شد : یارانه بنده از مردادماه سال جاری تاکنون قطع شده و بعنوان خانواده پردرآمد محسوب شده ایم اما دلایل اعتراض بنده را ببینید : ۱ – بنده بیکارم و از مهرماه مشمول دریافت بیمه بیکاری هستم ۲ – یک دختر ۲۱ ساله دارم که از بلندی سقوط کرده و فعلاً از زانو به پایین بی حس شده و با ویلچر حرکت می کنه ۳ – یک پسر ۴ ساله دارم که ناشنوای کامله و کلاسهای خاص خودش رو میره ۴ – همسرم دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کند ۵ – یک دختر ۱۵ ساله نیز که درسال دوم دبیرستان تحصیل می کند از فرزندانم است، تو خود بخوان حدیث مفصل ازین مجمل . . .

 216. الهام می‌گه:

  بیکارم…فوق لیسانس بیکار 🙁

 217. ایرانی می‌گه:

  این آقای حسن روحانی که قرار بود قفل مشکلات مردم را با کلیدش باز کنه چی شد کلیدش گم شده؟
  به جای زیاد کردن یارانه ها یارانه مردم را قطع می کنه که چی بشه؟
  مردم برای مجازاتش دفعه بعد بهش رای ندید تا بدونه رفتار زشتش بی پاسخ نمی ماند.
  هر کس رییس جمهور شده تا حالا فکر کرده باید حتما هشت سال رییس جمهور بشه هر کاری هم بکنه؟
  نخیر این خبرها نیست دور بعدی مردم به حسن روحانی رای نخواهند داد تا بفهمد نباید یارانه مردم را قطع می کرد با این گرانی
  ما برای ظهور امام زمان وظیفه داریم دعا کنیم ولی به این معنا نیست که باید دست روی دست بگذاریم تا هر بلایی دولت دلش خواست سر ما بیاورد

 218. عدنان مرادیان می‌گه:

  با سلام
  آیا داشتن یک مسکن و یک ماشین پراید دلیلی بر ثروتمند بودن افراد است؟!؟ بروید سری به سپرد ه های برخی ها در بانک ها بزنید که ماهیانه چند برابر یارانه اینجانب(۱۸۲۰۰۰تومان) سود می گیرند و اینک یارانه مرداد ماه را هم دریافت کردند.اگر در حسابهایی که به نام من هست یک میلیون تومان سپرده دیدید من هیچ اعتراضی نسبت به حذف نام خود از لیست یارانه بگیران ندارم.

 219. رضا رضوی اذر می‌گه:

  بنده با ۱۰ روز حقوق باز نشستگی ۲۵۶ هزار تومان حقوق میگیرم وبیمار قلبی ودیابتی هستم این دور از انسایت نتست لطفا رسیدگی کنید

 220. ساسان می‌گه:

  یارانه بخوره توسرشون قیمتهاروکنترل کنن

 221. علی می‌گه:

  مردم اصل را ول کرده وچسبیده اند به فرع!اصلا بحث یارانه ها یک بحث بیخودی است مشکل در جای دیگر است. عزت یک فرد ایرانی بالاتر از این حرفهاست ولی خب ما را به مرگ کرفته اند تا به تب راضی شویم یک کشور با انبوهی از ذخیره های مادی ومعنوی و هشتاد میلیون جمعیت که باید بر دنیا سروری کنه اما با مدیریت عالی آقایان به این روز افتاده چرا یک سیستم تامین اجتماعی درستی نداریم هر فرد ایرانی باید از حداقل امکانات که تغذیه درست وسرپناهه برخوردار باشه حالا نیاز های بالاتر پیشکش .یکی از بس میخوره به قی کردن افتاده ومعطل مونده زورشو سر کی خالی کنه ویکی هم به نان شب محتاجه این چه عدالتی است واقعا برای کشوری که ادعای سروری برجهان میکنه … خداوند در قران کریم می فرماید ما سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهیم مگر اینکه خودشان دست به کار شوند.

 222. فرهاد می‌گه:

  اون که پولداره حالش خوبه سر حاله میاد یه چی میگه و میره چیکار ادما بدبخت بی پول داره چه میدونه یه ادم دانشجو واسه شهریش چیکار باید بکنه یا یه کارگر چطور میتونه کرایه خونشو بده اونم به شرطی که حقوقش سر موقع باشه واقعا جا تاسف داره که بخوان ماهی ۴۵ تومنو حذف کنن

 223. فرهاد می‌گه:

  خدا خودش بزرگه نگران نباشید خودش میرسونه حواسش همه جا هست

 224. ساینا می‌گه:

  سلام داداش تایباد بیا این پیامها را به گوش آقا ها و آقازاده ها برسون اینجا ماندنشان معنی نداره از ۷۵ میلیون ۷۲ میلیون ناراضی هستند پس این مملکت کجاش مردمی هست فقط دیکتاتوری هست و بس اونقدر مردمش را دوست دارند که اسم اختصاصی ها را به صورت مستقیم میگن مثلا میم دال و سین قاف ۷۰۰۰ هزار میلیارد نوش جان کردند خدا رحمت امام را که نمیدونست مملکت به دست نااهلان می افتد یارانه دو ماه قبل را میزارن الان میدن میدونید سود این دو ماه تاخیر کجا میره و کی نوش جان میکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 225. ساینا می‌گه:

  آقایون داداشا گوفته باشم
  این مملکت همش واس ماس ملکوشم ماس ماس
  تمام حرف دولتمردان پاک و طیب و طاهر مملکت با عدالت حضرت علی است موندم فردا میخان چطور جواب علی را بدن داداشای دولتی از طرف من که حلال بخور و بخور و بخور تا جر بزنی چکار به من فقیر داری که یارانه ۴۴۴۴۴۴۴۴۴۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانیم را با ۲۸ روز تاخیر میدی نوش جون گوشت بشه به تنت که موریانه ها بیشتر باهات سیر بشن حالا بخور و بخور ببینم چقدر رو با خودت میبری اون طرف داداش یه کم به فکر ۴ تا فقیر مثل منه ۳۲ ساله بیکار باش که به ۵۰ میلیون راضی که شاهانه زندگی کنم

 226. Jivar می‌گه:

  خداشاهده یه جمله راست بین خزعبلاتی که زدی نبود..

 227. محسن می‌گه:

  ما که انصراف دادیم وجدانمان راحت طبع شیر ایرانی نباید تبدیل به مورچه بشه یادتون نره اقایون

 228. بهمن می‌گه:

  باسلام من یه بازنشسته ام مستاجرم بایک بچه مریض الان پانزده رو زه نان نسیه میخرم دوماهه نتونستم نیم کیلو میوه واسه زنوبچه ام بخرم . فدای سر بابک زنجانی ها که یکی دوتا نیستن مردم سر کارن.

 229. رضا می‌گه:

  سلام من یکی واقعا از این دولتهایی که داریم و به نام اسلامی دارن حکومت میکنن راضی نیستم و باید جوابگو باشن دولتهایی که به نظر ما کافر هستن و هزار حرف پشت سرشان هست رفتارشون با مردمشون خیلی بهتره نمیدونم شاید اسلام گفته با مردمتون سخت بگیرین و پدرشونو دربیارید و کاری کنید جلو زن و بچشون شرمنده باشن همیشه ،،،،نمیدونم شاید اینجوریه من خبر ندارم جواب با شما؟

 230. رضا می‌گه:

  ممنون از سایت خوبتون

 231. امیر می‌گه:

  آقایون لطفاً بفرمائید دولت چجوری زد توی گوش یه ماه؟من متوجه نمیشم!!!!!!
  مرسی

 232. ملت می‌گه:

  این ملت حقش همینه

 233. محمد رضا نصیری می‌گه:

  خدا خیرتون بده که درددلای مردم رامنتشر می کنین واقعا دولتمردا باید یه کم به فکر مردم باشن آخه یارانه پوله مفتی نیست که به مردم می دن یادمه زمانه آقای احمدی نژاد حساب کردن درازای گران شدن بعضی اقلام انرژی پول آنرابه مردم دادند که حتی نان از قلم افتاده بود که دقیق یادم نیست چقدر ولی بعد پول او ن را هم که حدود چهار هزارتومان بود به مبلغ یارانه اضافه کردند وبعد قراربود هر جی راگرون کردند پولش رابه یارانه اضافه کنند ولی به قول دوستان الان همه چیز را چند برابر کردند ویارانه همون مونده !!!!!
  به خداپرداخت قبض های مختلف براخیلی ها سنگین شده مخصو صا ما کاسب ها که هم قبض های خانه رامی دیم وهم قبض های مغازه اجاره خانه واجاره مغازه ومالیات وعوارض شهردار ی را هم اضافه کن ببین یه کاسب بدبخت باید چکارکنه یه زمانی کاسب ها جزء اقشار مرفه جامعه بودن ولی الان نمی دونم به چی قسم بخورم که باورتون بشه اکثرشون از کارمندهای دولتی وخصوصی شرایط بدتری دارن واکثرا دارن ازمایه می خورن.

 234. محمد باقر نوبخت می‌گه:

  با سلام. من تصادفی از سایت شما و نظرات مردم شریف و فهمیم ایران دیدن کردم. اول اینکه این دسته از افرادی ک یارانه نقدی آنها قطع شده است میتوانند نسبت ثبت اعتراض اقدام کنند. دوم مبالغی که از حذف یارانه بگیران به دست دولت رسیده در جهت نظام سلامت بوده ک مردم شاهد آن هستند. موفق و موید باشید

 235. حسین می‌گه:

  اگر قطع میکنید همه مردم رو قطع کنید الا افراد تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی درغیر این صورت دادمردم درمیاد چون اطلاعات کافی درباره افراد موجود نیست درغیر اینصورت فرداشاهدیم یارانه قشر حقوق بگیر قطع میشه چون اطلاعاتش موحوده ولی یارانه ثروتمندان واقعی قطع نمیشه جون دسترسی به اطلاعات آنها مقدورنیست یا مشکل است

 236. احمدرضا می‌گه:

  با سلام واقعا دولت در خصوص قطع یارانه ها داره به قشر ضعیف ظلم میکنه من خودم که ماه قبل برای اعتراض به قطع یارانه ام مراجعه کردم دیدم هرچی آدم بدبخت بیچاره مثل منه یارانش حذف شده اونوقت توی اداره ما رئیس روسایی که حقوقای بالای ۱۰ ملیون میگیرند یا همکارایی که آپارتمانای بالای ۱۰۰ متر توی منطقه یک و سه تهران دارند هنوز حذف نشدند اونوقت یارانه من بخاطر یه آپارتمان ۷۰ متری توی میدون سپاه که با هزار قرض و قوله و فروش طلای خانمم و رفتن زیر دین هر کس و ناکس با ۴۳ سال سن سال ۹۱ خریدم از دو ماه پیش قطع شده بابا جمع کنید این بساط مسخره رو شما که نمیتونید فقیر و از غنی جدا کنید یا مال همه رو حذف کنید یا مال همه رو بدید البته نه اینکه حذف کنید خودتون بخورید یه آبی هم روش بلکه باید بدید به بهزیستی و کمیته امداد

 237. ابراهیم جعفری می‌گه:

  سلام؛
  میخاستم دلیل واریز نشدن یارانه ابان ماه خودمو بدونم اخه من تو این دنیا یه چوب کبریت هم ندارم ۲۸سالمه بخاطر فقزونداری نتونستم درسمو ادامه بدم داره سنم بالا میره جرأت به زبون اوردن ازدواجو تشکیل خانواده ندارم با فوت مادرم و ازدواج مجدد پدرم هیچ کسو ندارم بهش تکیه کنم جرات اینم ندارم خودم بکشم ازین زندگی نکبت بار خودم راحت کنم نمیخام این دنیام که ازدست دادم اون دنیامم از پست بدم موندم روچه حسابی یارانم قطع کردین طبق چه اسنادی چه ملکو املاکی تو چه حیطه‌ای بنامم دیدین نکنه درآمد روزی چهل هزارتومن کارگری که میرم سر فلکه که با هزار راز و نیاز و دعا که کار گیرم بیاد درنظر گرفتین اگه من با این شرایط مستحق دریافت یارانه نیستم قطعش کنین عادت ندارم پشت سر کسی حرف بزنم که فلانی ال داره بل داره یارانشم میگیره اما سراغ دارم کسایی که پول تو جیب بچشون ارزوی منه دارن یارانشونم میگیرن.
  التماس دعا…!!!

 238. رضا می‌گه:

  اون وزیر ونمایندگان ملت که بفکر بستگان وجیب خودشان فقط هستند .چرا یارانه مردم را قطع کردن این مردم یک بار تجربه انقلاب کردن دارند.چرا با سرنوشت مملکت بازی میکنید .چرا آقازاده ها که عین خیالشان نیست این کارمندان .کارگران .مردم بیچاره هستند که دارند فدایی این دزدی های شما میشوند خدا شما را لعنت کنه

 239. رضا می‌گه:

  یارانه خیلی کمه باهاش فقط میشه چند تا ساندویج خرید و خورد شایدم اگه ازش موند یه نوشابه هم بخرید

 240. سعید می‌گه:

  این یارانه اولش ۴۵۵۰۰ تومن بود، الآن هم بعد این همه گرانی و چند برابر شدن قیمت ها بازم ۴۵۵۰۰ تومن هست، میخوام ببینم ملاک و معیارشون از این تعیین نرخ چه بوده؟
  تازه هممش هم دارن اینو اونو حذف میکنن بازم ۴۵۵۰۰ هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بازم قانع نیستن و میگن میخواهیم آخر سر همه رو حذف کنیم. بابا بخدا قبل از یارانه ها نان سنگک میخریدیم ۱۰۰ تومن با اون کیفیت عالی، الآن میخریم ۱۰۰۰ تومن با این کیفیت بدش.

 241. محمدرضا می‌گه:

  واقعأالان اینجاکسی هم هست دلش برای ماهابسوزه؟؟؟؟؟؟
  الان کسی هست بگه ااااااااچرااین مردم بااین همه اسلام این همه بیچارگی میکشن؟؟؟؟؟؟؟؟
  کشورایه عراق وسوریه ولبنان وفلسطین و…چشموامیدی به کشوره مادارن که کمکی وامی پول قرض الپس نده ای چیزی بهشون ارث برسه ما چطور؟؟؟؟؟به کدوم کشور باید دل به بندیم.مگه ما ووراث علی وال علی وپیغمبرو کوروش ثروتمندترین شاه دنیا وامام رضاثروتمندترین فرد کره زمین هم تودورانه حیاطش هم این دوران نیستیم.پس چی میشه دینمون.از زمانهایه خیلی دور گفتن از هردری فقربیاد زاوندر ایمان میره.

 242. ایرانی می‌گه:

  با سلام .مثل اینکه ما زود یادمان رفته اگه یارانه رو شروع کردن دلیلش این بود از اون طرف آب وبرق وگاز رو گرون کردن، من خودم الان با مدرک فوق لیسانس کارمندم هستم۱۳۰۰م حقوق بیشتر نمیگیرم آیا با این حقوق میشه زندگی ۵ نفر رو چرخوند؟

 243. رحیم می‌گه:

  سلام وعرض ادب به همه اوناییکه این پیام بنده رومیبینن پدرمن بازنشسته هست درامدش طبق قانون کار هست الان نردیک ۶ماهه یارانشو قطع کرده هرکجاهم رفت جوابی نگرفت اما کسایی هستن درامدش بالای یه میلیون به بالا هست ولی یارانشو میگیره کسب نیست به دردمردم برسه همه دنبال منفعت ومنافع خودشون هستن اگه جایی بود برای پاسخ خیلی ها میرفتن دنبال یارانشونچون حق ملت هست

 244. مصطفی می‌گه:

  یارانه ما رو که از اردیبهشت ۹۳ قطع کردن. اصلا فرصتی برای اعتراض برای ما نگذاشتن و یکطرفه قطع کردن. به هرجایی هم که مراجعه کردیم کسی پاسخگو نیست که نیست/

 245. رضا می‌گه:

  احوال شما خوب هست…؟
  یارانه آذر ماه نیست که!!!! یارانه آبان هست که الان دارن می دن با هزار منت…
  این خبرگزاری خیلی زشته اشتباه کنه… تصحیح بفرمایید…

 246. کسرا می‌گه:

  واقعا که مسخره ست ، هر ماه دو روز عقب میندازنش. علنا مردمو به بازی گرفتن ، به قانونی که خودشون تصویب کردن هم پایبند نیستن. از اول معلوم بود این هدفمندی یه دلقک بازیه . گاز و آب و برق و کوفت و زهر مار این چند سال چند برابر شده ولی یارانه هنوز همون قدر مونده , واقعا که ما خیلی بدبختیم.

 247. مجتبی می‌گه:

  چرا این چند ساله قیمت همه چی بالا رفت اما یارانه تغییری نکرد
  آیا ما با این یارانه میتونیم پول نون و بنزین و اب و برق و گاز چند سال پیش را پرداخت کنیم؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مگه قانون تصویب نشد که طبق نرخ تورم ، یارانه هم تغییر کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  توهین، این کار شماست به مردم
  نه اون کلیپ فیتیله ای ها

 248. جاسم می‌گه:

  واقعا که ملت بدبختی هستیم.خودمون پرورش میدیم
  بعد میشینیم زر میزنیم

 249. امیر می‌گه:

  اگه قرار باشه یارانه هم طبق تورم تغییر کنه…پس کی اختلاص کنه

 250. پارسی می‌گه:

  سلام
  بخدا اون اعمه و همه از اینا خجالت میکشن
  بابا تو رو خدا خجالت بکشید
  تاکی این کارارو مکنید
  البته یه چیزم هست مقصر خودمونیم

 251. جاسم می‌گه:

  طبق برنامه باتوجه به تورم وافزایش انرژی یارانه به ازای هر نفر بایستی ۲۵۰۰۰۰تومان باشه

 252. فاطمه می‌گه:

  با سلام به رفقای گل هموطنای مظلوم
  آری این چنین است اما وقتی گفتند آب برق مجانی خیلی ببخشی اما ملتی که دنبال مفت خوری باشه عاقبت به …. خوری می افتند من موندم چرا همه طرحهای بدبخت کنی چه زود عملیاتی میشه اما اگه بخوان دوریال بدن به ملت طحش پنجاه سال طول میکشه

 253. saba می‌گه:

  با سلام .دولت میگه تا ۵ سال به مردم یارانه میده ۵ سال رو ضرب در ۱۲ ماه بکنیم میشه شصت ماه حالا چطور شده در طول ۵ سال ۵۳ بار یارانه دادن اون هفت ماهش چطور شده؟

 254. یه بدبخت می‌گه:

  سلام….من باد۲۴ سال سن با یه بچه ۳ ساله …یه زندگی بخورو نمیر دارم با حقوق ماهی ۴۵۰ هزار تومان … با هزار تا گرفتاری حتی یه خونه کلنگی ام ندارم بعضی وقتها پول نون ندارم بگیرم زن و بچم بخورن به جون یه دونه بچم جدی میگم ..صبح ساعت ۷ تا ۸ شب یه کله کار میکنم …. حالا دولت میره به این کشورهای همسایه کمک میکنه …حالا بهم میگن چرا زود ازدواج کردی اگه ازدواج نمیکردم پول دار میشدم …چی میشه یه کمکی به ما بکنن ازشون کم میشه …. آرزومه یه لباس نو بپوشم ….چی میشه مگه ما دل نداریم فقط شما دل دارین ……(?)

 255. بهمن می‌گه:

  سلام . بحول و قوه الهی اینقدر بمردم دروغ گفتن که راست گفتن از یادشون رفته .

 256. مرتضی می‌گه:

  سلام مردم رامسخره گرفتن یک ماه پول مردم راخوردن کسی صداش درنیومدمردم احتیاج دارن بخداریدم تواین مملکت

 257. جنوبی می‌گه:

  ………………………………………………………………………………………………….
  حرف دلمو زدم ۱۰ خط شد بعد پاک کردم.اینقد دلم از مسولین پره…. ولی میگم نوش جونشون. اینو بدونن یه خدایی هست. اینجا اگر حرف حساب بزنی بدهکار میشی……

 258. محسن می‌گه:

  مسئولین، اقایان مملکت دار بترسید از روزی که این ملت از سر خشم تصمیم بگیرند زندگی واقعا برای طبقه ۲ و ۳ خیلی سخته شده نگذارید بیشتر از این اختلاص بشه، تمام فشارهای این سرقت ها روی دوش این مردم که همیشه در صحنه های مثلا حق علیه باطل برای شما حاضر بودند ،باید گذاشته بشه یه کمی به خودتون بیایید.میگند حق گرفتنیه حق مردم را عدا کنید نکنه یه وقت خودشون مجبور بشند بگیرند.

 259. پارسا می‌گه:

  فقط به نام یارانه وعدالت احمدی نژادی کلاه گشادی به نام ظلم بر سر این مردم گذاشتند که تاریخ بر سر این مردمی که نمونه اش در هیچ کجای دنیا نمی توانی پیدا کنی وطن پرست حامی کشور وملتی که در بدترین شرایط جنگی مدافع کشور ومملکت بوده وهست وخواهد بودولی ای مسئولین شما به هرچی که اعتقاد دارید به داد این مردم برسیداز روی محجوبیت صدای این مردم در نمی آید

 260. بیتا می‌گه:

  فقط حرف حرف حرف اگه حرف زدن هم پول مینداخت نمیزدید کوعمل…….. البته تواین مملکت عمل کمه وعملی زیاد پس دل همو خون نکنید که ازاین حرفها تا واقعیت ها خیلی فاصله اس که دیدنش هم دل میخواد زندگی نود درصدمون همونجوریه باسیلی صورت سرخ کردن

 261. سعید می‌گه:

  یارانه ، ما به التفاوت قیمت انرژی هست که یکباره چند صد برابر شد، اقای احمدی نژاد گفت پول انرژی رو میدم خودتون خرجش کنید، بنزین صد تومنی شد هزار یعنی ده برابر، گازوییل ۱۶ تومنی شد ۶۰۰ تومن یعنی پنجاه برابر، برق و اب و گاز و نان و هوا و جاده و خیابون و ماشین و خونه شد ده ها برابر برا اینکه یارانه رو خودمون خرج کنیم، حالا میگن حقوقت چقدره و بعد چهل سال کار کردن چی داری؟ به شما چه چی داریم؟ کار کردیم و داریم، دزدی نکردیم، صبح ساعت پنج رفتم سر کار و نه شب اومدم، این تفاوت قیمت انرژیه،

 262. علی می‌گه:

  ماایرانی ها همیشه بدتر که میبینیم یا بد میافتیم ازش خوب میگیم درست مثل حکایت کفن دزدی که وقتی میخواست بمیره به پسرش گفت یه کاری کن مردم از من به خوبی یاد کنن اونم علاوه براینکه کنف مردم میدزید یه چوبم اونجاشون میکرد مردم میگفتن خدا پدر و مادر قبلی بیامرزه

 263. محمد می‌گه:

  اینا همش گندیه که احمدی نژاد زده ودولت حال که هیچ دولت بعدی هم نمیتونه این گند رو درست کنه.احمدی نژاد با همین یارانه ومسکن مهر سر مردم رو گرم کرد تا اختلاسهای خاوری ها ومه آفریدها وزنجانیها رو نشوند که آخرش هم شد وحالا وقتشه که یارانه ها هم حذف بشه

 264. حسین می‌گه:

  بخدا انقد دستم خالیه که نگو نمیدونم چیکار کنم خدا ب فریادمون برسه با این وضع چشممون ب این یارانه است که اینم میخوان قعط کنن بذارن تو جیب اقازادها الان بچه ام تازه بدنیا اومده بیکارم نمیدونم‌چیکار کنم انقد گرونی شده که یارنه رو میدن همون روز خرج میشه نمیدونم بخدابریدم فقط دعا میکنمزودتر درست شه

 265. ناشناس می‌گه:

  پول مردم و به خودشون بدید
  انقدر نگید میخوایم پول نفت و مدیریت کنیم
  فکر کنید دیگه مثل خیلی از کشورها نفت ندارید
  بی لیاقتی تو اداره مملکت و با پول مردم جبران نکنید

 266. فرزان می‌گه:

  حیف که جرات خودکشی ندارم وگرنه این کارو می کردم از بس که شرمنده زن و بچه شدم .واقعا متاسفم .خدایا کمکمون کن

 267. ناشناس می‌گه:

  اونموقع که ۴۵ هزارتومن شروع کردن بدن با قیمتای اونموقع شاید جواب میداد ولی الان ۵ سال گذشته قیمتها چندبرابر شده بنزین آزاد شده پول برق سربه آسمون گذاشته …. یارانه رو زیاد که نکردند حالا هم میخوان حذفشم بکنند !!!!
  که چی آخه ؟

 268. نسله سوخته می‌گه:

  خلاصه این بحث ها همتون نفرین کنین اونایی رو که خق این مردم و میخورن
  نفرین کنین همه اونایی رو که به خاطر این بی همه چیزا مردم باید بدبخت شن
  ما که دستمون به اینا نمیرسه اعتراضم کنیم فرداش یه مهر سیاسی رومون میزنین میندازن زندان
  به خدا این مملکت اسلامی نیس لا اقل از ائمه اطهار خجالت بکشین اسم مملکتو عوض کنین
  فقط منتظر اون روزی ام که امام زمان بیاد اینارو رسوا کنه

 269. یه مادر تنها می‌گه:

  سلام من خیلی کوچکترازاونم که بخام نظربدم ولی دیگه واقعا بریدم من یه مادرتنهام که کل زندگیم با۳تا یارانه میچرخه اونم دستم خودم نیست دست طلبکارامونه میخام بگم این همه اقا زاده ها میخورن دولت میبینه و هیچی نمیگه ولی برا گرونی و قطع کردن یارانه همیشه توصحنه هست واصلا به فکرمردم نیس خودمون بایدبراخودمون کاری کنیم شایدباورتون نشه ولی من چندروزنداشتم که غذابخورم و از گرسنگی خوابم نمیبره خودم هیچ ولی آه و ناله دختر یک ساله ام بگیره کسانی رو که باعث شدن من تو یکی از غنی ترین کشورهای دنیاازدردگرسنگی خوابم نبره

 270. بردیا می‌گه:

  سلام اتفاقا با همین یارانه میشود زندگی کرد میگویید چطور با صرفه جویی من ماهی ۲۵۰ حقوق دارم ۶۰تا اجاره میدم و دوماهی حدود ۲۰ تومان قبض اب و برق و گاز میدم میشه ۱۸۰ مانده خوب این حدود ۹ تومان نان میخرم و برنج و ماست و روغن و گوشت و حبوبات میشه حدود ۷۰ تومان بازم ۱۰۰ تومان در ماه اضافه دارم خوب ماهی ۹۰ تومان یارانه داریم که ۶۰ ماه دست نزدیم با سودش تو بانک حدود ۷ تومانی است و ۶ توانی هم پس انداز دارم میشه ۱۳ تا که میرم یک خونه میخرم کی گفته نمیشه شما اگه خواستید میتونید زندگی کنید با ماهی ۱۵۰ تومان و اونهاای که خانه دارند با ماهی ۹۰ تومان هم میشه زندگی کرد فقط باید خواست

 271. علی می‌گه:

  دولت روحانی اگر تا حالا یارانه نقدی را قطع نکرده،بخاطر اینه که تو انتخابات سال ۹۶ رای بیاره،،ولی مطمعن باشید اگر رای اورد بلافاصله یارانه نقدی ملت رو قطع و باز به کارخانه داران عزیز بر میگردونه

 272. مرتضی میلانی می‌گه:

  باید با کی تماس بگیرم که برسی کنن.سایت میگع مشکلی در پرداخت یارانه به وجود نیومده ولی دو روز از پرداخت یارانه.میگزره ماله من پرداخت نشده والا که.قسط دارم

  • admin می‌گه:

   به فرمانداری منطقه مراجعه کنید اگر دلسوز باشند پاسخگو هستند

   • مرتضی میلانی می‌گه:

    رفتم گفتن به فرمانداری اصلا مربوط نمیشه

   • مرتضی میلانی می‌گه:

    رفتم گفتن به فرمانداری مربوط نمیشه کی گفته بیاید اینج.توروخدا راهنمایی کنید

    • admin می‌گه:

     در شهرستانهای کوچک به پلیس +۱۰ و فرمانداری که مراجعه می کردند پاسخگو بودند. مخصوصا فرمانداری. حالا پلیس +۱۰ فقط زمان ثبت نام یارانه و ثبت اعتراض ها پاسخگو بود ولی فرمانداری های دلسوز پاسخگو بودند و راهنمایی می کردند. از فرمانداری منطقه تون بپرسید شما بالاترین مرجع سیاسی در یک منطقه و یا شهرستان هستیم اگر شما پاسخگو نیستید پس چه نهادی پاسخگوست؟ حداقل بگویید به کجا مراجعه کنیم. نتیجه اش رو هم در همین سایت در قسمت دیدگاهها قرار دهید.
     باتشکر

     • مرتضی میلانی می‌گه:

      بازهم رفتم من رو از اونجا بیرون کردم خواهش میکنم شما راهنمایی کنید.هر چه شماره سازمان هدفمندی رو هم.میگیرم کسی جوابنمیده تلفن رو.خواهش میکنم

 273. سعید می‌گه:

  برادران راهی پیدا کنیم آقایان برای تعطیلات نوروز مشکلی نداشته باشند بهتره یارانه اسفند رو عیدی بدیم بهشون تا روحیه بالا بره و آقازاده ها دست تو جیب و خزانه و نفت وطلای کشورمون نکنند بهتر نیست نه توروخدا بهتر نیست آقایان…. هم به زحمت نیفتن سخته براشون تو رو خدا یه فکری بکنید

 274. آرین می‌گه:

  اینهمه نالیدین پس ما چی بگیم ۵ نفر ادم با ماهی سیصد تومن.. سه تا محصل و یه پدر بیکار و اجاره نشینی و … چکار باید بکنیم

 275. اسلام می‌گه:

  همه نظرات دوستان را خواندم
  و میدونم تو مملکتی که همه فقط به فکر پر کردن کیسه های خودشان هستند چه باید کرد من وشما برادر و خواهرهای عزیز باید مملکت خودمون را اصلاح کنیم اما چطوری ؟
  وقتی میبینید تو فضای مجازی یه گروهی تشکیل شده و میگن کمپ خرید خودروی صفر ممنوع واقعا همه مردم باید دست به دست هم بدن تا این ارابه های مرگ خریداری نشن وقتی من نوعی میگم مگه با خریدن یا نخریدن من چیزی عوض نمیشه همین اتفاقات سرمون میاد من بیشتراز دوساله ماشینمو فروختم ولی بخاطر این کمپ ماشین نمیخرم بیایید دست در دست هم دهیم میهن خویش را کنیم آباد
  بعد از برجام فقط قیمت یونجه کمی پایین اومده ولی لبنیات و… همچنین رو به افزایشه
  در ضمن یادم رفت بگم تمامی این جملاتی که نوشتم مصداق واقعی” از ماست که برماست ” است

 276. ساناز می‌گه:

  روز انتخابات همه روبا چهچه و به به پای صندوق های رای خواهیم دید.خخخخخخخ

 277. قیصر می‌گه:

  قدیماوقتی کسی میپرسید اوضاع کاروکاسبی چطوره همه میگفتند خدارو شکر خوبه ولی الان که میپرسند اوضاع کاروبارچطوره باز هم مجبوریم بگیم خوب نیست تعریفی نداره ولی باز خدارو شکر چون اگه اینو نگیم میگن شکرخداروبجا نیاورده داره کفر نعمت میکنه اخه کدوم نعمت اینا گذاشتن توسفره ما باشه که بگیم خداروشکر ولی بازهم خداروشکروبه امید ظهوراقا مون لا اقل ادمای مملکت اسلامیمون رو بشناسیم به امید اون روز خدا کنه فقط هرچه زودتر اتفاق بیافته یاصاحب الزمان مردیم مددی

 278. فرهاد می‌گه:

  اخه با این درامد کم من مگه میشه زندگی کرد و کارو کاسبی هم که تعریفی نداره واسه چندرقاز باید دیتمونو ببریم تو لونه زنبور بخاطر چند ؟میگن اگه ماهی یک ملیون کمتر درامد داشته باشی زیر خط فقر زندگی میکنی من که ماهی با گرفتن یارانه دارم سر میکنم زیر کدوم خط زنده هستم تورو خدا کاری کنین اشتغال پیدا کنیم مگه میشه طرف ملیاردها پول داره یارانه بگیره منم با این وضع ای خدا کجایی که خیلیا بخاطر نبود درامد برا خانواده ها شون خود کشی میکنن کمکمون کنید تا اونایی که کار ندارن کار پیدا کنن مخصوصا مرز نشینان مون مثل من مگه کارت پیله وری رو برا چی بهمون دادن بهمون دادن که بهش نگاه کنیم یا سودش بره تو جیب مایه دارا ممنون میشم اگه جواب منم بدین

 279. ابراهیم می‌گه:

  اصلا فکر نمیکنن من کارگر ساده که روزی بیست تومن میگیره وپول یه خانواده رو میده خرج خواهرم برادر کوچیکم خواهر بزرگم ومادرمو دارم من کارگر میدم چجوری وقتی پولی ندارم برم برای خواهر برادر کوچیکم که عکس بگیرم و خرج کنم تا کارت ملی بهشون بدن.باید یه یارانه ای بگیریم تا خرج کنیم برای کارت ملی هاشون تا کارت ملی براشون صادر بشه.همینجور بدون فکر نکردن برا خودشون میبرن میدوزن.صد رحمت به احمدی نژادبخدا مرد بود به هرچی که گفت عمل کرد شیرمادرش حلالش.باکلید امد بهتر کنه بدتر کرد یارانه ها پنج روز افتاد عقب بنزین گرون شد همه چی گرون شد نون یکدونش شد۱۳۰۰تومن خلاصه. بدتر شد بهتر نشد

 280. علی علیزاده می‌گه:

  من موندم چرا انتقلاب کردن مگه بخاطر بی عدالتی وظلم وستم واختلاف طبقاتی نبوده خب الان این موارد داره بیشتر بیداد میکنن در ضمن بیکاری وپارتی بازی وباندبازی بهش اضافه شد تا کی باید دست رو دست گذاشت حل چیه بگین روزی ملت ایران عظیم ترین ملت بود الان چی داریم مثل یه کوته کفتر سرگیج بین خودمون میچرخیم تا کی خواب بسه دیگه گندمون دراومد بلند بشین از این خواب زمستونی

 281. علی علیزاده می‌گه:

  من موندم چرا انتقلاب کردن مگه بخاطر بی عدالتی وظلم وستم واختلاف طبقاتی نبوده خب الان این موارد داره بیشتر بیداد میکنن در ضمن بیکاری وپارتی بازی وباندبازی بهش اضافه شد تا کی باید دست رو دست گذاشت حل چیه بگین روزی ملت ایران عظیم ترین ملت بود الان چی داریم مثل یه کوته کفتر سرگیج بین خودمون میچرخیم تا کی خواب بسه دیگه گندمون دراومد بلند بشین از این خواب زمستونی ……

 282. مختار می‌گه:

  سلام حضورمسئولین محترم ودلسوز جامعه برادرم ۲۳سالشه براثر داروی پزشکی اشتباه رفته به کماومعلول باسطح هوشیاری ۵میباشددرواقع نه صحبت میکنه نه تکان میخوره نه غذامیتونه ببلعه نه اراده ای دردفع ادرارو…داره اما به جز۵۲هزارتومان بهزیستی هیچ کمکی نمیکنه نه دارونه درمان نه لوازم بهداشتی نه فیزیوتراپی نه پرستار نه ماساژور همه رامادرپیرم برعهده داره ازغذاش زده ازلباسش زده ازخواب واستراحتش زده باقرض وگرفتاریمیگذرانه درصورتیکه حمایت دولتی درهمان سطحی که گفتم هست پس توراخدابهانه کمیته امدادوبهزیستی وکمک به این قشر رابهامه نکنید…..و……همان کمکهای مردمی راهم ازسازمان بهزیستی وکمیته قطع نکنید….

 283. علی می‌گه:

  با سلام و صلوات که وضع مردم خوب نمیشه
  دزدی و اختلاس نباید تشویق بشه!!

 284. سلام می‌گه:

  سلام من یه بنا ساختمان هستم،یه خونه خریدم با هزار مکافات،طبقه چهارم بدون اسانسور،۱۵سال ساخت،۱۱۰میلیون ۴۰میلیون وام داره قصد هرماه،۱۳۷۰۰۰۰،چند ماه است بیکارم ،قصدها هم عقب افتاده تا امروزم سبد کالا تعلق نگرفته آیا این انصاف است یارانه من قطع شود،۴نفریم خلاصه پول قبضها هم نمیشه از اشنایان کلی کشاورزی دارن سالانه ۱۰۰میلیون سودشان است قطع نشده ،کلی ماشین دارن حتی سواری خارجی دارن،به این تعلق بگیره برای ما که نه سندی نه شرکتی نه چیزی بناممون باشه،قطع کنن،این دور از انسانیته مسولین

 285. میگ میگ می‌گه:

  انشالله به حق آبروی امام زمان دیگه حالا ریشه هر کسی به این مردم ظلم میکنه و خون شهدا پایمال میکنه کنده بشه

 286. بابک می‌گه:

  سلام دوستان: نا امید و نابودمون کردن خدا خودش کمک کنه اینا تا تک تک جوانها رو افسرده و بیرون نکنن ول کن نیستن

 287. admin می‌گه:

  هه. شماها ها بعضی ها تون چی تا الان از روحانی تون دیدید که حالا بد احمدی نژاد رو میگید.
  بازم احمدی نژاد لااقل یه شور و هیجانی تو این مملکت بود. اما الان چی همه از زندگی سیر شدن. واقعا متاسفم

 288. حسین می‌گه:

  اگه یارانه زیاد نشه.بنده مجبورم بروم دزدی.البته دزدی از پروژه های دولتی.آهن دزدی

 289. مینا می‌گه:

  سلام به همگی
  من به هیچ کس کاری ندارم فقط یک خواهش از آقای خامنه ای رهبر عزیز دارم لطفا شما کاری بکنید من ار شما خواهش میکنم که این طرح هدفمندی یارانه ها رو بردارید منظورم اینه که قیمت اجناس و قبوض به حالت اول برگرده و این مباغ یارانه که واریز میشه حذف بشه .اینجوری خیلی بهتره .قبلا قبض آب اگر خیلی میومد میشد ۵ هزار تومان ولی حالا با مصرف کم هم سر به فلک کشیده .خواهش میکنم به فکر اون کارگری که ماهانه ۷۰۰ هزار میگیره باشید …..ممنون اگر پیگیری بشه

 290. amir می‌گه:

  ممنون بابت این خبر

 291. وحید می‌گه:

  با سلام فقط میخوام بگم این دولت یک دزد دروغ گوی,باکلاس وبا رنگ بنفشه,سه ماه یارانه ما روقطع کردن بعد متوجه شدن اشتباه دوباره بعد ازسه ماه شروع به پرداخت ,اما اون سه ماه که پرداخت نکردن تکلیفش چی میشه,حالا حساب کنید چندین هزار خانواده مثل من وجود داره وچقدر پول,این ملت رو,باکلاس بنفش,میدردن ومیخورن,واقع این دولت با تدبیر وامید,مردم را دورمیزنند وفکر میکنند مردم نمیفهمند,که البته خر خودشون هستند ,ملت ایران بسیار فهیم وباهوشند,این دولت هستش که مثل کبک سرشرو توبرف فرو میکنه,با درود به ملت
  فهیم ,باهوش,وصبور,ایران

 292. علی می‌گه:

  درود بر احمدی نژاد.

 293. هادی می‌گه:

  این یارانه در اصل یارانه دیماهه نه بهمن ماه آقایان یک ماه رو زدن توش

 294. بلوچ می‌گه:

  بابا بیخیال یارانه بیایید سراوان قاچاق سوخت یه سرویس رفت برگشت سه شب و روز پنج میلیون تومان در امد داره رفیق دارم شبی یک میلیارد کار میکنه این ۴۵ هزارو مال روحانی بزار قبض برقشو پرداخت کنه فقط بلوچستان و قاچاق سوخت

 295. فرهاد می‌گه:

  اینم ی کلک دیگه من الان سعی کردم در بیستو شیش بهمن ماه ۹۴ یارانه رو بردارم ساعت بیستو چارو بیست دقیقه شد همش میگه موجودی کافی نیس یعنی چی من نمیتونم برداشت کنم پس چرا تبلیغات میکنین که در ساعت ۲۴ بهمن ۹۴ تاریخ بیستو شیش واریز میشه کوشش این یارامه اقای یون مسئول چرا به مسئله انرژی هستهای اهمیت میدین چرا بفکر ما گداهای یارانه ای نیستید تا کی این گرسنه بمونیم تاکی باید چشمامونو به بی کاری بدوزیم تا کی بی پولی رو واسه خودمون یک حصرت بدونیم اقای محترم حسن روحانی ملت از گرسنه گی دارن از همه چیز میبرن پاسخی در مورد این دروغ مسئولینی که وعده میدن یارانه در یک زمان معلوم واریز میشه چرا واریز نشده لطفا رسیدگی کنید

 296. مهسا می‌گه:

  دقیقا.من هم میخواهم غرغرکنم.چندروز پیش برای کارت ملی هوشمند رفتم،یه خانومو گذاشتن اونجا که ازعکاسی سردرنمیاره و به زوراخم و تخم دستی دستی اعصابتو میندازه توی هچل و روانتو لای منگنه و عکستو زرتی بدون روتوش توکامپیوتر.همش پول پول پول.ده تا انگشتو که میذارن روی دستگاه دیجیتال هیچ،باید چند انگشت زاپاس هم دراختیارشان بگذاری.کم مانده ازحلقوم و مری هم اثربگیرند که یک وقت درموقع عمل جراحی جعل و کلاهبرداری نکنیم.آقاجان پدرمن یک کارگراست که باعرض معذرت بادوسه ساعت اضافه کاری دهنش صاف میشود و هشتصدتومان حقوق میگیرد.خداروشکر،خداروصدهزارمرتبه شکراما تورا به خدا کاری نکنید که این شکرانه بشود کفرانه و سرسفره ی ساده مان به جای غذا باکاردو چنگال بیفتیم به جان شرک و کفر.یک ذره به جمهوی اسلامی بودن اسلام قاطی کنید.به خدا فشارتان رابالا نمیبرد.

 297. یادم رفته می‌گه:

  الان ساعت ۹ صبحه ولی هنوز هیچ پولی به حسابم واریز نشده چرا

 298. سجاد می‌گه:

  مگه این حکومت صاحب نداره.به زودی مسلط نشین و صاحب عرش و فرش حکومت را به دست خواهد گرفت و تمام سران کشور را محاکمه خواهد کرد و دل خوشی و امید به زندگی ها باز خواهد گشت.

 299. سارینا می‌گه:

  سلام امشب واریز میشه انشاله دیگههههههههههههههه

 300. مسیحی می‌گه:

  تورو خدا بسه چقدر به هم بی احترامی میکنید
  من ۴۲ ساله دارای ۲ فرزند کارشناس الکترونیک هستم به خاگر مسیحی بودن بهم کار نمیدن یارانه دریافت نمیکنم مگه من ایرانی نیستم ؟
  بگین من چکار کنم
  به قول معروف با سیلی صورت سرخ کنم جواب بدین ؟

 301. بیکار می‌گه:

  با نام خدای دادگر
  بنده یک مرد ۳۳ ساله با داشتن سه فرزند دو دختر و یک پسر که قبلا یک سوپر مارکت کوچک داشتم و به علت درامد کم و اجاره زیاد مجبور شدم جمع کردم الان یک ساله که بیکار هستم و هر جایی هم میرم چون کار نیست شرمنده زن و بچه هستم
  و جالب اینجاست یارانه هم چند ماه برام واریز نمیشه
  آیا این انصافه
  ایا این رسیدگیه
  آیا این عدله
  ای کاش این دولت مردان یکبار خودشون جای امثال من بزارن

 302. nejat می‌گه:

  سلامی گرم و آتشین به دولت تدبیر و امید نمیدونم من خوابم یا یا مسولین تو خواب خلاصه ساعت ۲:۱۹ دقیقه بامداد روز ۲۷ بهمن ۹۴ تنها ۵روز از سالگرد پیروزی انقلاب پر خیر و برکتمون گذشته و لی هنوزم روی صفحه گوشیم مینویسه موجودی کافی نیست امروز واسه پسر شیش ماهم شیر وپوشاک خریدم نا قابل۵۱ هزار تومان خودم به درک خانومم به درک قسط خونه به درک خورد وخوراکمون به درک هزینه ی آب و برق وتلفن و گاز و هزار کوفت دیگه واجبه حق بیت الماله به روی چشم بچه ای که با هزار امید بزرگش میکنیم بچه ی آدم نیست بچه ی الاغه خوش به حالمون دلتمون دولت تدبیر و امیده کسی که ازش بدی ندیده کار هم که داریم امروز رفتم یه شرکت کاریابی تو شهر وارد نشده ۱۵ تومن ازم گرفتن گفتم واسه چیه گفتن دولت تدبیر و امیییییید میخواد برات تشکیل پرونده بده گفتم الحمدلله خوب حداقل ماه دیگه ماهیانم رو میگیرم خیلی خوشحال شدم بهم گفتن برو گفتم به به چه زود میخان مارو بفرستن سر کار گفتم حالا آدرس جایی که میخوام کار کنم کجاست با کلی تدبیر و امید گفتن خونتون گفتم واسه چی گفتن تا سال ۹۵ کارخونه ها نیرو بر نمیدارن گفتم نمیتونم الان آه در بساط ندارم گفتن امیدت به خدا باشه خلاصه برگشتم خونه امیدم همیشه به خدا بوده و هست یه چیز دیگه هم که خییییییییلی بهش امید دارم دولت تدبیر و امیییییییییده واسه همینه که هنوز تا ساعت ۳ نصف شب نخوابیدم با امید دارم به بچه شیر خوارم نگا میکنم دست مریزاد دولت تدبیر وامید دست مریزاد

 303. علی می‌گه:

  یارانه را قطع کنید خیال همه را راحت کنید.هر ماه یه تعداد بیمنظور قطع میکنید که چه بشه.مطمنا شما خدا را نمیشناسید.و فقط به فکر منافع خودتان هستید .بعد توقع دارید ملت هم به خواسته های شما گوش بدن…..

 304. حمید رضا می‌گه:

  قیمت حامل هاى انرژى رو بر گردونید به سال ٨٩ یارانه رو هم قطع کنید ، بن زین بوده لیترى ١٠٠ تومان یارانه دادین ۴۵ تومان ، الان بنزین شده ١٠٠٠ تومان ولى یارانه همون ۴۵ تومانه ، تازه میکید یه عده اى رو هم قطع کنیم ، !!!!!!!! واقعا یا حرفى نزنین ، یا وقتى زدین رو حرفاتون وایستید !!!!!

 305. massi می‌گه:

  باسلام من ی مستمری بگیرتامین اجتماعی هستم ومستاجرودانشجودارم بیوه هستم وپس اندازی ندارم نه یارانه نه حقوق کفاف نمیده چکاربایدبکنم خواهش میکنم جدی رسیدگی کنیدویارانه را زیادکنیدتاامسال من هم اینقدردرمظیقه نباشیم ممنون ازرسیدگی شما پسرم راسال ۸۳کشتن حتی نداشتم وکیل بگیرم خونش پایمال شد

 306. علی می‌گه:

  یعنی چرخ مملکت با این همه سرمایه فقط با یارانه ۴۵۵۰۰مردم میچرخه

 307. سعید می‌گه:

  اگه بخوای حرف بزنی حقت را بگی سری زندونت می کنند وقتی جلو رسانه دم از حق میزنند فقط خودشون نشون میدند ولی باطنشون چیز دیگه است این دنیا فقط بازی سیاسی هستش خودشون حقوقشان سر به فلک میکشه من یه کارمند هستم حقوقم هشصد تومان هستش ۲۷سال دارم متاهل هستم یه بچه دارم خونه ندارم پنج سال مستاحرم موندم با این حقوق چطور خونه درست کنم در ضمن چند تا وام هم گرفتم به زور قسطام پرداخت میکنم مطمئنم تا سن پیری نتونم خونه درست کنم بعد میگند درس بخون این همه درس خوندیم جون کندیم حالا باید زجر بکشیم ایخدا تا کی وقتی ماهی رهشصد می گیرم وقتی سرماه حقوق واریز میشه تمام میره قسط بعد جواب زن و بچه رو باید چی داد اگه زن و بچه ات شب و نصف شب مریض بشند با چه پولی درمونش کنی وقتی با حقوقی که سر برچ تمامش قسط میره ولی آقازاده ها حالا نزدیک عید هستش با پول منو شماها الان بلیط کشورهای اروپا رزف کردند ولی منو شماها باید بشینیم شرمنده خانواده هامون بشیم خدا ازشون نگذره

 308. مصطفی می‌گه:

  چرا یارانه من رو نریختن
  ۲۸ ۱۱ ۹۴ ثبت نام کردم
  ولی این ماه یارانه رو برای من نریختن

 309. حسین سرشارمقدم می‌گه:

  دولت راستگویان یارانه اینجانب با حقوق بازنشتگی کمتر از ۱٫۵ میلیون را که قیم و مسئوال مخارج خانواده سه نفره بی جیره و مواجب مرحوم پسر هستم که از بیکاری سکته کرد و مرد را قطع نموده

 310. امیرعلی می‌گه:

  سلام
  این ماه یارانه برای من واریز نشد با وجود اینکه بنده در یک شرکت خصوصی کار می کنم و حقوق ۱۵۰۰۰۰۰ می گیریم متاهل هستم و دارای یک بچه و در ضمن جالبه که جایی هم نیست که من اعتراضم را در انجا درج کنم اگر کسی میدونه که باید چکار کرد لطفا راهنمایی کنه

 311. مسعود می‌گه:

  سلام به همگی . اقا احمدی نژاد هر چی بود اگه خودش مخورد لااقل به ما هم میداد اینا از اول هی تلاش میکنن که این چندرغاز رو هم از ما دریغ بکنن

 312. محمد رضا می‌گه:

  سلام با دریافت حقوق کم تر از ۱۲۰۰۰۰۰ تومان چرا یارانه من پرداخت نشده است. با تشکر

 313. خردمند می‌گه:

  پول آب و برق و گاز و بنزین و نان و …. همه را گران کردند گفتند ما با یارانه جبران می کنیم و متاسفانه دولت و تمامی آنهایی که کشور را اداره می کنند به فکر جیب خود هستند نه مردم و از مجلس دریغ از یک مصوبه به نفع مردم که مردم فکر کنند اینها نماینده مردم هستند آخر اینهمه نماینده یکی جرات آن را ندارد بگوید آقاین قیمت های حامل های انرژی را برگردانید به وضع سابق یارانه پیشکشتون

 314. nima می‌گه:

  من تمام نظر ها را نگاه کردم تا اینجا یکی دو نفر از این وضع راضی بودن بقیه همه ناراضی .راستی انقلاب برای این بود که این همه ناراضی داشته باشیم.اختلاس .دزدی .فحشا .نا امیدی .فقر ………………………………………. چه کسی باید جوابگوی این همه بلا باشه حالا یارانه بماند

  • admin می‌گه:

   دلیلش اینه که آدمای راضی چیزی نمی نویسند و ناراضی ها اعتراض می کنند. این اصل نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان اینگونه است که ناراضی ها و منتقدها اعتراض می کنند و حرفشان را می زنند. پس این نظرات دلیل بر ناراضی بودن همه نیست. ان شاءالله که روزی بیاید که همه راضی باشند. البته این محال است چراکه عدالت علی(ع) هم نتوانست همه را راضی نگاه دارد. ناراضی ها بیشتر بودند تا راضی ها. این ذات انسانی ماست. ما همیشه از همه چی می نالیم و ناراضی هستیم. حتی در همان آمریکا که بهشت بسیاری از ایرانی ها شده است هم اگر نظرسنجی کنی اکثر مردمش ناراضی هستند. ما آدمها ناراضی بدنیا می آییم، ناراضی زندگی می کنیم و ناراضی هم می میریم.

 315. حسام می‌گه:

  سلام
  من برجی ۱۵ میلیون حقوقمه این ۴۵ تومنو میدم تنباکو دوسیب میخرم تا یک ماه نیازمو برطرف میکنه.واقعا بهش نیاز داشتم.مرسی از دولت

 316. احمد می‌گه:

  یارانه هر کی قطع شده .فردا میگم نوبخت پرداختش کند.جالب ها ها اطلاع رسانی کنید.الان رفتم …. با رییس جمهور صحبت کردم

 317. محمود اس اس می‌گه:

  آقایون اگه بودجه کمه و دارین اینطوری جبرانش می کنین ملالی نیست ولی وقتی می بینیم علنا اعلام میشه به کشورهای دیگه عربی کمک میشه اونوقت هم ملالی نیست چون چاره دیگه ای نداریم .شاید دین اونا کاملتره و ما …..

 318. بهرام می‌گه:

  من با ۲تا بچه که الان شرمنده اون ۲تا هستم و ۲۴ساعته خونه دعواست که فقط خواستشون مثل بچه های دیگه یه تبلت یا یه گوشیه که من شرمندشونم حالا میخان بیان این ۴۵۰۰۰تومانم قطع کنن چی میشه مگه بزار آقا زاده ها بخورن چون چش بچه اونها از چش بچه ما سیاهتره خدایا فقط به تو پناه میبرم

 319. کارمند می‌گه:

  فقط کارشون شده تخریب دولت قبل والا هرچی بود مردم خیلی بهتراز الان زندگی میکردن از وقتی رای میخواستن حرفای قشنگشون مار و از لونش بیرون میکشید همین که خرشون از پل گذشت کاسه گدایی دست گرفتن و همش گفتن دولت قبل برده. خرده .خالیه. دزدیدن. نداریم. اگر همچی خوب بود چه احتیاجی به کلید بود؟اگر همه این چیزا نبود خب منم میتونستم با پول مردم مملکت و بچرخونم الان بیکاری بیداد میکنه هر روزم داره به امارش اضافه میشه مشکلشو نمیتونن حل کنن دم از تعدیل نیرو میزنن گل بود به سبزه آراسته بشه خدا به داد مردم برسه انشالله

 320. حمید می‌گه:

  ما که هیچ ارزانی ازاین دولت ندیدیم .همش گرانی.بی کاری .تنگنا .مقاومت .تا کی.واقعا تا کی.مسخره اش دیگه دراومده.عده ای چپاول می کنند.عده زیادی دیگر در مذیقه ..

 321. محسن می‌گه:

  وای به حال اون حکومتی که مردمش برای گرفتن ۴۵ تومن پول این همه انتظار می کشن و این همه اینترنت رو سرچ می کنن. آقای روحانی… شما هنوز نون و روغنتون رو به قیمت ۵ سال پیش می خرید؟ آخه برادر من! ۴۵ تومن هم پوله؟ فقط بلدید ادعا در کنید و منت سر این مردم بدبخت بگذارید. اگه تونستید یه کشور پیدا کنید که از ایران بدبخت تر باشه! در خیلی از مسایل ایران از عراق و افغانستان هم بدتره؟ اگه قبول ندارید برید ماشین هایی که سوار می شن رو ببینید. ایرانی جماعت فقط بلده ادعای پیشینه ی ۲۵۰۰ ساله ش رو بکنه!!! مسئولین محترم چه جوری می خواید فردای قیامت جواب ۸۰ ملیون نفر رو بدید؟ بهش فکر کردید؟ این همه فقر، ازدواج های ناموفق، خودکشی ها، خود فروشی ها و… نتیجه ی زیاده خواهی ها و زیاده خوری های شماست

 322. Reza می‌گه:

  اینا همشون یک مشت دزد هستن اومدن همچی رو گرون کردن تا یارانش رو به مردم بدن بعدم دارن یارانه مردم رو میگیرن شما اگه به فکر بودجه مملکت هستین برین جلوی اختلاس های n میلیونی رو بگیرید نه اینکه حق یک مشت گره گوری.

 323. سید احمد می‌گه:

  با سلام
  عرضم به خدمت شما خواستم بگم
  این یارانه مال اسفند ۹۴ هست

  • میثم می‌گه:

   سلام. من به این دولت امید دارم.فقط ی راهنمایی.شما که میگید یارانه افراد کارمند رو قطع کنید خواهشا تعداد فرزندانشان در نظر بگیرید ببینید چه هزینه ای براشون لازمه تا تحصیل کنن.

 324. مهدی می‌گه:

  خسته شدم .میفهمین. خسته.
  نه عدالتی، نه انصافی، نه کاری، نه پولی، نه ازدواجی، نه تشکیل خانواده ای. هیچی به خدا.
  تو رو خدا بسه.
  دیگه فشار ندین، دارم به فنا میرم،
  ۲۶ سالمه عمرمو با درس گذروندم الان ۶ماه فارغالتحصیل شدم درک می کنید، اگه مسلمانید رحم کنید.

 325. حسین می‌گه:

  تاریخ نشان داده است که گرسنگی مادر بسیاری از قیام ها بوده است.

 326. رضا می‌گه:

  اینجا ایران است اعتراض واردنیست وطنم پاره تنم خیلی چیزها خوردن ته جیبشون خیلی گوده پرنمیشه

 327. ali می‌گه:

  سلام . میخواستم بدونم که هرکی مشاور املاک داره یارانه اش قطع میشه لطفا” راهنمایی بفرمایید .

 328. شیعه خخخخ می‌گه:

  دم ملت گرم نون من تو سفره تک تک شون تا قیامت

 329. رضا می‌گه:

  صدفه سر زن ودوتابچه مرابخورید تامن وزن ودوتابچم سلامت باشیم تویی که بدون آگاهی این چندرغاز راقطع کردی خدارابحق محمدوآل محمد قسمش میدم همینطور که باعث شدی من خجالت بچه ام را هربرج بکشم ان شاءالله خدا یش زن وفرزندت شرمساری کنه

 330. رضا می‌گه:

  من جانمار آب نمیکشم ولی پدر پیر بزرگ ولایی رادوست دارم درحدیکه هرگونه امری بفرماید سرتعظیم فرود میاورم..واینم میدونم که پدرپیرمان فقط وفقط بخاطر حفط نواموس مردم خیلی غصه میخوردوازخیلی کارهای رییسان غم بر دل میبرد واما از رهبرکبیرانقلاب آقای خمینی –تقریبا ۹ ماه از انقلاب گذشته بود که هنوز کاغذهای ادارجات سربرگ طاغوت را داشت بخداقسم این مرد یزرگ یک نهیب زدوگفت اگرتایکهفته دیگرتمام سربرگهای کاغذهای طاغوتی راجمع نکنیدبه این مردم میگم \پدرتون را دربیارن..بخداقسم طولینکشیدکه اگرهمه ایران رامیگشتیدیک کاغذ اداری باسربرگ طاغوتی دیگرپیدانمیشدحالا آقامیخوادبه داش قدرت برسه همه جوروعده دروغ میده وقتی داش قدرتوبدست آورد اول زورش به مافقراییکه۷۰۰تومن حقوق میگیریم میرسه باشه تا در دنیای آخرت پاسخ من وزن وبچه ام را بدهد البته اگر مقیدباشندکه ان شاالله مقیدتد

 331. amir می‌گه:

  نماینده مردم میره تصویب میکنه که دهن مردمو سرویس کنین .از ماست که برماست

 332. بنده خدا می‌گه:

  ببخشید مسئولین خودشون یارانشون قطع شده آآآآآآآآآآآآآیا؟!!!

 333. رجبخان می‌گه:

  هرمصیبتی که دراین مملکت برسر ملت میبارد از عملکر خودمان هست چون دین وایمان ما صوری است والکی با یک گرفتاری فریادمان بلند میشود ما ملت تا انجا پیش رفته ایم که قبله ارزوهایمان امریکا شده درنتیجه یارانه ها بخاطر فقر فرهنگی دارد پرداخت میشود اگر ما به دور از ادعا تلاشگر بودیم دراین سه دهه میتوانستیم شرایط زندگیمان را خیلی بهتر از کشورهائی که رفاه بالائی دارند بسازیم ما همیشه به فکر خودمان هستیم دیگری را نمی توانی تحویل بگیریم مگر نه این است که یدالله مع الجماعته اگر دست دردست داشتیم حکومت اسلامی را انچان میساختیم که جهانیان برما فبطه بخورند نه اینکه حالا داریم باهمصدائی نق میزنیم مطمئن باشید کسی صدایتان را نمیشنود اگر درخیابان فریاد کنید راهی انجا میشوید که شده اند وحالا ما باید یکصدا باشیم ونق نزنیم ببینیم این دولتیان ومجلسیان قضات تا کجا میخواهند فرو کنند واگر خیلی گرسنه شدید روزه بگیرید هرسال را میباید نه ماهش را روزه بگیریم ودوماهش را با یک وعده غذا بخوریم در سرسفره نذری دهان ویک ماهش را قناعت کنیم تا بقیه ماهها را بتوانیم روزه بگیریم وافطاری رو را با اب ونمک وقند باز کنیم اری خدا مهربان است کسی را گرسنه نمی گذارد برای عدم ازدواج هم تذکیه نفس بهترین داروست از خنده وشادی جشن باید برحزر شد خداوند نمیپسندد هرکسی روزانه اشگ بریزد انشا الله دراخرت در باغی که نهر شیر وعسل جاریست متنعم میشود پس هر لحظه بخوانید ام یجیب ومزطره یحیب مزتر ازا دعاه ویکشفو سوئ وشغلی پردرامی هست که همه میتوانند به ان به پردازند تکدی گری گروهی ویا تکی ماهانه چندین میلیون تومان درامد دارد بدون مالیات

 334. میلاد می‌گه:

  خدا لعنتتون کنه.دولت ال دروغ

 335. نهدی می‌گه:

  سلام یارانه پر درآمدها قطع شده پس چرا نمی دهند به کم درآمدها فکر مردم نیستند احمدی نژاد فکر مردم محروم بود چندسال یک ریال اضافه نکردند من الان خودم بیکارم زن و بچه دارم

 336. samin2 می‌گه:

  ب اون مقدساتی که میپرستید شما ها قضاوت کنید: ب جون مادرم امروز چشمم ب تلوزیون و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه بودم که یارانه ها رو بریزن بخدا ۴ تا قسط عقب افتاده داریم ی حقوق کارگری ی سرباز ک باید راهیش کنیم از این گذشته کجای قرآن نوشته مال مردم خوردن خوبه و نمیدونم اینجور میشه ک ثروتمند میشه آخه انصافه که آدم شرمنده شه؟بخدا تازه ازدواج کردیم اما انقد مشکلات داریم که آوار شده تو سرمون خدا لعنتتون کنه بخداوندی خدا خسته شدیم از این زندگی آخه کدوم درس؟کدوم مدرک؟تو جایی که ما هستیم همه با پارتیه نه با مدرک هر جا رفتیم یه سِمَت ازمون خواستن آخه اونی ک میشینی پشت میزت اگه من داشتم که نمیومدم ب آدمی مثل تو که یه خدانشناسی التماس کنم؟خاک تو اون سرت…بخدا نمیبخشمشون اونایی که ما رو تو این لجن زار انداختن حداقل ب یارانه ها هم رحم نکردین سه تا مرد داریم همشون بیکار…ملت نیس که همه زیر خط فقریم یارانه رو هم حذف کنن میریم صفحه قبل بقیه کشورا پیشرفت میکنن ما پس رفت!!!

 337. رضا می‌گه:

  با نظر همه دوستان موافق هستم ولی لطفا با همدیگه نجنگید در کنار هم باشید تا پیروز میشید. در ضمن این یارانه فروردینه نه یارانه اردیبهشت لطفا این موضوع رو منتشر کنید تا همه متحد باشند.

 338. کلاه قرمزی می‌گه:

  کلا همه یه وضعی دایم به عنوانه تخیلی و فضایی.فقط باید بشینیم و این درد و تحمل کرد.دنیا پاره نکنی خودتوووو.

 339. علی می‌گه:

  بابا جان من دولت یک کاری کرده خودش توش مونده حالا کم کم می خواهن برش د ارن ولی جرعت رو ندارن با قط کردن این و اون به یک بهانه ای تمام

 340. محمد می‌گه:

  سلام.مگه اونایی که پر درامد هستن تو این مملکت حقی ندارن بعدش هم خدا لعنت کنه نماینده ها رو که هرچی میکشیم از اینا هست به جایی که فکر مردم باشن فکر خودشونن

 341. پینار می‌گه:

  واقعا افسوس‌به این دولت که ماهی ۴۵هزارتومن داره مردم خودش میده ماهی ۴۵هزارتومن بار واسش نقشه میکشه که اونو نده.

 342. مریم می‌گه:

  چرا یارانه بازنشسته ها باید قطع شه؟!! با پزشک و نماینده مجلس و… اسم بازنشسته ها رم آوردن برای حذف یارانه آخه این عدالته؟!!! هیچکی ام گوش نمیده اصلا انگار حرف مردم خریدار نداره

 343. میثم می‌گه:

  بنده یه جوون ۲۰ ساله چند مدت دیگه میخوام برم سربازى…ن کارى واسم پیدا میشه.نه خانوادم اونقد دارن که هر وقت بگم پول بهم بدن…دیگه خواهشا واسه این چندرغاز بازى در نیارین اینم قط کنین?

 344. ملانصرالدین می‌گه:

  آ خدا کرمت و شکر ما ایرانیها رو چقدر خوشبخت افریدی هر ماه پول و نعمت همینجور جلو در خونمون بهمان میدی دیگه یک جور شده که مردم کشورهای دیگه هم هجوم اوردن به کشور ما تا خوشبخت بشن تو رو به بزرگی خودت قسم به اونها هم بده تا مث ما خوش بخ بشن…

 345. بهروز می‌گه:

  ای کلاه برداران دزد چرا یارانه از ۶ سال پیش زیاد نشده؟؟یعنی تورم ۴۰۰ درصد نداشتیم؟؟

 346. سعید می‌گه:

  کاش من هم حقوق ۲۳۰میلیونی داشتم یارانه نمیخواستم با وزیر هم حل میکردم دیگه پیگیر نشه تو خبر

 347. محسن می‌گه:

  نه دنیا داریم نه آخرت… میگین نه؟ وضع مردم رو ببینید
  آقایون مسئولین… به واللله قسم قیامتی هست که باید جواب ۸۰ ملیون نفر رو بدید… تحملش رو دارید؟ جواب توی آستینتون دارید؟ اگه دارید بسم الله بخورید و حالشو ببرید… اما اگه ندارید که مطمئنم ندارید، یه کم به فکر مردم باشید… اینا شیعیان امیرالمومنینند، فردای قیامت خود امیرالمومنین ازتون حساب میکشه… بترسید

 348. رضا می‌گه:

  سلام

  شما چرا می گویید که یارانه خردادماه ..!!!؟؟؟

  یازانه ها را در ابتدای هدفمندی یارانه ها, در پایان هر ماه واریز می کردند. بعد چند ماه, به بهانه شلوغی بانک ها, واریز یایانه ها به اواسط ماه بعد موکول شد و کم کم به اواخر ماه رسید. در دولت احمدی نژاد به همین صورت یارانه یک ماه مردم پرداخت نشد. بدون شک این روند دوباره تکرار خواهد شد.

  هم اکنون یارانه ها یک ماه با تاخیر پرداخت میشود. این یارانه مربوط به اردیبهشت ماه ۹۵ است.

  لطفا به مردم دروغ نگویید و آخرت خود را به یاد آورید.

  به امید ظهور امام زمان (عج) و بازستانی حق الناس.

 349. منصور طالبی می‌گه:

  mansour?? t, [۰۹.۰۶.۱۶ ۲۰:۵۳]
  باسلام اینجانب منصور طا لبی کدملی۰۰۴۵۰۷۸۹۰۴و شماره کارتی که یارانه در آن واریز میشد به شماره۶۲۷۳۵۳۱۰۴۰۰۱۴۶۳۱بانک تجارت شعبه میدان آرژانتین کد ۰۳۴ از بهمن ماه سال ۹۴ قطع گردیده است میخواستم اعتراض خود را مبنی بر قطع یارانه نقدی اینجانب اعلا م کنم که چرا
  یارانه اینجانب با وجود اینکه ۵ماه است بازنشسته نامین اجتما عی شده ام و دارای پنج سر عائله میباشم و ۳۰ است که مستاجر هستم و فاقد منزل مسکونی میباشم . از مسئولین محترم حذف یارانه نقدی بپرسید به چه نتیجه ای رسیده اندکه یارانه اینجانب را قطع کرده اند در صورتی
  که تما م راهها را بسته اند و سایت اعتراض به هدفمند ی یارانه های نقدی هم بسته است وتکلیف چیست خواهشمند است این مهم را به گوش مسئولین هدفمندی یارانه ها برسانید با تشکر منصور طالبی از منطقه ۱۱ تهران و شمار ه مبایل ۰۹۳۵۴۱۹۵۶۳۳ میباشم.باتشکر از شما .خواهشمند است
  جواب اینجانب را یا از مبایل یا پیامک با همان شماره مبایل یا تلفن منزل بشماره ۰۲۱-۵۵۴۲۷۶۳۳ اطلاع رسانی کرده و بنده را راهنمائی بفرمائید ار طریق رایانه چطور ثبت نام کنم. تمام اعتراضات اینجانب طبق حقیقت میباشد ولا غیر در ضمن جناب ربیعی از روزی که بازنشسته شدم
  حقوق نگرفته ام که هیچ بلکه یارانه اینجانب هم قطع گردیه است بدلیل اینکه کد ملی اینجانب به فردی که پارسال فوت شده اینجانب را فوت شده تلقی کرده ودر تمام سیستمها اعم از تامین اجتماعی و ثبت احوال ومرکز آمارو غیره حذف کرده بودند که با مراجعه به ثبت احوال بهشت زهرا
  موضوع را مطرح و با تعجب و عذر خواهی دوباره بنده را زنده کردندو با نامه رسمی ارتباط با سایر سیستمها متصل شده است .و به همین دلیل مردن وزنده شدن واشتباه از سیستم دولت یارانه من قطع شده است لطفا رسیدگی فرمائید با تشکر. در ضمن از سوی سازمان هدفمتدی یارانه ها به
  وزارت کار که متولی رسیدگی به این کار است گفته اند اینجانب منزلی داشتم و سال ۸۴ فروختم و وضع خوبی دارم میخوام بدونم با کدام مدرک به ثروت نداشته ام پی بردن که مرا ازیارانه قطع کردند تازه من اصلا منزل ندارم و از اول ازدواج تا به امروز مستاجر بوده ام و هستم لطفا
  این را بخوانید و مشکل مرا که همانااشتباه سیستمی دولت بوده و در بالا توضیح دادم رابررسی و با این شماره مبایل بالاتماس حاصل فرمائید و مرا از استرس خارج کنید ممنون
  [ mansour.talebi.53@gmail.com ]

 350. منصور طالبی می‌گه:

  mansour?? t, [۱۴.۰۶.۱۶ ۱۸:۴۸]
  اگر دیدگاه من تکراری است به نظر شما چرا باید اصرارکنم پس حتما بررسی نشده که میگوئید دیدگاه شما تکرارای است در ضمن دلیل قطع یارانه من از بهمن۹۴ تاامروز این بوده که مرا فوت شده اعلام کردند به نظر شما عجیب نیست که یارانه مرا بدون هیچ تقحصی قطع کردند اشتباه از سیستم دولت بوده و مرا از سوی دولت که قبل از قطع یارانه بوده از دهک های زیرصفر اعلام کردند میتوانید از ثبت احوال بهشت زهرا استعلام بگیرید با این کد ملی ۰۰۴۵۰۷۸۹۰۴ که اشتباه به فردی که پارسال فوت شده کد ملی اینجانب را زدند روی این مرحوم و غیره که برایتان فرستادم لطفا توشته قبلی را با این نوشته بررسی کرده و اطلاع رسانی کنید با تشکر منصور طالبی به شمار مبایل ۰۹۳۵۴۱۹۵۶۳۳

 351. به تو چه می‌گه:

  این دولت آخه چقدر می خواد صدمه بزنه به این کشور .
  من در یک مدرسه ی نمونه دولتی درس می خونم ولی انگار که تو مدرسه عادی درس می خونم. خلاصه اصلا نباید تفاوتی بین مدرسه نمونه با مدارس عادی باشه؟ یا نه فقط انتظاراتشون از مت بیشتر باشه….

 352. ادم می‌گه:

  شما روی هرچی دروغه سفید کردیدشیطون بایدازشمادرس بگیره نمایندگان مجلس شدن نماینده دولت چون حقوق ماداملعمر میگیرن طبیعی هست که به فکربقای دولتهوی فاسدباشن

 353. End Of Time می‌گه:

  بسم الله رحمان رحیم

  فقط چند وقط دیگه مونده آقا ظهور کنه انشالاه نسلتون منقرض کنه
  وقتی می گوییم علی غریب بود لعنت میکنیم مردمان آن زمان را
  وقتی می گوییم حسین غریب بود لعنت میکنیم مردمان آن زمان را
  خدا نکند روزی بگویند مهدی غریب بود که آینده گان لعنتمان کنند

 354. مصطفی می‌گه:

  اینقد اینجا چرت و پرت نگید اگه واقعا خسته شدید چرا پس تا رییس جمهور میاد همگی میرن سوت و دست میزنن براش.و تا یه تعطیلات میشه همه سرازیر جاده شمال میشن اینا همه از رو سیریه.باید مثل خود زالو صفت ها باشیم خود اون کسایی که فقط به جیب و شکم خودشون فم میکنن مردم کیلو چند…

 355. عرفان می‌گه:

  یکاری که یکدفعه پیدا نمیشه . وقتی منابع یک کشور خالی بشه نتیجش این میشه که دولت بعدی هم نمیتونه کاری کنه و تو گل میمونه . تمام این بدبختیها مربوط به تحریمهای دولت قبلیه و لطفاً خودتون رو به کوچه علی چپ نزنین که تحریمها اثری نداشتند . کارگاه تولیدی که من توش کار میکنم تا پارسال ۱۵ کارگر داشت الان فقط من موندم و دو تا نگهبان . تا کی باید با این اقتصاد پوشالی در برابر دنیا مقاومت کرد ؟چرا تمام کشورهای دنیا با ما مخالفن ؟بعنی واقعاً دولت قبلی …. تو مملکت و رفت .

 356. ما هم انسان هستیم می‌گه:

  سلام هم وطنان عزیز.غضه نخورید وضعیت بدتر هم میشه .در جهان هزاره سوم اکثریت کشورها برشکسته هستند چه برسد به کشور ما که مردمی با دل ساده دارند .همه چیز مارو گرفتن دیگه چی از جون ما میخوان .خدا خودت کمک کن

 357. سایه می‌گه:

  سلام
  بخدا بعضی ها دلخوشن بحث میکنند یعنی اینطور بارمان اوردن که اینقدر سرگرم چیزهای دیگه بشیم که به فساد اقایون حواسمان نباشد .اینقدر گشنه نگه مان داشتند که یادمان بره چقدر تمام اجناس را گران کردند تا این یارانه کوفتی را بهمان بدند. حالا با صد تا منت اقایان تا ریز درامد همه را دارند وقت پرداخت یارانه دارند ااما از دزدی های به این کلانی که در دستگاه میشه بی خبرند.دلخوشیم اقا بیاد اقا کجا بود ملت ساده دل اخه اگه دنیا صاحبی داشت که دولتمرد قبلی ۸سال به اسم حکومت امام زمان از کیسه ملت دزدی نمیکرد..که حالا دست ملت به جایی بند نباشه و یکباره چشم باز کردیم میینیم دیگر چیزی نمانده .ای داد کاش یکی پیدا شه راه رضای خدا حق ما را بگیرد از این ظالمها ما دین نمیخواهیم بیاین حق ما را بگیرید.دینمان را که ارثیه نحث پدرانمان است را دو دستی تقدیم میکنیم.

 358. سایه می‌گه:

  گرچه میدانم تو سانسورچی که جیبت پیوند خوذده به جیب اقایان نمیگذاری کسی حرف مرا بخواند.

 359. حامی ملت می‌گه:

  با سلام خدمت همه یارانه بگیرها ونگیرها من که از دین اسلام روی گردان شدم وقتی که میبینم بالاییها این همه حق زن وبچه من و شما را راحت میکشند بالا انگار نه انگار خدا لعنت کنه شما ها رو که لب تر میکنید واز اسلام صحبت میکنید

 360. ارشاک می‌گه:

  همش تقصیر ملته حقمونه

 361. مسلم می‌گه:

  به جان خودم سه ماه هستش بیکارم زنم یک ماه دیگه داره وضع حمل میکنه کلیه ام رو هم عمل کردم الان هم نمیدونم چرا یارانه من واریز نشده الان ۲۷ تیر ماست . نمیدونم از بی پولی بنالم یا از درد کلیه ام یا از … خدا خودترکمک کن.?

 362. حسین می‌گه:

  امان از دروغ و بی عدالتی

 363. علی می‌گه:

  سلام
  درکل حساب کنی یارانه هارا قطع کردن یه جورای مردم متوجه نشده اون زمان که یارانه تصویب شد ۴۵ ارزش داشت ولی الان دیگه هیچ ارزشی نداره چون ۴۵ دیگه پولی نیست قرار شد یارانه هدف مند بشه طبق تورم پیش بره اینا همه چیز را چندین برار گرون کردن ولی این ۴۵۵۰۰ هنوز تکان نخورده بنازم این عدالت را البته گوش شیطیون کر دفتر چه سلامت دادن به اونای که بیمه ندارن که افغانی های دفتر چه سلامت گرفتند بنام ما بکام کاکا افغان زنده باد محمود احمدی نژاد

 364. محمد حامد می‌گه:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  فکر کنم بهتر باشه کمی با دقت به این موضوع فکر کنیم
  یارانه چی هست
  علت پرداختش چیه
  یارانه مبلغی بود که قرار شد به جای پرداخت به شرکت ها و ادارات جهت پایین نگه داشتن قیمت ها به مردم پرداخت بشه تا بتونند خودشون مدیریت هزینه های زندگی خودشون رو داشته باشند
  در حال حاضر اکثر مردم ایران با همین مقدار کم پول چاله های زندگی رو مقداری پر میکنند تا بتونند زنده بمونند
  افرادی در کشور با همین یارانه زندگی میکنند
  حالا این عزیزان دارند برنامه ریزی میکنند تا همین چندر غاز پول که حق خود مردم هست رو ازشون بقاپن
  دولت روحانی که ما شا الله چنان رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرده که اکثر کارگاه ها شرکت ها کارخانه های کشور به تعطیلی رساند
  واقعا روحانی مچکریم
  با افتضاحی که در کشور ایجاد کردی
  واقعا من نمیدونم این عزیزان چطور از این دولت حمایت میکنند
  یک نقطه صحیح در این دولت دیده نمیشه
  امیدوار هستم رئیس جمهور بعدی این رویه رو تکرار نکنه
  وگرنه………

 365. علی می‌گه:

  نگران نباشین بزودی آقای روحانی خانه های مردم و به نفع دولت هدف قرار خواهد داد . مثلا خواهد گفت هر نفر ۳ متر مربع کافیست ، ما بقی آن به نفع دولت خواهد بود . دولت قبل پول ما رو به پشیز تبدیل کرد و این دولت جیب مردم و خالی کرد . جالب اینه که باز مردم می رن رأی می دن .

 366. سامان می‌گه:

  بیشرفا به جای قطع کردن یارانه برید فکری به حالاونای بکنید که مبالقی میدزدن که اگه بین مردم ایران تقسیم بشه به هر نفر دویست میلیون تومان ویا بیشتر میرسه

 367. ناشناس می‌گه:

  دولت اقای روحانی به همه ی وعده هاش عمل نکرد ..فقط زخمت کشید صنعت هسته ای کشور به باد فنا بده …حالا میخاود یارانه از مردم بگیره …

 368. امیرحسین می‌گه:

  اول که وقتی یارانه ۲۴ میلیون پردرآمدقطع میشه لااقل اونهایی که بهشون تعلق میگیره روزیادتر کنندمبالغ روتافاصله درآمدی کمتربشه . دوم ازکلیه مدیران دلسوزنظام اسلامی خواهشمندیم حقوق نجومی نگیرید مثلا مملکت اسلامی است ؛میدونیم اگرزیادهم بگیرید کسی جرات پیگردقانونی نداره ؛چون همه دستی براتش بیت المال دارند. سوم آقایون مدیران مسئولین دلسوزوخدوم مستضعفین لطفا اختلاس میلیاردی نکنید ؛درسته شماعزیزان به دانه درشت ها متصل ودر همه امورشریک هستید ولی خدارو خوش نمیاد ملت درفقروبدبختی باشندوشما درحال انفجار……. الهی عجل لولیک الفرج

 369. فریادگر می‌گه:

  آخه آدمهای بدبخت و دزد مگر کارمند بیچاره ما به تفاوت یارانه و آزاد را پرداخت نمیکند ؟مگر وقتی یارانه بنزین و آب و برق و اجناس دیگر مث نان و غیره حذف شد کارمند بدبخت بصورت آزاد خرید نمیکند؟پس چرا کارمند باید از گرفتن یارانه محروم گردد هدفمند یعنی اینکه هرکسی به اندازه درآمد خودش نه اینکه بصورت فله ای کل کارمندان حذف شوند شما اگر جرات دارید حوق بگیرهای یک میلیاردی رو اصلاح کنید

 370. حمید می‌گه:

  متاسفانه علارقم تکذیب خبر عدم حذف دور جدید یارانه بگیران مربوط به شهریور ۹۵ نوبت ۶۷ , یارانه نقدی شهریور ماه ۹۵ نوبت ۶۷ بنده واریز نشده است .و جالب اینکه پس از مراجعه به سایت (یارانه ۱۰) جهت استعلام از وضعیت یارانه خودم , اعلام میگردد که شما در لیست حذف یارانه نبودید و در وضعیت یارانه نقدی شما تاکنون تغییری حاصل نشده است به بانک مربوطه نیز مراجعه کردم و اعلام داشتند که واریز یارانه به حسابتان انجام نشده است /
  یعنی اینقدر دور خودت بچرخ تا خسته شی و پیگری نکنی

 371. علی می‌گه:

  یارانه من فرهنگی به خاطر تملک واحد مسکونی ومجموع حقوق حذف شده اما همکاران وهمسایگان با داشتن سه خانه ویلایی و خانم شاغل ودریافتی دوبرابری با من قطع نشده این چه عدالتیه البته همه همکاران که وضع مالی مناسب وحداقل ۲ خانه دارند برقراراست ویکی را می شناسم که از اولین دوره یارانه تا حال که مرحله ۶۲است حتی ۱ریال ان را خرج نکرده وبه قول خودش درحساب پسرش پس انداز کرده

 372. مدافع حرم می‌گه:

  تو کشور آلمان اگه کار نداشته باشی به اجبار بهت کار روزانه میدن که بهش میگن کار ۱۰ دلاری…ولی تو این مملکت بهت ماهی ۱۰ دلار میدن که فقط پول ۲ تا قالب پنیرو ۶۰ تا دونه نون میشه یعنی بخورو نمیر نه بخورو زندگی کن

 373. محمد می‌گه:

  با سلام عزیزانی که دم از عزیزان دولتمرد چه سابق و چه جدید می زنند برادرای گلم به فکر نون باشید خربزه آب است شما و من و امثال شما و من رای دادیم پاش باید باشیم مهم فرد نیست مهم ایران است که مورد تهاجم این بیگانگانی که رای بهشان دادیم است او ن آقایی که از احمدی ن‍اد یا از آقای روحانی انتقاد یا تعریف میکنید شما برای این مملکت چکار کردید آن راننده تاکسی که تا می فهمه یک ریال به کارمند اضافه شده کرایه را دوبرابر میکنه اون نونوایی که سهمیه ی دولتی آرد را می گیره نون به نرخ آزاد به مردم میده اون کارگرو کارمندی که میاد سر کار از کارش میدوزده اون اون و اونهی دیگر (پلیس -قاضی-و۰۰۰۰۰۰۰۰) شما برای مملکت چکار کردید جز به دشمن کمک کرده باشید چکار دیگه کردید آهای مدیران خودروهای آشغالی چرا اجازه ی رقابت به دیگران را نمیدید نون بردن سر سفره خودتان چه کیفی داره قدیما یادش بخیر یک لقمه نون را با هم قسمت میکردند حالا چی یارانه و امثال اینها همه بازیست ما روی گنچ خوابیدیم شما بفکر دوزار یارانه هستید شما باید حق واقعی (نفت -طلا -نقره و……………….) میدونید مملکت پراست از حقهایی که نمیدانید بخدای احد و واحد اینها بازی است من و تورو سرکار گذاشتن که ازشون بیشتر نخواهیم پس خواهشن تعریف هاتون را برای خودتان نگه دارید در زمان حضرت علی(ع) روی دست برادرش آتش گداخته گذاشت تا بفهمد از بیت المال سود جویی نکند حالا رهبر انقلاب داره میگه مشکل کجاست کی حرفش را توجه کرد؟ همه و همه تنهاش گذاشتن ولایتی باشید و پشت رهبر باشید تا شاید این اجانب از مملکت دست بردارن متحد شوید و بس ممنون

 374. ناشناس می‌گه:

  ضمن سلام و عرض خسته نباشید به شما بزرگواران
  خواستم به عرض برسانم اگر کاری می کردین که مبلغ یارانه های ماهیانه که به هر فرد میدهید بیشتر میشد خیلی کمک بزرگی به مردم بود. من به شخصه بعنوان یکی از زنان آبرومند ایرانی فقط بخاطر تورم و بد سرپرست بودن همسرم با وجود داشتن دو دختر بزرگ و با این مخارج مستاجر هم میباشم به سختی اموراتمان را می گذرانیم .کاشکی لااقل کاری می کردید که مبلغ قبوض مصرفی دوباره به حالت قبل برمی گشت فشار زیاده کمک کنین لطفا”

 375. محمد می‌گه:

  سلام دوستان .خسته نباشید.دادن یارانه و ندتدنش هیچ دردی و دوا نمیکنه.باید فکر اساسی کرد.البته میدونم که فکر کردن من و تو و امثال ما دردی و دوا نمیکنه.پس سر یارانه و کلفتیه گردن و نازکیش با هم بحث نکنید.برید دنباله بد بختیه خودتون.برید سگ دو بزنید تا یه لقمه نون در بیارین

 376. کسرا می‌گه:

  سلام دوستات آیا یارانه ی سری از افراد مهر ماه که باید یارانشون وأریز میشد قطع کردند؟

 377. سینا می‌گه:

  اینقدر گفتن که ازادی
  به مرگ ساده تن دادی
  بله خدا اخر و عاقبت همه ما رو بخیر کنه
  مملکتی که پارتی حرف اول رو میزنه و این همه جوان بیکار
  بهتر از این نمیشه

 378. زهرا ممدی می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم یارانه مهر ماه چی شد

 379. محسن می‌گه:

  اینطور که شما دارید افراد پر درآمد از لیست یارانه قطع می کنید قطعا تا آخر سال ۹۵ هیچ کس دیگری نمی ماند غیر از خودتان و اقوام نزدیکتان ، یارانه حق همه هست و قطع آن دزدی محسوب می شود اینقدر با ملت بازی نکنید و اختلاسهای میلیاردی را نگذارید بخورند نه حق من کارمند را از لیست یارانه بگیرها حذف کنید.اون دنیا باید جوابگو باشید اگر اعتقاد دارید .

 380. محسن می‌گه:

  اینطور که شما دارید افراد پر درآمد از لیست یارانه قطع می کنید قطعا تا آخر سال ۹۵ هیچ کس دیگری نمی ماند غیر از خودتان و اقوام نزدیکتان ، یارانه حق همه هست و قطع آن دزدی محسوب می شود اینقدر با ملت بازی نکنید و اختلاسهای میلیاردی را نگذارید بخورند نه حق من کارمند را از لیست یارانه بگیرها حذف کنید.اون دنیا باید جوابگو باشید اگر اعتقاد دارید .ما ملتی قانون گریز هستیم نه قانون ستیز اگر تمام افرادی که یارانه آنها قطع شده اعتراض می کردند و جلوی مجلس تحصن می کردند اینکار را با ملت نمی کردید

 381. سید مرتضی سرابی می‌گه:

  درآمد من فقط حقوق بازنشستگی است و هیچ کار و درآمد دیگری هم ندارم .
  حقوق ماهیانه ام با ۴ نفر عائله ۱/۷۰۰ و یک سال به ۲۰ میلیون هم نمی رسه ،
  حالا یارانه ام را قطع کرده اند ، مگر نگفتند بالای ۳۵ میلیون را قطع می کنیم؟
  پس چی شد؟

  • پارسا می‌گه:

   این قدر که در بالا نظر دادید فقط به یکدیگر دلداری دادید ببینید بزرگان برای حرف شما پشیزی هم ارزش قائل هستند تااینکه به نظرات شما گوش دهند یکیش اینکه یارانه باید افزایش پیدا می کرد که نکردودوم اینکه قرار نبود به بهانه یارانه ها پدر مردم در آیدکه از مردم سوریه وعراق هم بدتر داریم سر می کنیم در آن کشورها جنگ هست در مملکت ما که الحمدالله جنگ نیست ولی روزی یک دزدی ویک اختلاس درمی آیداگر جلوی این اختلاسها گرفته شود آیا من وتو اینگونه به یکدیگر فحش وناسزا می گوییم ودولتمردان را هم مجازات می کنیم مثلا دادگاه عادل هم وشکیل می دهیم فقط خدا به داد این عزیزان که خودبنده هم جزو آنها هستم برسد

 382. مهندس طلبه می‌گه:

  اگه به صحبت های رهبری توجه میشد و همونو به کار میبستن الان خون مردم ما به جوش نمیومد ….. خدا کنه کفن ودفنش بشه هر کی که حق مردم و امام زمان عج رو میخوره !!!!!!!از حکومت جمهوری اسلامی فقط اسمشو به یدک کشیدن و به اسم دین پایمال کردن خون شهدای مارو ….. به قول ایت الله شجونی ره :بشکنه دست ملت اگه دوباره بخان به روحانی رأی بدن

 383. فیروز می‌گه:

  درود
  بنده در این کشور کاره ای نیستم ولی به مسایل به طور عمقی می نگرم یارانه ی هیچ کس نباید قطع شود یا اینکه به هیچ کس هم نباید یارانه داده شود.قانون همه یا هیچ.مگر اینکه کسی خودش داوطلبانه یارانه نخواهد.الان من در شهرکرد افرادی را می شناسم که از پشت کوه ها مهاجرت کرده و امده اند شهرکرد مستاجری و با پول همین یارانه اجاره خانه می دهند و هزاران مشکل برای شهر درست کرده اند .اتفاقا اگر یارانه ی کسی را بخواهید قطع کنید همین تنبل های تن لش بی عار را باید زودتر قطع کنید.من نمی توانم تحمل کنم یارانه ی شخصی زحمت کش مانند خودم قطع شود منی که صبح تا شب در کلاس های ۳۵ نفری با بچه های مردم سر و کله می زنم و آن آقای تنبل هم بنشیند در خانه و سر برج ۱۵۰هزار یارانه بگیرد.اگر این کار را بکنید این عین بی عدالتی است.

 384. حامد می‌گه:

  سلام.دوستان…تورو بقران مردان مملکت اسلامی بیایین تو ملت یه جستجو کنید مخصوصا شهرستانها و روستاها اوضاع مردم چقدر خرابه بنده خدا سر ماه کارت یارانه چندر قازیشو گذاشته نونوایی و سوپر مارکت که قسط کنه نون شکمشو اخه نامسلمونا عراق رو یه نگاه بندازید با تمام بهرانی که داره ماهی چقدر پول نفت میگیرن…خدایا خودت به دادمان برس…الهی امین

 385. محمدعلی قنبری می‌گه:

  اقا همه جا شایعه کردن عیدی می دن قضیه این شایعه چیه

 386. فاطمه می‌گه:

  سلام. ما اسفندماه یارانه به حسابمون نیومده قطع شده آیا؟

  • admin می‌گه:

   سلام. ساعت ۲۴ روز ۲۵ اسفند واریز شده و الان اگر با چک کردن حسابتون هنوز واریز نشده مطمئنا حذف شدشدی.
   نکته قابل توجه اکثر بانکگها پیامک واریز یارانه رو ارسال نمی کنند و باید حسابتون رو چک کنید

 387. زنده به گور می‌گه:

  وای …. مرگ حقمونه …. اگه من خودما بکشم برم اون دنیا خدا بهم میگه از ایران اومدی؟ میگم اره. میگه خوب کردی هودتا کشتی زودتر از اینها منتظرت بودم.
  من ۲ ساله بیکارم . بخاطر بیکاری زنم طلاق گرفته. کلی بدهی دارم و روم نمیشه خونه خواهرام و برادرم برم و طلاق زنم بخاطر بیکاریم بوده و یه بچه ی دختر ۸ ساله هم دارم . به خدا دیوونه شدم . به والله دوست دارم خودما بکشم. اگر دخترم نبود خیلی پیش خودما میکشتم.باورتون نمیشه ۳۰ سالمه ولی الان که دارم این متن را مینویسم با گریه دارم مینویسم. لا مذهب ها تا کی خوردن مال مردم!؟ چه غلطی کردیم ایرانی شدیم. دست خودم بود افغانی میشدم یا عرب بهتر از این بود. به چی مینازید؟ فقط به اینکه زبان ایران پارسی هست و چون توی زبان عربی پ نیست به فارسی تبدیل شد. خدا منو بکشه و شما را لعنت. خیلی دلم پره از دستتون.

 388. الکس می‌گه:

  سلام: حق گرفتنی است ولی دوستان اگر دیدید ادرسش را لطفا ایمیل فرمایید.بالاخره احمد یه جا پایی گذاشته چه بعد اون و قبل اون هم نه میخوان نه کاری میکنند به گفته ۶ ناجی سفره مردم کوچیک شده خواستها هم طبق ان کوچیک میشن بالاخره با ایده طرح سفره ۲۰ در ۲۰ نون وماستی دور همی میزنیم و یاد قدیما که به مادرا میگفتیم بازم ابگوشت؟ببخشید دهنتونو اب انداختم به جز ۴ درصدی ها که جسارت نشه .سفره همتون پر و با برکت.

 389. علی می‌گه:

  یارانه چون ازخود ملت گرفته میشه و یک چیز ناچیز و خیلی کمی به ملت برگشت داده میشه و از طرفی به همه ملت تعلق داره نه قشر خاصی شرم آوره که دولت همواره درحال عزوجزه برای دادن آن به ملت . بهتره آقایان جلو فیش های نجومی و هجومی را بگیرند تابیان سر یارانه عزا بگیرندو بحث کنند.یارانه حق همه ملت است .هرکسی مختاره که اگه نخواست درخواست بده قطعش کنند .

 390. سارا می‌گه:

  این چ وضیه درست کردید واسه مردم. بابا مردم از گشنگی دارن میمیرن حیا کنید زندگیو ب کامه همه زهر کردید مردم دارن ب زور روزاشونو میگذرونن. انقد وضع سخت شده ک کسی زندگی نمیکنه واقعا! فقط میگن بگذره روزا. جوونا نمیتونن زندگی کنن والا هرکی هم ب هر روش ازدواج کرد و جلو برد زندگیشو با سختی و بدبختی آخرش یه جا کم میاره یه جا سختی و بی پولی کاری میکنه زندگیشون از هم بپاشه. این دیگه بماند ک کسی جرات بچه دار شدنم نداره. در کل لطفا حیا کنید حیا!

 391. Milad می‌گه:

  تومتون توشسوز اتین کیلو نچدی توفاقوز داغیلسینتوغین کیلو نچدی اولان بنیا سن ایش ورسن گنه آقام ایش وریر دای آفا دا ایشین قوتاریپ به من نقیریم هه اه تو توفاقوز داقیلسین

فرستادن دیدگاه


*