http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

چه تعداد مداح اهل‌بیت(ع) در کشور داریم؟

رئیس سازمان بسیج مداحان گفت: شمار مداحان در کشور حدود ۱۰۰ هزار نفر برآورد می شود که کمتر از ۵۰ درصد آنان عضو این سازمان هستند.
به گزارش مشرق، محمد فراهانی در حاشیه هفتمین همایش کشوری هم اندیشی ستایشگران نخبه اهل بیت (ع) گفت: اعضای سازمان بسیج مداحان شامل مداحان، شاعران آیینی و مدیران هیات های مذهبی هستند که به مرور زمان دیگر مداحان نیز به عضویت این سازمان درخواهند آمد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از جمعیت مداحان کشور را بانوان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: هم اینک ۴۵ هزار مداح اهل بیت (ع) در کشور عضو سازمان بسیج مداحان هستند.

وی نخبگان جامعه مداحان کشور را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: نخبگان مداح از تحصیلات بالایی برخوردار بوده و دارای مخاطب بیشتر و تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطبان هستند.

وی زمان تاسیس سازمان بسیج مداحان را نهم دی ماه ۸۸ عنوان کرد و افزود: سازماندهی، تشکیل پرونده و آموزش مداحان از جمله اهداف و برنامه های این سازمان است.

وی معرفت، تربیت، بصیرت و مهارت را چهار محور لازم برای مداحی عنوان کرد.

فراهانی تحریف و فردی معرفی کردن نهضت امام حسین (ع) را مهمترین آسیب مداحی ذکر و بیان کرد: دشمن به دنبال این موضوع است که حماسه حسینی فردی شود و قابل تبعیت نباشد و در نتیجه بحث جهاد و استکبارستیزی از اشعار مداحی حذف شود.

رئیس سازمان بسیج مداحان افزود: در مداحی و اشعار آیینی باید به جنبه های انقلابی، جهادی و مبارزه با ظلم و ستم و عدالت جویی پرداخته شود.

هفتمین هم اندیشی ستایشگران اهل بیت (ع) که با حضور ۱۵۰ نفر از مداحان نخبه کشور در مشهد آغاز شده، امروز جمعه به کار خود پایان می دهد.
منبع: ایرنا

فرستادن دیدگاه


*