http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

وضع ایجاد اشتغال به طور نسبی در کشور خوب بوده است و راضی هستیم/ ۶۳۰هزار شغل در کشور ایجاد شد

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری تاکید کرد:براساس آمار ۱۲ ماهه در سال گذشته صادرات از واردات پیشی گرفت که این توفیق به عنوان یکی از مظاهر اقتصاد مقاومتی پس از ۶۳ سال در کشور رقم خورده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در آئین افتتاح و آغاز اجرای ۱۸ طرح به صورت ویدئوکنفرانسی و همزمان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون دلار میزان صادارت از واردات بیشتر بوده است.

وی اظهارداشت: در سال ۹۶ با شعار اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال باید ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل در کشور هدفگذاری شود.

روحانی افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در اشتغال، سال گذشته وضع ایجاد اشتغال به طور نسبی در کشور خوب بوده است و راضی هستیم و به طور کلی در سال گذشته ۷۱۴ هزار اشتغال خالص در کشور ایجاد شده است که در سال ۹۶ باید به بیش از ۷۰۰ هزار شغل برسد.

وی با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است ما امروز در کشور دارای ظرفیت های خوب و استعدادهای خوبی در کشور هستیم و دارای جوانان مومن هستیم، افزود: اشتغال کل سال

روحانی بیان داشت: برای اینکه مردم بدانند میزان اشتغال زایی بیش از ۶۳۰ هزار شغل در کشور چه میزان است باید گفت تنها شش کشور در سطح جهان هستند که قادر به ایجاد بیش از ۶۰۰ هزار شغل در طول یک‌سال هستند، همچنین باید گفت این میزان شغل آفرینی در زمانی صورت گرفته که نفت ۱۴۰ دلاری به ۴۰ یا ۵۰ دلار رسید که بعضا یک سوم و یا یک چهارم شرایط سال های قبل بود لذا از این لحاظ باید گفت خوشبختانه تحولات خوبی در کشور رخ داده است.

بر مبنای زمستان به زمستان ۶۳۰ هزار شغل بوده است که آمار بسیار بالایی است که در دنیا فقط ۶ کشور هستند که بالای ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: حرکت بسیار خوبی برای تحول در استان سمنان شروع شده است و این حرکت نه تنها برای استان سمنان، بلکه برای همه استان های کشور شروع شده است.

رئیس جمهوری افزود: این ایجاد اشتغال با شرایط سختی انجام شده است، دیگر نفت کشور ۱۴۷ دلار نیست بلکه کمتر از نصف آن و برابر ۵۰ دلار است که با وجود این شرایط حرکت خوبی انجام شده بود اما با این حال اگر این ایجاد اشتغال را با نیاز کشور مقایسه کنیم کم است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز کشور، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور در سال گذشته جویای کار بودند که ۷۰۰ هزار نفر را مشغول کار کردیم اما ۵۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکاران اضافه شد.

دکتر روحانی تاکید کرد: گام بلندی باید در اشتغال برداریم و رهبر معظم انقلاب نیز به اشتغال تاکیدات فراوانی کرده اند.

وی افزود: اکنون فرصت بزرگی برای کارآفرینان ایجاد شده است، یکی از واحدهای صنعتی ایجاد شده در استان سمنان، برای ۱۵۰ نفر از جوانان شغل ایجاد شده است که نشان می دهد شدت حرکت مردم برای توسعه استان سمنان بیشتر از گذشته شده است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه اکنون شرایط خوبی پیش رو است، همه باید به میدان بیایند و فقط دولت مدنظر نباشد، گفت: همه مردم، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، نیروهای مسلح همه باید کمک کنند، باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد و دولت باید از نیروهای انسانی و تجهیزات را باید به کارگیرد.

در سفر دکتر روحانی در روز هفدهم فروردین ۹۶ به سمنان در قالب چهارمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان ها در سالجاری، ۱۸ طرح عمرانی و صنعتی با بیش از ۱۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای بیش از ۸۸۵ نفر از طریق ویدئوکنفرانس بهره برداری و کلنگ زنی می شود که شامل افتتاح ۱۷ طرح و آغاز عملیات اجرایی یک طرح صنعتی است.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسینعلی امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری، سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و چندین معاون وزیر در این سفر رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

افتتاح طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان، راه اصلی گرمسار- چنداب، طرح قطار محلی تهران- ورامین- گرمسار، افتتاح تقاطع غیرهمسطح درجزین، بهسازی محور شاهرود- گرگان، افتتاح چند باب پل و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی از طرح های افتتاحی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح سامانه آبیاری تحت فشار به مساحت پنج هزار هکتار از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت جهادکشاورزی، افتتاح طرح فرابرد هوشمند میهن، طرح های شکوفا بهداشت و شکوفا شیمی آرین از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، افتتاح ساختمان اداره امور مالیاتی استان و سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد هلال احمر نیز دیگر طرح های افتتاحی از طریق ویدئوکنفرانس با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری است.

فرستادن دیدگاه


*