http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

نماز عید سعید فطر در تایباد برگزار می شود/شرایط ابلاغی شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای برگزاری نماز عید

مجوز برگزاری نماز عید سعید فطر در تایباد با شرایط ابلاغی شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر شد.

به گزاش تایبادخبر، بر اساس شیوه نامه ارسالی، نماز عید سعید فطر در شهر تایباد و دو نقطه دار السلام ( ویژه برادران اهل سنت) و قدس (ویژه برادران اهل تشیع) با شرایط ذیل و نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد اقامه می گردد:

۱. گروه های پر خطر مانند افراد دارای بیماری های زمینه ای قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و … از شرکت در نماز عید فطر خودداری نمایند.

۲. افراد شرکت کننده حتما سجاده، مهر، ماسک و دستکش بهمراه داشته باشند.

۳. فاصله اجتماعی توسط شرکت کنندگان رعایت گردد (حداقل فاصله از طرفین و پشت سر باید حداقل یک متر باشد).

۴. نذورات توسط شرکت کنندگان توزیع نگردد.

۵. اجتماع در حداقل زمان ممکن برنامه ریزی شود.

۶.اجتماع در مساجد سربسته ممنوع بوده و نماز در دو فضای باز و بسیار بزرگ شهر تایباد شامل نمازگاه قدس (ویژه برادران اهل تشیع) و دارالسلام (ویژه برادران اهل سنت) برگزار می گردد.

۷. با توجه به وضعیت بیماری در شهرستان متاسفانه در این شرایط امکان حضور بانوان و کودکان به هیچ عنوان فراهم نمی باشد، لذا بانوان مومنه و کودکان شهرستان از مراجعه به نمازگاه ها خودداری نمایند.

۸. از دریافت فطریه در سال جاری بصورت نقد خودداری گردد و در صورت امکان از کارت خوان استفاده شود. مومنین روزه دار ترجیحا فطریه روزه خود را تا قبل از روز عید پرداخت نمایند.

اطلاعیه های تکمیلی بزودی توسط ستاد برگزاری صادر خواهد شد.

فرستادن دیدگاه


*