http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

نظر خواننده معروف درباره ۹ دی سال ۸۸

گلریز با تأکید بر اینکه نهم دی پیروزی بزرگی برای ملت ایران محسوب می شود، گفت: با تولید موسیقی انقلابی می توانیم از نظاممان دفاع کنیم.
به گزارش مشرق، محمد گلریز خواننده موسیقی ایرانی گفت: روز نهم دی یکی از روزهای بزرگ برای ملت ایران محسوب می شود چرا که در این روز پیروزی بزرگی برای مردم کشورمان رقم خورد.

وی ادامه داد: پیروزی بزرگ ملت ایران در روز ۹ دی با شکست فتنه رقم خورد که فتنه توطئه بزرگی بود که از سوی آمریکا و برخی از کشورهای غربی طراحی شده بود و خوشبختانه به لطف خدا، با هوشیاری مردم و درایت مقام معظم رهبری از بین رفت و در نطفه خفه شد.

خواننده سرود ماندگار “دریغا” در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: همانطور که همه می دانیم و رهبر انقلاب اسلامی نیز تاکید کرده اند، ۹ دی روز یوم الله است به این معنا که این روز برای انقلاب ما اهمیت بسیاری دارد اما متاسفانه از نظر مسائل فرهنگی و هنری به ویژه در عرصه موسیقی ایرانی و سرودهای انقلابی در این زمینه کاری انجام نشده است.

وی همچنین اظهار کرد: در مناسبت های مهمی مانند ۹ دی باید کارهای ارزشمند هنری تولید شود که بتوانند چنین موضوعاتی را تحت الشعاع قرار دهند و پیامی برای مخاطب داشته باشد چرا که بیشتر مردم کشورمان از دوستداران انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی هستند اما در این زمینه کاری تولید نشده است.

خواننده اثر “بانگ آزادی” در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: بنده در دوره ای از جشنواره موسیقی مقاومت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده دار مسئولیت دبیری این جشنواره بودم که فکر می کنم این موضوع به سال ۹۰ یا ۹۱ باز می گردد.

وی افزود: در آن سال ها به مناسبت هایی مانند ۹ دی اهمیت بیشتری داده می شد و برای این گونه مناسبت ها جشنواره و بزرگداشت برگزار می شد و بودجه بسیار خوبی نیز در این روند صرف می شد.

گلریز همچنین گفت: بنده در همان سال قطعه ای با عنوان “سلام بر بصیرت ، میثاق با ولایت” با ارکستر اجرا کردم که بسیار مورد استقبال علاقمندان و همچنین شمار زیادی از مسئولان کشوری قرارگرفت.

وی تصریح کرد: پس از قطعه ای که در همان سال اجرا کردم ، دیگر اثری را درباره این موضوع نشنیدم که جای دارد در اینجا شکوه ای از مسئولان عرصه فرهنگ و هنر داشته باشیم که چرا در چنین مناسبت های با اهمیتی ، کارهای شاخص انجام نمی شود.

خواننده اثر ماندگار “خجسته باد این پیروزی” اظهار کرد: بنده بارها برای تولید آثار مناسبتی و ارزشمند در این زمینه داوطلب شده ام اما متاسفانه نتیجه ای ندیده ام.

وی همچنین یادآورشد: جامعه ما در شرایط کنونی در معرض فرهنگ ها و موسیقی های مبتذل قرار گرفته است و از این جهت باید مناسبت هایی مانند ۹ دی را غنیمت بشماریم و لازم است که مسئولان فرهنگی کشورمان برای تولید آثار ارزشمند در این عرصه قدم بردارند.

این خواننده سرودهای انقلابی کشورمان در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: در شرایط فعلی قشر مذهبی ، روحانیت ، بسیجی و انقلابی کشور را فراموش کرده ایم و در عمل برایشان کاری انجام نمی دهیم و همچنین زمینه را فراهم نمی کنیم تا بتوانند در مناسبت های با اهمیتی مانند ۹دی فعالیتی داشته باشند.

وی همچنین گفت: بنده به هیچ عنوان نمی گویم که موسیقی پاپ و موسیقی روز نباید وجود داشته باشد اما به دلیل اینکه ما جمهوری اسلامی هستیم باید در کنار دیگر انواع موسیقی، به موسیقی انقلابی نیز توجه ویژه داشته باشیم تا بتوانیم با فعالیت های فرهنگی و هنری خود ، از نظاممان دفاع کنیم.

گلریز ادامه داد: در این روند بیش از پیش باید به فرهنگ انقلابی کشورمان توجه کنیم چرا که ما شمار بالایی از شهیدان و جانبازان را در این راه فدا کرده ایم و شاهد فداکاری های بسیاری در این عرصه بوده ایم که نباید هیچ گاه آن ها را از یاد ببریم.

وی همچنین تصریح کرد: بنده برای شهیدانی مانند شهید باکری، شهید همدانی و شهید تهرانی مقدم آثاری را خوانده ام که در جای خود بسیار زیبا است و تولید چنین آثاری باعث آشنایی هر چه بیشتر مردم با این شخصیت ها می شود.

خواننده قطعه شنیدنی ” غم فراق” اظهار کرد: شاید باورش سخت باشد اما حدود ۴ سال است که از صدا و سیما حتی یک تماس هم با من نگرفته اند که اثری در زمینه موسیقی انقلابی و موضوعات مرتبط با آن تولید کنیم یا اینکه حتی بخواهند حرفمان را بشنوند.

وی خاطرنشان کرد: البته من خودم هیچ گاه بیکار نمی نشینم و در این زمینه به نهادهای مختلف برای تولید آثار ارزشمند مراجعه می کنم اما موضوع مهم این است که در نهایت یک دست صدا ندارد و همه افراد دست اندرکار باید در این زمینه فعال باشند.
منبع: میزان

فرستادن دیدگاه


*