شهرستان تایباد امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی شناخته شده است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

شهرستان تایباد امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی شناخته شده است


شهرستان تایباد امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی شناخته شده است

مدیرکل اتباع خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: شهرستان مرزی تایباد امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی و دارای ظرفیت‌های عظیم شناخته شده است که ورود همه ساله هیأت‌هایی از کشورهای خارجی به آن و مرز دوغارون باعث شده تا تایباد نامی آشنا در جهان باشد.

به گزارش تایبادخبر، محمد عجمی، مدیرکل اتباع خارجی استانداری خراسان رضوی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از بهسازی پارک ملت تایباد برگزار شد، عنوان کرد: هدیه گران‌بهای امنیت که حاصل خون شهداء و ایثارگران و تلاش شبانه‌روزی نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه، بسیج و نیروهای امنیتی است گوارای وجود مرزنشینان و مردم تایباد باشد.

 

 

وی مردم تایباد اعم از شیعه و سنی را پشتوانه مهم امنیت و مردمی پاک و نجیب یاد کرد و ادامه داد: در سایه امنیت حاکم در این نقطه مرزی ما شاهد رشد و شکوفایی این شهرستان در تمام عرصه‌ها هستیم.

 

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجری خارجی استانداری خراسان رضوی با بیان پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در تایباد بیان کرد: این شهرستان امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی و دارای ظرفیت‌های عظیم شناخته شده است که ورود همه ساله هیأت‌هایی از کشورهای خارجی به شهرستان مرزی تایباد و مرز دوغارون باعث شده تا تایباد نامی آشنا در جهان باشد.

 

 

عجمی افزود: علیرغم ناامنی‌های موجود در کشور افغانستان و به فاصله ۱۵ کیلومتری در آن سوی مرز، اما هر مسافر افغانی و خارجی که  از مرز دوغارون وارد خاک ایران می‌شود، امنیت صددرصدی را مشاهده می‌کند که این به برکت خون شهدا و از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

وی با توصیه به ثروتمندان تایباد برای سرمایه‌گذاری در مرز دوغارون، گفت: برای بهره‌مندی از تردد مسافران خارجی و افغانستانی در این مرز در بحث اشتغال به سرمایه‌گذاری مردم نیاز است و با این کار شاهد رشد اشتغال و توسعه تایباد هستیم.

 

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجری خارجی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با رعایت ضوابط و مقررات و با حضور سازمان‌های بین‌المللی امکاناتی را برای تردد مسافران در این مرز فراهم کنیم، اضافه کرد: در دو سال گذشته در محل اداره اتباع و مهاجرین خارجی مرز دوغارون یک مرکز بهداشتی و درمانی برای خدمات‌رسانی به اتباع افغانستانی توسط اتحادیه اروپا ساخته شده است که در صورت نیاز در خدمت مردم تایباد نیز باشد.

 

 

عجمی ادامه داد: با کمک فرماندار، اعضای شورای شهر، شهردار تایباد و با اعتبارات کمیساریای سازمان ملل، سایت اداری در مرز دوغارون در دست ساخت است که با راه‌اندازی آن شاهد رشد و ترقی در این مرز خواهیم بود.

 

 

وی بیان کرد: مدت‌هاست که اعتبار ساخت اردوگاهی بزرگ در اطراف تایباد اختصاص یافته و همه در تلاش‌اند تا هرچه سریع‌تر با واگذاری زمین، این مرکز مهم احداث شود.

 

در ادامه این مراسم حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد اظهار کرد: مجموعه دوغارون به عنوان یکی از شهرهای اقماری تایباد مطرح است، چون روزانه بیش از ۶ هزار نفر مسافر افغانی و خارجی و بیش از یک هزار ۵۰۰ تریلی و کامیون در این نقطه از کشور تردد می‌کنند و مرز دوغارون تنها مرز صادراتی کشور است و هنر تایبادی‌ها این است که از این ظرفیت مهم در بحث توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال و تامین درآمد بهره‌مند گردند.

 

وی ادامه داد: امروز توسعه و اشتغال با حرف درست نمی‌شود، اشتغال عزم و اراده قوی می‌خواهد و با خلاقیت و فکر نو ایجاد می‌شود.

 

خبرنگار: غلامرضا التفاتی

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks