سردار رادان :قیمت برخی مواد مخدر دوبرابر شده - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

سردار رادان :قیمت برخی مواد مخدر دوبرابر شده


سردار رادان :قیمت برخی مواد مخدر دوبرابر شده

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن هشدار به مجرمان مواد مخدر گفت: این افراد آماده مقابله سخت‌تر و انقلابی‌تر باشند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت پلیس، سردار احمدرضا رادان در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه مواد مخدر در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: جایگاه علم و تحقیق در پلیس ایران جایگاه ویژه‌ای است و مطابق تدابیر فرمانده نیروی انتظامی در پایان برنامه پنجم توسعه، پلیس مبارزه با مواد مخدر باید پلیسی مدرن، دانش بنیان ،‌تجهیزات محور و اطلاعاتی باشد که در این میان مجددا تاکید می‌کنم که گزینه اول پلیس در این برنامه‌ها ولایتی بودن است.

وی با بیان اینکه یک زمانی آنقدر کاروان‌های مواد مخدر در کشور مشهود بودند که نیازی به کارهای اطلاعاتی نبود، گفت: اما امروز بخش زیادی از عملیات‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر مبتنی بر اطلاعات است.

رادان گفت: طبیعی است محاکم قضایی برای صدور احکام قاطعانه و بالا بردن هزینه‌های جرم باید مراحل پرونده را بدون دغدغه طی کنند، باید بپذیریم از سوی دیگر قاچاقچیان با گرفتن وکیل و امکانات در صدد مخدوش کردن پرونده‌ها هستند و یکی از راه‌هایی که می‌توانستند قاچاقچیان به اهداف خود دست پیدا کنند تشکیک قاضی در اصالت مواد مخدر بود که به یکی از دغدغه‌های محاکم قضایی بدل شده بود اما امروزه راه اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی تشخیص مواد مخدر در تهران و در ۱۰ استان دیگر کمک شایانی در کاهش مشکوکات محاکم قضایی ایجاد می‌شود.

او با اشاره به برخورد قاطع دستگاه قضا در امر مبارزه با مواد مخدر صنعتی گفت: در گذشته یکی از نگرانی‌های اصلی ما در تهران مواد مخدر صنعتی بود اما با ورود قاطعانه دستگاه قضا امروز در تهران شاهد آن هستیم که حتی با انجام کارهای عملیاتی مواد مخدر در حد گرم کشف می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا گفت: پلیس باید در استفاده از تجهیزات مدرن خود را کارآمد تر کند، یکی از گلایه‌های محاکم قضایی از پلیس این بود که برای تعیین درصد مواد مخدر با مشکل روبرو بودند اما با راه‌اندازی این آزماشگاه‌ها مشکلات حل خواهد شد.

به گفته رادان بر اساس دستورات اعلام شده به رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا پس از راه اندازی این ده آزمایشگاه در ۱۰ استان مابقی استان‌ها نیز باید تا سال آینده به آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر مجهز شوند: مجرمان مواد مخدر آماده مقابله سخت تر و انقلابی تر از سوی پلیس باشند.

رادان همچنین در مورد وضعیت مواد مخدر در کشور گفت: قیمت مواد مخدر افزایش یافته است و حتی در برخی از انواع مواد مخدر قیمت‌ها به دو برابر افزایش یافته است. افزایش قیمت مواد مخدر نشان می‌دهد که اراده و عملیات ماموران پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر موفقیت آمیز بوده است. طبیعی است ما باید بتوانیم چرخه مصرف کننده با توزیع کنندگان کلان و خرد را قطع کنیم.

او گفت: در این چرخه موضوعاتی همچون پیگیری وضعیت معتادان خطرناک مورد توجه است. ترک اجباری این معتادان خطرناک در دستور کار است که اقداماتی نیز در این مورد صورت گرفت اما راضی کننده نیست.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت کمپ‌های ترک مواد مخدر گفت: برخورد قاطعانه‌تر با توزیع کنندگان مواد مخدر خرد یکی دیگر از اقداماتی است که باید در راستای کنترل مواد مخدر مورد توجه قرار گیرد.
حمله شبانه پلیس پایتخت به ارز فروشان خیابانی
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فروشندگان غیرمجاز ارز و سکه به صورت شبانه اقدام به خرید و فروش این اقلام در شهر می کنند، گفت: نیروی انتظامی در مسائل اقتصادی که ایجاد ناامنی می‌کند ورود پیدا می‌کند.

او گفت: بخشی از ارز و دلار فروشان در خیابان بخشی از نابسمانی بازار ارز و دلار را موجب شده‌اند. در یک مرحله پلیس با این ارز فروشان برخورد کرد اما قبول داریم که متوقف شد و این مسئله سبب شد که ساعت خرید و فروش ارز تغییر کند و به ساعات پایانی شب برسد و حتی محل خرید و فروش را نیز تغییر دهند. دو شب گذشته پرسنل نیروی انتظامی تهران بزرگ با کار اطلاعاتی مجددا تعدادی از این ارز فروشان را دستگیر کردند، پلیس با این افراد برخورد کرد.

پلیس ایران باید پلیس ولایتی و حافظ ارزش‌ها باشد
رادان با اشاره به نزدیکی به مراسم اربعین حسینی گفت: از آنجایی که معتقدیم پلیس ایران باید پلیس ولایتی و حافظ ارزش‌ها باشد لذا قبل از تصرف به علم و تکنولوژی باید به ولایت مداری، ایمان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه فراموش نکنیم که کربلای امام حسین(ع) توسط خواص بی‌بصیرت رقم خورد گفت: شمری که در روز عاشورا برای بریدن سر امام حسین(ع) از دیگران پیشی می‌گرفت، در جنگ صفین تا مرز جانبازی نیز پیش رفت. این مساله اساس بی‌بصیرتی است. ما حتما باید در ایران پلیس‌مان به بصیرت توجه داشته باشد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به پشت سر گذاشتن حماسه ۹ دی گفت: ۹ دی خط بطلانی بود بر عاشورایی که برخی خواص بی بصیرت قصد داشتند آن را در ایران ایجاد کنند. حماسه ۹ دی این خط بطلان را بر عقیده برخی کشید که در ایران اما امر هیچ وقت تنها نیست. اگر خواص خط خود را جدا کنند زیانش برای خودشان است و اگر این افراد به خود نیایند و مجددا به دامن اما امرشان برنگردند حتما به روزگار بدی دچار می‌شوند.

رادان با بیان اینکه نکته حائز اهمیت آن است که تلاش کنیم ۹ دی فراموش نشود، گفت: چرا که عده‌ای تلاش دارند ۹ دی فراموش شود چرا که ۹ دی صحنه مطالبات مردمی است. بدهکاران آن زمان می‌خواهند خود را طلبکاران این زمانه جا بزنند. برای زنده نگه داشتن مطالبات مردمی از طلبکاران باید سعی کنیم ۹ دی فراموش نشود.

او گفت: ۹ دی باید بماند تا کسی فکر فتنه در سر نپروراند. ۹ دی باید باشد تا همگان بدانند ولی امر تنها نیست. انشالله همه ما در صحنه‌های آزمایش روسفید باشیم. برای سربلند بیرون آمدن از امتحانات باید بصیرت داشته باشیم و بصیرت چیزی جز پیروی محض از ولی امر نیست.

جانشین ناجا خطاب به ماموران مستقر در سالن گفت: در زمان فتنه مجبور شدید مدتی ماموریت خود را با ماموریت دیگر در کف خیابان تغییر دهید و چون سربازی ولایت مدار از ولی امر دفاع کنید و به سبب تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌اید از شما تشکر می‌کنم.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks