http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

دفاع جانانه شهدا و ایثارگران باعث حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز شد

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد گفت: در تمامی دوران تاریخ ایران، پادشاهان به سبب بی لیاقتی بخشی هایی از ایران را از دست دادند اما به پاس خون شهدا و رشادت های جانبازان و آزادگان در دوران جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک ایران را به متجاوزین ندادیم.

 

به گزارش تایبادخبر به نقل از ایثار واحد خراسان رضوی، مولوی غلام نبی توکلی صبح سه شنبه ۲۹ ابان در اجتماع بزرگ ایثارگران تایبادی گفت: در دوران جنگ تحمیلی که ۸۰ کشور برای ضربه زدن به ایران متحد شدند، اما خانواده شهدا و ایثارگران با سپر کردن سینه خود، از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانانه دفاع کردند.
وی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد رسول گرامی اسلام(ص) افزود: جود مبارک حضرت محمد(ص) باعث شد توحید و یگانه پرستی خدای متعال جای بت پرستی را بگیرد و انسان ها در راه درست و به کمال رسیدن آشنا شوند.
امام جمعه اهل سنت تایباد افزود:پیامبر اکرم(ص) با آوردن کتاب آسمانی قران کریم نزد مردم، در حقیقت راه و روش زندگی را به انسان ها آموخت، و مسلمانان را از جهل و نادانی نجات داد.
وی خاطر نشان ساخت: خانواده شهدا، عزیز ترین فرد زندگی خود را در مقابل دفاع از اسلام و وطن از دست داده اند و اینکه پس از گذشت چهل سال همچنان برخی از ایثارگران مشکلاتی دارند، شایسته نظام اسلامی نیست.
مولوی توکلی تصریح کرد: تنها چیزی که می تواند شیعه، سنی، ترک، کرد، فارس، بلوچ و همه را متحد کند اسلام است، رهبر معظم پیام دادند که باید از کشور دفاع کنیم، همه متحد شدند و از کشور دفاع کردند.
وی در پایان خاطر تشان ساخت: در تمامی دوران های تاریخی ایران شاهان به سبب بی لیاقتی بخش هایی از ایران را از دست دادند، اما در جنگ تحمیلی به پاس ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و آزادگان حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست رژیم بعث عراق نیافتد.
این اجتماع باشکوه ایثارگران با حضور مدیرکل و معاونین بنیاد خراسان رضوی، مشاور استاندار خراسان رضوی در امورایثارگران، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و تنی چند از مسولین ادارات شهرستان مرزی تایباد برگزار شد.
گفتنی است شهرستان تایباد ۱۱۱ شهید، ۲۸۳ جانباز و ۳۲ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

فرستادن دیدگاه


*