http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

دانش آموزان بالای ۱۵ سال با یک امتحان مدرک می گیرند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ۱۵ سال به بالا از امسال می توانند با گذراندن یک آزمون جامع، مدرک پایان تحصیلات دوره اول متوسطه را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی زرافشان گفت: براساس این آزمون دانش آموزان جا مانده از امتحانات دوره اول متوسطه که شرایط سنی لازم را دارند و فاقد مدرک تحصیلی هستند به جای گذراندن سه آزمون در هر سال، با قبولی در یک آزمون جامع می‌توانند گواهینامه پایان دوره اول متوسطه را دریافت کنند.

وی به تغییر روش انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم تحصیلی از امسال اشاره کرد و افزود: این دسته از دانش آموزان می‌توانند از اول تا ۱۵ تیر امسال رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه ۱۲ رشته تحصیلی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، گفت: دانش آموزان از امسال باید برای ورود به هر رشته تحصیلی یک حداقل نمره را در هر درسی دریافت کنند.

زرافشان تصریح کرد: انتخاب رشته دانش آموزان برخلاف سال تحصیلی گذشته که جنبه تجویزی داشت امسال فقط جنبه توصیه‌ای دارد و دانش آموزان با توجه به علاقه خود می‌توانند در یکی از رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: حداقل نمره در هر درس برای ورود به هر رشته مشخص شده است و مثلاً برای ورود به رشته ریاضی، دانش آموز باید حداقل نمره ۱۴ را در درس ریاضی کسب کند.

وی یادآور شد: مطابق تفاهم نامه جدید وزارت آموزش و پرورش و وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرک‌های صنعتی و در کنار کارخانه‌ها هنرستان‌های کار و دانش راه اندازی می شود تا دانش آموزان پس از دانش آموختگی جذب مراکز صنعتی شوند.

فرستادن دیدگاه


*