http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

حمله مسلحانه بابانوئل به یک باشگاه شبانه در استانبول/ حداقل ۳۵ نفر کشته شدند، ده‌ها نفر مجروح

شاهدان می گویند، فرد مهاجم در حمله بامداد امروز به باشگاه شبانه استانبول که تاکنون ۳۵ کشته و ۴۰ زخمی برجای گذاشت به زبان عربی سخن می گفت و با لباس بابانوئل وارد باشگاه شد.

به گزارش اسکای نیوز، تروریست مهاجم پیش از ورود به باشگاه با نیروهای امنیتی خارج از این مکان نیز درگیر شد.

درباره تعداد مهاجمان گزارش های ضد و نقیضی منتشر شده است. سی ان ان ترک از دو مهاجم خبر داد اما فرماندار استانبول می گوید فقط پای یک مهاجم در کار است و تیراندازی بی هدف او در باشگاه به کشته شدن ۳۵ نفر و مجروحیت ۴۰ تن دیگر منجر شده است. یکی از کشته شدگان افسر پلیس ترکیه است.

گزارش رویترز از تجمع ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به مناسبت جشن روز اول سال جدید میلادی در این باشگاه شبانه خبر می دهد.

شاهدان می گویند برخی از مردم حاضر در این باشگاه از ترس کشته شدن خود را به داخل رود بسفور در مجاورت این باشگاه پرتاب کرده اند و نیروهای امنیتی نیز برای نجات آنها به آب زدند.

هنوز خبری درباره سرنوشت تروریست مهاجم، هویت و یا وابستگی او به گروهی تروریستی منتشر نشده است.

بعضی از رسانه‌ها می‌گویند که ۲ نفر کشته‌اند که یکی از آنها افسر پلیس است. مهاجمان قبل از ورود به باشگاه این افسر پلیس را هدف تیراندازی خود قرار داده‌اند.

پلیس ترکیه با تعداد زیادی نیرو در محل تیراندازی حاضر شده است. همچنین تعداد زیادی آمبولانس و ماشین اتش نشانی نیز در منطقه حاضر هستند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که بین ۲۰ تا ۳۰ نفر مجروح و چندین نفر نیز کشته شدند.

پلیس ترکیه می‌گوید که در زمان حمله، حدود ۶۰۰ نفر در داخل این باشگاه شبانه معروف در استانبول که مشغول برگزاری جشن سال نوی میلادی بوده حضور داشتند.

در اولین اظهار نظر رسمی درباره این حمله مسلحانه، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از «واسیپ شاهین» فرماندار استانبول اعلام کرد که حداقل ۳۵ نفر در این تیراندازی کشته شدند. احتمال افزایش شمار تلفات وجود دارد.

فرماندار استانبول شمار مجروحان این حادثه را نیز حداقل ۴۰ نفر اعلام کرد.

هنوز انگیزه مهاجمان مشخص نیست و هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

شبکه راشا تودی گزارش داد که مهاجمان استانبول، به زبان عربی صحبت می‌کردند.

مالک این باشگاه شبانه گفته است که سازمانهای اطلاعاتی آمریکا درباره حمله احتمالی به این باشگاه هشدار داده بودند و تدابیر امنیتی اتخاذ شده بود.

شبکه ان تی وی همچنین گزارش داد که بعضی از افرادی که نجات یافته‌اند خود را از بالای ساختمان به داخل دریا(تنگه بسفر) پرتاب کرده‌اند.

فرستادن دیدگاه


*