حذف ۱۰۰ هزار نفر از لیست یارانه‌بگیران در یک ماه اخیر - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

حذف ۱۰۰ هزار نفر از لیست یارانه‌بگیران در یک ماه اخیر


حذف ۱۰۰ هزار نفر از لیست یارانه‌بگیران در یک ماه اخیر

یک مقام مسئول وزارت رفاه از ادامه حذف یارانه اقشار پردرآمد طبق شاخص‌ها و ملاک‌های تعیین‌شده پیرامون تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۵ خبر داد و گفت: در رابطه با حذف یارانه‌ها گزارش مشروحی پس از امضای وزیر رفاه به مجلس ارائه می‌شود.2033260_240

به گزارش مشرق، یک مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به روند حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه اظهار داشت: حذف یارانه‌ها طبق روال گذشته همچنان ادامه دارد و در این باره ملاک‌ها و معیارها براساس تبصره ۱۴ قانون بودجه تنظیم شده است.

وی افزود: طبق قانون حداکثر تا ۲۴ میلیون نفر از یارانه‌بگیران باید حذف شوند و ماهانه تعدادی از خانوارها طبق ملاک‌ها و شاخص‌های موجود از لیست یارانه‌بگیران خط می‌خورند.

این مقام مسئول وزارت رفاه خاطرنشان کرد: در صورت وجود اعتراض درباره این افراد می‌توانند به سایت مشخص‌شده مراجعه و روال اداری را طی کنند؛ در این خصوص کارشناسان وزارت رفاه به اعتراضات پاسخ خواهند داد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به یارانه‌بگیران هر ماه با توجه به تغییرات موالید و متوفیان به روز می‌شود تصریح کرد: سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها هر ماه اطلاعاتی را با وزارت رفاه طبق آیین‌نامه موجود رد و بدل می‌کنند و در نهایت تعدادی از خانوارها طبق روال گذشته حذف می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که در یارانه پرداختی دی ماه چه تعداد حذف شده‌اند، گفت: در حال حاضر اطلاعاتی در دست نیست اما تعداد حذف‌شدگان در محدوده صد هزار نفر برآورد می‌شود و این روال تا پایان سال و تا زمان تصویب قانون بودجه سال آینده ادامه‌‌دار خواهد بود.

این مقام مسئول در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی براینکه سه دهک از خانوارها برای دریافت یارانه باقی خواهند ماند، گفت: چنین چیزی در سطح دولت مطرح نیست و موضوعی در این باره نشنیده‌ام؛ طبق قانون تا سقف ۲۴ میلیون نفر از یارانه‌بگیران حذف خواهند شد و درباره اینکه سه دهک باقی بمانند اطلاعی نداریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه عاقبت گزارش وزارت رفاه درباره حذف یارانه‌بگیران در ماه‌های گذشته سرانجام چه شد؟ گفت: این گزارش برای امضای وزیر رفاه آماده شده است و برای ارائه به مجلس تقدیم نمایندگان خواهد شد.

وی درباره ملاک‌ها و شاخص‌های حذف یارانه‌بگیران تصریح کرد: خط فقر، میزان رفاه خانوار و میزان درآمد سالانه تا سقف ۳۵۰ میلیون ریال از ملاک‌های مهم حذف یارانه خانوارها است. به طوری که اگر خانواری بیش از ۳۵۰ میلیون ریال درآمد داشته باشد طبق اطلاعات بانک‌های اطلاعاتی از لیست یارانه‌بگیران خط می‌خورد.

منبع: فارس

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks