http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

لزوم توجه ویژه به معیشت روستاییان با هدف جلوگیری از مهاجرت

معاون فرماندار تایباد عنوان کرد: به‌منظور ممانعت از مهاجرت روستاییان به شهر، توجه ویژه به مشکلات معیشتی روستاییان و ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی در اولویت کاری مدیران قرار گیرد.

به گزارش تایبادخبر، در پی طرح مشکلات روستای آبقه از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد توسط شورا و دهیار روستا ، معاون فرماندار تایباد به همراه حمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط به این روستا عزیمت کرده و از نزدیک پیگیر رفع مشکلات روستائیان شد.

سیدمرتضی موسوی معاون فرماندار تایباد در این بازدید میدانی عنوان کرد: توجه به مشکلات معیشتی روستائیان و ایجاد اشتغال برای جوانان در روستا بمنظور ممانعت از مهاجرت روستائیان به شهر در اولویت  کاری مدیران قرار گیرد.

در مشکل آبرسانی سمت توسعه روستا قرار بر این شد بعد از تهیه نقشه ، تهیه لوله لازم طبق نقشه و برآورد هزینه های اجرایی سمت توسعه روستا بعد از یکماه تکمیل گردد .

وی دربحث مشکل آبرسانی سمت توسعه روستا عنوان کرد: بعد از تهیه نقشه ، تهیه لوله لازم طبق نقشه و برآورد هزینه های اجرایی شبکه انتقال آب شرب سمت توسعه روستا بعد از یکماه تکمیل گردد .

وی درخصوص تیرهای برق این روستا گفت: انتقال ۱۵ تیر برق به خیابان اصلی روستا برابر با گفته شورای اسلامی روستا لازم و ضروری است که باید با مشارکت اداره برق شهرستان و از طریق خودیاری مردم درجهت رفع مشکل روشنایی خیابان اصلی هرچه سریعتر عملی شود.

معاون فرماندار تایباد از پروژه سدخاکی واقع در روستای آبقه بازدید نمود و خواستار پیگیری دفتر نماینده مردم شهرستان درمجلس بمنظور تامین اعتبار اجرای این طرح از طریق اعتبارات ماده ۱۸۰ شد.

وی در ادامه با بررسی طرح مشکل حفر چاه آب دام این روستا از اداره منابع طبیعی شهرستان برابر اختیارات قانونی درخواست نمود پس از برگزاری جلسه با نماینده دامداران این روستا بصورت مشارکتی مجوز حفر چاه را گرفته و این طرح را اجرایی نمایند تا مشکلات آب دامهای روستائیان مرتفع شود.

موسوی همچنین از محل احداث مدرسه پنج کلاسه در این روستا بازدید نمود و عنوان کرد: اداره بنیاد مسکن نسبت به بازنگری طرح ساخت این مدرسه پس از تملک زمین از اداره منابع طبیعی برابر با ضوابط قانونی بصورت مشارکت با اداره آموزش و پرورش اقدام به ساخت و ساز این مدرسه نمایند.

انتهای پیام/

یک دیدگاه برای این نوشته

  1. امیر علی گفت:

    البته در مشکل آبرسانی سمت توسعه روستا قرار بر این شد بعد از تهیه نقشه ، تهیه لوله لازم طبق نقشه و برآورد هزینه های اجرایی سمت توسعه روستا بعد از یکماه تکمیل گردد .

فرستادن دیدگاه


*