بهره‌برداری از 101 طرح اشتغالزایی ویژه معلولان در تایباد - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

بهره‌برداری از ۱۰۱ طرح اشتغالزایی ویژه معلولان در تایباد


بهره‌برداری از ۱۰۱ طرح اشتغالزایی ویژه معلولان در تایباد

رئیس اداره بهزیستی تایباد گفت: بهره‌برداری از ۱۰۱ طرح اشتغالزایی ویژه معلولان در تایباد با ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای ۲۲۵ نفر به بهره برداری رسید.

به گزارش تایبادخبر،در هفتمین روز از دهه مبارکه فجر و با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای تایباد، ۱۰۱ طرح اشتغالزایی و ۱۴مسکن ویژه معلولان تحت پوشش بهزیستی تایباد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

رئیس اداره بهزیستی تایباد در این مراسم اظهار کرد: این طرح‌ها عبارتند از شش واحد مسکن مهر با زیربنای هر واحد ۷۵ مترمربع به ارزش ۱۸۰میلیون تومان، شش واحد مسکونی برای خانواده های دارای یک معلول به ارزش ۴۱میلیون تومان، دو واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو عضو معلول روستایی با ارزش ۳۶ میلیون تومان و ۱۰۱ طرح اشتغالزایی ویژه معلولان و فرزندان آنان در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، زراعت، باغبانی و خدماتی که در شهرهای تایباد، کاریز، مشهدریزه و روستاهای تایباد به بهره برداری می‌رسد.

 

مهدی عزتی ادامه داد: در مجموع برای این طرح‌ها مبلغ یک میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بلاعوض بهزیستی و تسهیلات بانکی هزینه شده است.

 

در ادامه این مراسم باحضور مسئولان ادارات و نهادهای تایباد جشنواره غذای مدیران مهدکودک‌های اداره بهزیستی تایباد در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

رئیس اداره بهزیستی تایباد گفت: در این جشنواره ۳۳ مدیر مهدکودک شهری و روستایی شهرستان شرکت کردند و غذاهای بومی و محلی تایباد را در معرض دید عموم قرار دادند.

 

مهدی عزتی بیان کرد: یک هزار و ۱۵۰ کودک در ۳۳ مهدکودک تایباد پذیرش شدند که روزانه یک وعده غذای گرم برای کودکان در مهد روستاها و شهرها طبخ می‌شود.

 

وی ادامه داد: امسال بیش از ۲۰۰ میلیون تومان سرانه غذا برای مهدکودک‌های روستایی و شهری تایباد اختصاص یافته است.

 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از مدیران مهدکودک‌ها با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks