بسیاری از طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی است - پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

بسیاری از طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی است


بسیاری از طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی است

بهمن حوری‌زاد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: عشق با هوس متفاوت است عشق رابطه‌ای متعهدانه است که به دلیل یکسری ویژگی‌هایی که در فرد مقابل دیده می‌شود ایجاد می‌شود. هوس زودگذر است و این در حالی است که عشق مفهومی پایدار است.

وی با اشاره به اینکه با گذر زمان عشق زیباتر و متعالی‌تر می‌شود توضیح داد: بسیاری می‌گویند پس از ازدواج عشق تمام می‌شود اما این در حالی است که عشق با گذر زمان زیباتر و متعالی‌تر می‌شود و زودگذر نیست.

حوری‌زاد ادامه داد: افراد برای ازدواج باید انتخابی عاقلانه داشته باشند و پس از آن عاشقانه زندگی کنند و تفاوت‌ها را نادیده بگیرد.

این روانشناس درباره آمار بالای طلاق خاطر نشان کرد: عدم آشنایی جوانان با ازدواج و ضرورت مشاوره قبل از ازدواج باعث بسیاری از طلاق‌ها شده است.

به گفته وی افرادی که قبل از ازدواج طرح و برنامه‌ایی ندارند و بدون یک شناخت عاقلانه و واقع‌بینانه از رفتار و عملکرد زوج فردی را انتخاب می‌کند در بسیاری از موارد به بن‌بست می‌رسند.

حوری‌زاد افزود: اگر آماری درباره افرادی که طلاق گرفته‌اند گرفته شود می‌بینیم بسیاری از آنها مشاوره قبل از ازدواج نداشتند.

به عقیده وی بسیاری از طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی و حتی هفته‌های اول ازدواج صورت می‌گیرد که این نشان دهنده عدم انتخاب صحیح است. سطح بالای توقعات هم به مشکلات دامن زده است.

این روانشناس با بیان اینکه شناخت متقابل زوجین به پایداری زندگی کمک می‌کند تصریح کرد: احترام و اعتماد به ویژگی‌های فرد متقابل اهمیت دادن به ارزش‌هایی که برای فرد مهم است به پایداری‌های زندگی‌ها کمک می‌کند.

حوری‌زاد گفت: عشق بر روی فرضیات و توهم نیست و نتیجه داشتن یکسری ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود افراد به صورت متعهدانه به همدیگر احترام بگذارند.

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر

*

Trackbacks