پایگاه اطلاع رسانی تایبادخبر

http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

اگر می خواهید از این گنج دوغارون بهره مندشوید، باید به میدان بیایید

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: اگر می خواهید از این گنج دوغارون(منطقه ویژه اقتصادی دوغارون) و استعداد ملی بهره مند شوید باید پای کار بیایید و سرمایه گذاری کنید.

به گزارش تایبادخبر، گرامی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ظهر امروز پشت تریبون نمازجمعه تایباد عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تفاوتهای بارزی با سایر مناطق ویژه کشور دارد که یکی از این تفاوتها این بود که این منطقه ویژه بصورت خصوصی اداره شود. الان هم مردم از طریق تعاونی ها نصف سهام این منطقه ویژه را مالک هستند و همچنین مدیریت آن نیز برعهده خود مردم است نه دولت.

وی بااشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون باید به منطقه آزاد تبدیل شود، افزود: در آمریکا بیش از ۱۰۰ منطقه آزاد وجود دارد، در همین کشور همسایه ما ترکیه بیش از ۲۱ منطقه آزاد وجود دارد. مناطق آزاد در تمام کشورهای جهان بعنوان موتور پیشران و محرکه اقتصاد کشورها تلقی می شود.

وی خاطرنشان کرد: مناطق ویژه خصوصی براساس قانون زمانی مصوب دولت می شود که زیرساختهای اولیه آن مانند سیستمهای فیبر نوری، استقرار گمرک، باسکول و انبار و …. ایجاد شده باشد. الان با ارقامی که برای هزینه های ایجاد زیرساخت وجود دارد، آباد کردن این منطقه ویژه اقتصادی بدون همت مردم هیچ راهکار دیگری ندارد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون خطاب به مردم شهرستان تایباد گفت: اگر می خواهید از این گنج دوغارون(منطقه ویژه اقتصادی دوغارون) و استعداد ملی بهره مند شوید باید پای کار بیایید و سرمایه گذاری کنید.

وی افزود: ما دو راه داریم یا باید سرمایه گذار خارجی بیاوریم و یا اینکه مردم بیایند و سهامدار این منطقه شوند تا سرمایه های خرد را تجمیع کنیم در این منطقه تا هم صادرات را برای بازار افغانستان شکل دهیم و هم اشتغال برای جوانان شهرستانمان ایجاد کنیم. این مصداق بارز اقتصاد مقاومتی و مردم محوری است. نباید از این موقعیت خوب اقتصادی غافل شویم چراکه این موقعیت برای دیگر شهرستانها فراهم نیست.

وی به سفر استاندار در ابتدای سال به تایباد اشاره کرد و گفت: استاندار این امتیاز را داد تا اتباع افغانی در محدوده محصور منطقه برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه و …. هیچ مشکلی نداشته باشند. استاندار این مجوز را دادند اما پس از ۹ ماه هنوز ما در کارهای اداری آن مانده ایم و این امکان محقق نشده است. اما اگر این منطقه یک منطقه آزاد بود اتباع افغانی هیچ مشکلی برای تردد و سرمایه گذاری در این منطقه را نداشتند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*